Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Asigurare medicala privata care sa includa si eventuale efecte adverse post-vaccin Covid19?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
rodion22

rodion22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 07.11.2020

View PostMarx, on 08 ianuarie 2021 - 17:13, said:

Asta cu "nu este obligatorie" sa o spui catorva sefi de corporatii, care numai maine-poimaine vor spune angajatilor... tre sa mergi cu avionul in delegatie... sau tre sa participi la nustiuce intalnire si ... pur si simplu trebuie (nu-l intereseaza pe el ca la intalnirea aia sau in avionul ala nu poti intra fara sa ai vaccinul facut).
Totusi corporatia ...iti asigura pachet medical asiguratoriu. Poate chiar sefu' o sa-ti replice asta. "No me interessa... " ti-am facut asigurare medicala, ...vezi cu ala de la departamentul HR.
Atunci cum va fi cu "neobligativitatea"... obligata!
Sau imi vei replica ca: ...daca nu-mi convine, atunci n-am decat sa aleg sa-mi dau demisia! simplu! Nu?
N-am job... n-am obligatii de serviciu ...deci nu tre sa-mi bat capul nici cu vaccinul!

Pai atunci mai bine ...ma mut in Siberia!
Drum bun în siberian, vezi ca putin le cam baga cu forta sputnikul

#20
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View PostMarx, on 08 ianuarie 2021 - 17:25, said:

daca totusi este ceva "stiinta" in spatele vaccinului, cum se tot trambiteaza sus si tare! si ca nu se merge pe ochi inchisi... de ce totusi nu se accepta si o acoperire cu asigurare medicala privata?
La vaccinurile Corona se lucreaza de aprox. 18 ani. Rezolvarea/metoda actuala s-a gasit de acum 15 ani. Acum s-au facut doar modificarile/calibrarile specifice pentru SarsCov2 tulpina x.

Nu exista asigurari pentru orice ii trece prin cap cuiva, desi pentru suma potrivita se pot face, de exemplu in SUA au existat artisti si sportivi care si-au asigurat picioarele, mainile etc.

#21
neoq

neoq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 13.08.2020
Se pot face asigurări suplimentare pentru orice.

#22
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,339
  • Înscris: 09.07.2005
Ce te agiti asa? Ai asigurare medicala si  asigurare de viata care sa includa si clauza de invaliditate? Esti asigurat. Crapi de la vaccin, noroc pe sotie(sot) asigurarea plateste si apoi se descurca aia cu firma care face vaccinul. Mai bine: crapi de la vaccin pentru ca te obliga la munca? Pai in cazul asta plateste si asigurarea si firma. Avocat bun sa aiba urmasii. Eu de-abia astept sa fac vaccinul, 2.5 mil  Euro asigurarea de viata sau incapacitate totala. Plus asigurarea la creditul de la banca pentru casa. ++ alte chestii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate