Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ultimul film vazut

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
29169 replies to this topic

#55
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
De ce nu?

A aparut ieri pe siteuri afara... azi dimineata la noi... in 2-3 ore la el (daca are conexiune)....

Se poate...

:)

#56
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Crossroads cu Britney Spears. Nota 8/10.
Am zis ca filmul merita o subtitrare mai deosebita (incercati sa il vedeti cu varianta color a subtitrarii) : http://subtitrari.so...ovies/222.shtml

enjoy,

Mtz

PS @ bibicu > daca ai vazut filmul Dirty Dancing la vremea lui sau mai tarziu, nu ti se pare ca au cam acelasi gen de final? Oricum mi-au placut cel putin finalurile la ambele.

#57
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Am vazut primele 5 -10 min din dvd animatrix (e o cafteala in dojo dintre o gagica si un negru) SUUUUUUUPER misto animatia (si gagica btw). cred ca pe el sint toate cele 9 episoade. abia astept sa-l vad pe tot. btw, matrix reloaded se vede naspa, nu merita sa te uiti, ca altfel au muncit degeaba oamenii de la efecte speciale si e pacat sa nu-l vezi la o calitate deosebita.

#58
Azzido

Azzido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 24.02.2003
Jimmy_X, vrei sa pun screenshot-uri (care nu sunt in trailer, binenteles)?

#59
Jimmy_X

Jimmy_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.05.2003
Azzido , nu ma intzelege greshit, dar credeam ca cine shtie ai varianta dvd rip cum trebe, ca varianta telesync pe 2 cd am luato shi io inca de pe data de 15 ,pt un prieten maniac.

Daca tot vrei sa pui screenshoate baga ceva pr0n....:) Just kiddin`

Ahoy!

#60
Jimmy_X

Jimmy_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.05.2003
Am dat din intamplare peste cd-urile de la S1m0ne shi 8 mile pe care le-am savurat fiind 2 filme bune, iar de curand am mai vazut si The quite american, o drama/thriller destul de interesant pt a fii vizionat o data shi atat.

sal

#61
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002
"The Quiet American" l-am vazut si eu de curand, dar e drama, nicidecum thriller. Oricum Michael Caine a jucat remarcabil. E un film "de vazut", mai ales ca arata si aspecte mai putin cunoscute (sau recunoscute) ale implicarii americanilor in razboiul din Vietnam.

#62
root

root

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 06.05.2002

Quote

Originally posted by Jimmy_X
... credeam ca cine shtie ai varianta dvd rip cum trebe, ca varianta telesync pe 2 cd am luato shi io inca de pe data de 15 ,pt un prieten maniac.

Offtopic: Pentru Matrix Reloaded nu a aparut inca nici un DVD rip release in format DivX (sau Xvid, whatever). Uita-te pe www.izonews.com si ai sa vezi ca singurul release aparut e ala (S)VCD. Fratilor, inainte sa download-ati toate junk-urile de pe net, verificati inainte sa vedeti macar daca exista vre-un rip release si dupa aia va aruncati.

#63
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Last weekend:

- Bend It Like Beckham (2002) http://us.imdb.com/Title?0286499  o comedie agreabila despre o pustoaica indianca (sau pakistaneza) talentata la fotbal, care ajunge intr-o echipa de fotbal feminin si al carei idol este Beckham. Bineinteles ca parintii, traditionalisti de felul lor, nu sunt de acord cu pasiunea fiicei lor, etc. Merita vazut. 7/10
- Star Trek: Nemesis (2002)  http://us.imdb.com/Title?0253754 mai slab decit ma asteptam. Pt. fanii genului (si a seriei), 2 ore nu sint timp pierdut. Pentru ceilalti, nu va osteniti. 5/10
- Igby Goes Down (2002) http://us.imdb.com/Title?0280760 o comedie atipica, in sensul bun al cuvintului. Distributia e una buna, cu multi actori cunoscuti. Nu se ride in hohote, pune probleme existentiale (droguri, parinti ciudati, orientare in viata etc.), per ansamblu este un film ce iese din tipare. Bun. 7,5/10
- Recruit, The (2003)  http://us.imdb.com/Title?0292506 asa si-asa. E cu un tip destept ce e recrutat de CIA, antrenat sa devina agent. Multe clisee (mai ales cu calculatoare), chestii de aburit oamenii. Al Pacino are niste scene bune dar care nu salveaza filmul. Sa zicem un 6,5/10

#64
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002
- Matrix Reloaded ( sa nu va aud ca ma judecati... fiecare vede ce vrea... OK???  )

- Phone Booth

- Bloody Murder 2

- Just Married

- 25th Hour

- Boys And Girls


:)

#65
Jimmy_X

Jimmy_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.05.2003
vladc vreau shi io just married, un dc++ ceva? sper ca ai tzeava ceva ...io am 1,5 mega , daca se poate damil shi mie shi dau shi io ceva la schimb

sal

#66
Jimmy_X

Jimmy_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.05.2003
Am facut rost de film .
Am vazut Darkness Falls , un film fara miez dar care ma bagat in sperietzi (conteaza foarte mult atmosfera, io lam vazut noaptea , pe un sistem audio cu mot,pacat de sunetul filmului care e cam nasol),are faze mijto de la mine 7/10
Below, un film mediocru 6/10

#67
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Hai, cei care ati fost la Matrix Reloaded la cinema, unde sinteti cu parerile?

#68
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
deocamdata ma reculeg .... iar pentru cei care l-ati vazut, in conditii OK (Multiplex, etc) , ..... news flash .... acum se poate respira

#69
Lucrian

Lucrian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 28.11.2001
Ultimul a fost ieri: Matrix Reloaded la Multiplex. Un film de nota 10.
Altele: City by the Sea 8/10
Time Machine 7/10

Cu mai multicel timp in urma:
Lord Of The Rings 2 - The Two Towers 9/10
MIB2 9/10
Resident Evil 10/10
StarWars - Clone Attack 9/10
The New Guy 6/10

Si mai am de vazut destule si mai noute si mai vechi. O sa scriu aici numai ce o sa iau de acum inainte (nu mai spun de acestea pe care le am acum).

#70
Jimmy_X

Jimmy_X

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.05.2003
The GodFather 9/10 un film clasic must have/seen aproape perfect (avand in vedere si anul cand a fost facut)

3000 Miles To Graceland 6/10 Un film cu multe fetze cunoscute, elvishi,muzica buna,un pusti foarte suparat,bani,focuri de arma...tot ce trebe

#71
BoboRene

BoboRene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 07.02.2002
Matrix Reloaded 9/10. Abia dupa o zi am inceput sa sesizez anumite aspecte in film absolut interesante. Daca in primul descopereai adevarul, acum sub o avalansa de efecte, incepi sa te indoiesti de tot ce ai crezut ca e adevarat in primul. Totusi, s-a vrut prea mult in doar 2 ore. Pentru necunoscatori, filmul trebuie sa fie confuz.

#72
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Am mai vazut:

The Guru - o povestioara despre un indian (din India) ce pleaca in America sa se afirme la Hollywood ca actor, unde descopera ca, citez :"Stii de ce se numeste"VISUL AMERICAN ? Pentru ca se intimpla doar in somn" O comedie buna, putina muzica indiana, final fericit, te relaxeaza. 7/10

Final Destination 2 - din primul film nu am vazut decit fazele cu decesele ;)  asa ca eram curios sa vad ce mai inventeaza scenaristii. Filmul e o adunatura de ipostaze care duc la moartea protagonistilor printr-un mecanism gen domino (care e cel mai interesant de urmarit btw). Tensiunea e bine dozata, efectele bunicele (nu au facut economie la singe) iar accidentele se tin lant.
E un thriller bun 7,5/10

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate