Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7186 replies to this topic

#6643
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
A venit momentul sa ma despart și eu de partenerul meu zilnic de nădejde S21U ...dacă este interesat cineva de el ii pot da detalii în privat ... Telefonul este ca nou doar ca păsăricile din cap nu mi-au dat pace...🙂

#6644
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
@Tomaz2015

Păi?
Ce ți-ai luat?

#6645
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
S22 ultra ... pentru mine Samsung rămâne încă singura varianta care mi se potrivește 🙂

#6646
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 20.12.2012

 Tomaz2015, on 19 iunie 2022 - 21:19, said:

A venit momentul sa ma despart și eu de partenerul meu zilnic de nădejde S21U ...dacă este interesat cineva de el ii pot da detalii în privat ... Telefonul este ca nou doar ca păsăricile din cap nu mi-au dat pace...��

Salut!

Care e prima impresie, comparativ S21U vs S22U?  Detin S21U din februarie anul trecut, deci luat la putin timp dupa lansare (stiu ca a fost acea super promotie la nici o luna dupa lansare cand varianta de 256 GB era la Altex dar dupa putin timp si la eMag undeva la 4500 lei). Am butonat S22 U si nu m-a convins, nici nu sunt setat sa-mi schimb smartphone-ul anual, decent mi se pare dupa 2 ani, astfel iei un pret acceptabil la o posibila revanzare/buy back dar te si bucuri de device. De la un an la altul noul device vine cu schimbari minore mai degraba mici plusuri sau retusari/imbunatatiri ale vechiului model. Samsung cam la 2-3 ani face ceva "bun" care sa atraga atentia si sa merite o schimbare (parerea mea!)

#6647
raulrom1

raulrom1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 20.12.2012
Reiterez ideea lansata la comentariul lui Toma... am butonat S22U, am S21 U si daca as face o comparatie as recomanda S21U (bineinteles aici e vorba si de preferinte, pretul dat, eu cum spuneam am prins oferta la 45 mil)

In cateva cuvinte, las asa o scurta impresie S21U vs S22U

- din ce am citit si vazut pe youtube, bateria tine mai bine la S21U.

- seria S22 se incinge mai mult decat S21

- forma lui S21U il face mult mai manevrabil, cred ca acest aspect cumulat cu bateria sunt decisive.

*da banuiesc ca S22U vine cu camera o idee mai buna, cu procesor o idee mai potent si alte vrajeli... asta cu 5% mai bun decat anul trecut e marketing care nu are nici o relevanta in viata de zi cu zi, subliniez din nou e "parerea mea!"

*am tot respectul pentru cei de pe acest forum, chiar am citit lucruri interesante si va multumesc... dar nu va inteleg fratilor acest apetit de a schimba telefonul de la an la an, unii chiar si dupa 8-9 luni.... pai eu abia dupa cateva luni, dupa ce trece acel entuziasm de inceput, sa zic pe la un an ma atasez de tefelon (ii mai schimb si husa) practic isi face banii si astfel isi juistifica utilitatea. Da, cum spuneam cam dupa 2 ani caut un momemt optim de revanzare si trec si eu la ceva mai bun. Telefonul pe care l-am tinut cel mai mult a fost Sony Xperia Z2, sa zic vreo 2 ani si 7 luni, apoi ultimele doua device-uri au fost Samsung, un S8 (putin peste 2 ani) si un Note 10+ cam un an jumate.

*indiferent de brand ce va pot confirma este ca intotdeauna daca aveti dubii in a alege un model sa o faceti fara regret pentru varinata pro max/Ultra. Chiar daca dai niste bani in plus te alegi cu o baterie mai buna, un ecran mai mare/bun, un procesor mai capabil, camere mai performante si cand tragi linie acesta e esentialul.

*pentru mine urmatorul smartphone (e dorinta mea deosebita) ar trebui sa vina cu camera ascunsa sub display, vad ca seria Fold are asa ceva dar tehnologia inca nu a ajuns la maturitate.

*anul viitor imi voi schimba si eu device-ul deci sunt curios cu ce noutati va veni S23U, iau in calcul si seria Fold care se va lansa anul acesta, imi place si Huwaei (as fi luat fara probleme de la ei, au un raport calitate-pret corect, dar marele neajuns e legat de serviciile Google) si de ce nu poate as incerca si iPhone 14 pro max care se va lansa in toamna (totusi as ramane pe Android... de Xiaomi, Vivo etc nu ma atrag)

Concluzia e ca S21U inca e un telefon de actualitate, cel putin un an-doi va fi acolo in top, facand fata la orice solicitare. Zic ca s-a atins deja un varf in ceea ce inseamna inovatia, suntem intr-un punct in care toate device-urile seamana intre ele, au piese de la 2-3 mari furnizori doar ca difera denumirea. Asa ca sfatul meu, sa fim mai atenti pe ce dam banii si bineinteles cat de des!

*nu o luati in nume de rau, doar mi-am spus parerea.

O zi frumoasa!

Edited by raulrom1, 20 June 2022 - 12:41.


#6648
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,999
  • Înscris: 13.09.2007
Bună zicere. De luat aminte. 👌

#6649
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015

 raulrom1, on 20 iunie 2022 - 11:58, said:



Salut!

Care e prima impresie, comparativ S21U vs S22U?  Detin S21U din februarie anul trecut, deci luat la putin timp dupa lansare (stiu ca a fost acea super promotie la nici o luna dupa lansare cand varianta de 256 GB era la Altex dar dupa putin timp si la eMag undeva la 4500 lei). Am butonat S22 U si nu m-a convins, nici nu sunt setat sa-mi schimb smartphone-ul anual, decent mi se pare dupa 2 ani, astfel iei un pret acceptabil la o posibila revanzare/buy back dar te si bucuri de device. De la un an la altul noul device vine cu schimbari minore mai degraba mici plusuri sau retusari/imbunatatiri ale vechiului model. Samsung cam la 2-3 ani face ceva "bun" care sa atraga atentia si sa merite o schimbare (parerea mea!)
Ai fac studiu de caz , nu glumă... S21U pe care îl ai vine după ce alt telefon ? De curiozitate 😀

#6650
Michael74

Michael74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 22.06.2006
Cei care-si schimba telefonul la 2,3ani sunt cei mai buni la dat sfaturi.Daca respectivul considera ca telefonul pe ce are il are ii este suficient,cum ramane cu ceea ce-mi doresc eu?Nu gandim toti la fel,nu avem aceleasi dorinte cum nu avem aceleasi posibilitati.😉

 Tomaz2015, on 20 iunie 2022 - 18:26, said:

Ai fac studiu de caz , nu glumă... S21U pe care îl ai vine după ce alt telefon ? De curiozitate 😀

Ultimul nominalizat e Note10+.

Edited by Michael74, 20 June 2022 - 18:44.


#6651
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
Decizia de a schimba un Flagship de anul trecut cu altul de anul acesta e 90% pur emoțională...nu are vreo legătură cu rațiunea...  rămânem copii și când îmbătrânim... unii cheltuie bani pe scule de pescuit , alții pe motoare alții pe mașini,  etc... cu toții avem câte o slăbiciune... crezi ca eu nu știu ca upgrade-ul tehnologic e minim ? Dar nu are legătură cu asta...de fapt are legătură cu părerea de rău.. Mi-ar fi părut mai rău dacă nu îl luam decât îmi pare rău că l-am luat 🙂

Edited by Tomaz2015, 20 June 2022 - 19:47.


#6652
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
A aparut update-ul de securitate Google datat 1 iulie 2022.
Il gasiti pe apkmirror, cautand "Google main components".

#6653
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 23.01.2010
1 Iunie* ;)

Mda, pe apkmirror arata 1 Iunie iar dupa instalare, pe telefon arata 1 Iulie :)

#6654
mar1uscal1n

mar1uscal1n

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,563
  • Înscris: 13.04.2011
In sfârșit și pe ORO

Attached Files



#6655
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 14.11.2009
Tocmai am trecut de la un S10 plus la S21 Ultra, diferentele sunt mari, foarte incantat de S21 Ultra.

#6656
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012
Auzi ce zice unu pe aria S23...el a trecut la iphone din cauza la S21 si S22 care au fost rateuri la Samsung.

#6657
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010

 CORSARUL77, on 03 iulie 2022 - 08:54, said:

Auzi ce zice unu pe aria S23...el a trecut la iphone din cauza la S21 si S22 care au fost rateuri la Samsung.
S23  !  ...  e din viitor sau ce  Posted Image

#6658
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012

 apaxtc, on 03 iulie 2022 - 09:10, said:

S23  !  ...  e din viitor sau ce  Posted Image
E topic de S23 deschis pe Softpedia....nu mai au rabdare.

#6659
apaxtc

apaxtc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.05.2010

 CORSARUL77, on 03 iulie 2022 - 09:17, said:

E topic de S23 deschis pe Softpedia....nu mai au rabdare.
hateri aifon - ce sa faci na"i ce sa faci - isi baga nasul mai ales in topicuri Samsung  - de parca sunt actionari la mar (apple)  de parca stiu ei mai bine ce im place mie  si vor sa ma convinga :)

#6660
CORSARUL77

CORSARUL77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,913
  • Înscris: 18.06.2012

 apaxtc, on 03 iulie 2022 - 09:47, said:

hateri aifon - ce sa faci na"i ce sa faci - isi baga nasul mai ales in topicuri Samsung  - de parca sunt actionari la mar (apple)  de parca stiu ei mai bine ce im place mie  si vor sa ma convinga Posted Image
Sincer...nu as tine un iphone nici gratis.Baiatul meu avind doar samsung si-a cumparat iphone 13...iam acordat o luna.Dupa o saptamina l-a vindut si a trecut inapoi la Samsung.

Edited by CORSARUL77, 03 July 2022 - 12:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate