Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Elrond

  • Please log in to reply
513 replies to this topic

#1
poptcat

poptcat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.04.2007
Urmaresc de cateva saptamani evolutia Elrond si mi se pare ca e mai mult marketing. In afara de vreo 2 proiecte mici, din care imi amintesc doar de Orion, nu am mai vazut sa le foloseasca altii infrastructura. Beniamin Mincu mi se pare ca nu prea vine cu lucruri concrete prin interviuri (m-am uitat doar la cele cu americani, ca mi s-au parut mai usor de platit romanii ca sa-i faca publicitate) .
Am uitat - mai e BUSD care era anunta in aprilie 2020 ca va folosi ESDT. Dar de atunci n-am mai vazut nici o reactie.
Deci, doar mi se pare ca e ceva neclar?

Edited by poptcat, 11 January 2021 - 01:14.


#2
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Pai cum ar putea sa mai foloseasca altii infrastructura daca abia in Septembrie 2020 a fost lansat mainnet-ul? Mai e de asteptat...plus ca ideea nu e sa foloseasca si multi altii tehnologia, ci wallet-ul EGLD sa-l poti folosi cu app Maiar pentru plati foarte rapide si ieftine(comisioane mici).

#3
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Aplicatie, wallet, cod la vedere...cate proiecte au asa ceva?

#4
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
Eu cred ca Elrond o sa fie al doilea cel mai mare start-up romanesc dupa UiPath.
Cate business-uri romanesti de pe bursa se pot lauda cu aproape 1 miliard $ marketcap in mai putin de 6 luni ?

Eu urmaresc Elrond de cand s-a lansat pe Binance in 2019 si stiu de unde s-a plecat vad unde au ajuns intr-un timp foarte scurt.

Pentru mine a fost suficient sa stiu ca Andrei Pitis este investitor si business advisor pentru Elrond.

#5
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postpoptcat, on 11 ianuarie 2021 - 01:02, said:

Urmaresc de cateva saptamani evolutia Elrond si mi se pare ca e mai mult marketing. In afara de vreo 2 proiecte mici, din care imi amintesc doar de Orion, nu am mai vazut sa le foloseasca altii infrastructura. Beniamin Mincu mi se pare ca nu prea vine cu lucruri concrete prin interviuri (m-am uitat doar la cele cu americani, ca mi s-au parut mai usor de platit romanii ca sa-i faca publicitate) .
Am uitat - mai e BUSD care era anunta in aprilie 2020 ca va folosi ESDT. Dar de atunci n-am mai vazut nici o reactie.
Deci, doar mi se pare ca e ceva neclar?
Am vazut ca mai toti romanii shilluiesc Elrond de parca l-au gasit pe Dumnezeu Posted Image Eu de regula ma feresc de proiecte de genul, mai ales cand stie toata lumea de ei si sunt deja in top 100.

#6
poptcat

poptcat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.04.2007
Multumesc pentru pareri. Si pentru mine a contat ca Andrei Pitis e business advisor. Insa, am ramas cu un semn de intrebare de cand pe vechea pagina https://elrond.com/team/ apareau cativa programatori in dreptul carora era trecut olimpic (la informatica majoritatea). Nu prea vad relevanta unui rezultat obtinut cu cel putin 7-8 ani in urma - deci, o chestie de marketing.
Totusi, faptul ca nu am vazut reactii la trecerea BUSD pe infrastructura ELROND, iar mi s-a parut ciudat. In afara de faptul ca Elrond claims 10x speeds (aprilie 2020), a aparut si cineva cu o confirmare?
Sa vedem ce va mai fi.

#7
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
A ajuns la 130 $ acum. In teorie e o moneda buna, insa asa au fost atat de multe...si majoritatea nu au facut mare branza mai tarziu. Doar timpul va spune care e treaba cu Elrond.

#8
Aliosa10

Aliosa10

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 03.02.2021
Da este o ceyptomoneda cu potențial uriaș dacă va reusii sa se faca cunoscută.
Si aplicația lor Maiar lansată anul acesta  este foarte bună. Referal code: "6j4hv0ka8n" Primiti 10 USD in cazul in care cumpărați EGLD de cel puțin 200USD în app iar eu primesc o parte din comisioanele de achiziție din primul an.
Nu știu dacă este bine sau rău de cumpărat acum dupa ceva zile de creștere dar nu va sfătuiesc să băgați bani care contează pentru alte lucruri importante.
Eu personal cumpăr crypto doar pe termen lung și doar când mă pot lipsi de suma respectivă de bani și nu tin cont de creștere sau scădere de moment pe care nu știu să le intuiesc.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
135

e buna cat creste, nu mai e buna cand scade si ramai cu ea-n mana

#10
atreyyu

atreyyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 28.05.2008
Da, e 199 $ acum.
Desigur, toata lumea e in extaz cat creste si viseaza ca ajunge la Luna.

#11
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,575
  • Înscris: 13.03.2005
Doar sa nu va plangeti ca dupa ce ajunge la 385 $, va cobora la 70$ sau mai jos...

#12
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

 wertyck, on 08 februarie 2021 - 12:56, said:

Doar sa nu va plangeti ca dupa ce ajunge la 385 $, va cobora la 70$ sau mai jos...

385 este o estimare? :) , sau doar un exemplu ...
chiar daca pica la 70, peste cateva luni se va ridic din nou

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Revolut nu accepta procesatorul de plati/achizitie folosit de Elrond - Moonpay. Le este cumva frica de concurenta?

Edited by MembruAnonim, 08 February 2021 - 17:20.


#14
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,575
  • Înscris: 13.03.2005

 zippo123, on 08 februarie 2021 - 17:11, said:


385 este o estimare? Posted Image , sau doar un exemplu ...
chiar daca pica la 70, peste cateva luni se va ridic din nou

Un exemplu, ca nu-s Mafalda!

#15
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 04.05.2003

 wertyck, on 08 februarie 2021 - 17:23, said:


Un exemplu, ca nu-s Mafalda!

ma gandeam ca ai facut o simulare...
unii au formule de calcul...
de asta am intrebat

#16
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

 zippo123, on 08 februarie 2021 - 18:58, said:

ma gandeam ca ai facut o simulare...
unii au formule de calcul...
de asta am intrebat
Faza cu valori exacte calculate e un mare bullshit pe crypto, unde lichiditatea permite oricarei balene cu peste $100k sa faca valuri. Piata crypto merge 90% pe hype, de multe ori e suficient sa posteze un influencer ceva pe youtube si atunci pretul unei monede creste sau scade fara sa aiba vreun motiv care putea fi prezis din grafice... In general cine calculeaza valori exacte si zice ca o sa ajunga atat in perioada x baga vrajeala ca sa abureasca incepatorii.

Edited by rola_ocb, 08 February 2021 - 20:00.


#17
zero4

zero4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 27.12.2016

 MembruAnonim, on 08 februarie 2021 - 17:15, said:

Revolut nu accepta procesatorul de plati/achizitie folosit de Elrond - Moonpay. Le este cumva frica de concurenta?



asta e tare, merge cu BT si nu merge cu revolut,

smthing fishy here ( la revolut ma refer)

#18
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Scrie clar in conditiile revolut ca nu accepta plata pe platorme de crypto exchange (cu exceptia a vreo 3 )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate