Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Samsung S21 Ultra

* * * * - 10 votes
  • Please log in to reply
7183 replies to this topic

#1315
dave_vl

dave_vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 09.12.2006
Primești update de sistem mai repede. Eu am telefonul de la Orange cu ORO. Eu trebuie aștept multe săptămâni până primesc update de la Orange.

#1316
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
Avantajele sunt de 2 feluri: cele legate de functii noi. Spre ex CNX nu are Volte. ROM are. Un csc de indonezia parca are call recorder nativ. Multi "alearga" dupa el.
Si al doilea e legat de rapiditatea cu care primesti update. Se stie spre ex ca la ORO se asteapta si cate o luna. Asta daca nu apelezi la Odin.

Si ar mai fi inca unul. Csc-urile de retea au unele aplicatii preistalate ca si aplicatii de sistem (adica nu le poti da uninstall, doar disable). Spre exemplu Instagram pe CNX nu se poate dezinstala, pe ROM da.

#1317
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Domnilor am reusit.De vina era laptop-ul colegului.Am ajuns acasa si s-a rezolvat.
Acum am thl/thl/thl/eux/oro.
Multumesc lui yanqemil ca a avut rabdare sa-mi raspunda.

#1318
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,843
  • Înscris: 03.01.2015

 yanqemil, on 16 februarie 2021 - 17:12, said:

Avantajele sunt de 2 feluri: cele legate de functii noi. Spre ex CNX nu are Volte. ROM are. Un csc de indonezia parca are call recorder nativ. Multi "alearga" dupa el.
Si al doilea e legat de rapiditatea cu care primesti update. Se stie spre ex ca la ORO se asteapta si cate o luna. Asta daca nu apelezi la Odin.

Si ar mai fi inca unul. Csc-urile de retea au unele aplicatii preistalate ca si aplicatii de sistem (adica nu le poti da uninstall, doar disable). Spre exemplu Instagram pe CNX nu se poate dezinstala, pe ROM da.
CNX nu are Apel 4G in meniu pentru SiM-ul de Vodafone dar el funcționează implicit fără vreo setare suplimentară.. am CSC CNX iar pentru cartela de Orange apare disponibil în meniu funcția de apel 4G (Volte)

Edited by Tomaz2015, 16 February 2021 - 17:39.


#1319
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,976
  • Înscris: 13.09.2007
Și merge funcționează înregistrarea apelurilor cu acest CSC? Sau de ce l-ai ales?

#1320
aikido1996

aikido1996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 23.11.2014
Pentru inregistrarea apelurilor.Merge

#1321
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010
De ce au scos incarcatoarele din cutii....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WVPM6D-3aZo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1322
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,917
  • Înscris: 10.07.2014
Afisarea volte la vodafone nu prea am vazut pe telefoanele detinute.Asa imi apare pe Note20U SD.Optiunea e implicita,fara nicio bifa.

Attached Files


Edited by lawrence74, 16 February 2021 - 19:28.


#1323
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
Nu ai csc de Romania pe Note avand in vedere ca iti afiseaza "LTE" in loc de 4G 🙂

#1324
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,917
  • Înscris: 10.07.2014
Asa e.E de Korea. :)

#1325
blaster_bh

blaster_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 14.05.2006
Dacă modific CSC și am e-sim nu îl pierd?

#1326
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010
Atata timp cat telefonul nu necesita reset general, nu vad de ce l-ai pierde ;)

#1327
dave_vl

dave_vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 09.12.2006
Dacă formatez telefonul, trebuie sa schimb iar CSC din ORO în ROM, sau îmi rămâne în continuare în ROM?

Edited by dave_vl, 16 February 2021 - 21:28.


#1328
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
Nu stim. Dar zi-ne si noua dupa ce o faci 🙂

#1329
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010
In trecut cand schimbam CSC-ul si dadeam reset full, nu se schimba nimic....acum dupa ce l-am schimbat cu Samkey, nu am probat dar in mod normal ar trebui sa ramana acelasi CSC

#1330
jullianos

jullianos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 10.10.2011
Salut! Am văzut ca cineva mai sus cauta mai multe detalii despre meniul cu apel wi-fi. Am vazut ca se gaseste si in setarile de la apel, nu doar in Quick Panel. Atasez un screen, poate ajuta. Apropo, la Wi-Fi calling, voi cum lasati:  Mobile Network preferred, sau wifi preferred?

Attached Files



#1331
yanqemil

yanqemil

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,631
  • Înscris: 22.08.2009
Mda. Se pare ca l-au mutat acolo din Connections. Folosind Search in Settings nu îl gaseste nicaieri.

#1332
Lyw

Lyw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 08.10.2017
Va rog sa îmi spuneți cei care ati luat la liber S21/S21+/S21 Ultra, ce CSC aveți pe ele?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate