Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

De ce mai există în oferta DIGI telefoane numai-3G?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
Bvdan2016

Bvdan2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,922
  • Înscris: 16.11.2016
După licitația pt 5G ar trebui ca Digi sa păstreze in oferta doar telefoanele 5G și restul de telefoane sa dispară pt a promova idea de volte și VoWifi sunt prezentul și viitorul și restul de tehnologii precum 3G sau 2G sunt istorie

#38
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,977
  • Înscris: 21.08.2008

 ovtd, on 13 ianuarie 2021 - 10:48, said:

Probabil stocuri. Poate au prins un pret bun la un numar mare de telefoane achizitionate.

Offtopic: Eu is curios de ce Nokia (mare producator) inca fabrica in 2020 feature phone-uri 2G only. Inteleg ca exista cerere pt feature phone-uri, dar de ce sa creezi garbage cu 2G only, cand rand pe rand se va renunta la 2G si 3G global.

Mai nou nu mai fabrică!

Într-adevăr în 2020, în mai, au lansat ultimele două telefoane de acest fel: Nokia 125 (2020) și Nokia 150 (2020), dar pe viitor nu vor mai exista.

(Tot offtopic, și Samsung mai are seriile Metro și Guru, only-2G, dar și acestea au dispărut de pe situl oficial, semn că vor renunța la producerea lor.)

În recolta de toamnă-iarnă Nokia a adus doar telefoane cu benzi 4G, și în zona feature-phone (de fapt dumbphone-uri cu KaiOS), și pe unele din ele le-am menționat mai sus: Nokia 215 4G, Nokia 225 4G, Nokia 6300 4G, Nokia 8000 4G.

#39
diva_hipsterova

diva_hipsterova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 05.12.2016

 Bvdan2016, on 13 ianuarie 2021 - 21:13, said:

După licitația pt 5G ar trebui ca Digi sa păstreze in oferta doar telefoanele 5G și restul de telefoane sa dispară pt a promova idea de volte și VoWifi sunt prezentul și viitorul și restul de tehnologii precum 3G sau 2G sunt istorie
Vezi că volte e pe 4G,nu pe 5G. Dacă tot te dai smart.

#40
ovtd

ovtd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 24.10.2016
Pe 5G ar fi VoNR sau Vo5G, dar inca nu am auzit sa fie lansat comercial pe undeva.
Cum in 5G NSA telefonul sta si pe 4G si pe 5G concomitent, folosesc pt voce tot VoLTE.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate