Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Tratament testosteron

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Modbla

Modbla

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.12.2020
Bună seara, am o problemă și vreau să cer și alte opinii, am fost diagnosticat cu hipogonadism in urma apariției unor noduli la sân (ginecomastie) și mi s-a prescris tratament cu testosteron injectabil (Nebido).

Menționez ca in urma analizelor hormonale facute de 3 ori până acum la câte 3 luni diferență testosteronul total iese sub limita normala adica 7.5-8 nmol/l (8.64-29 nmol/l) iar testosteronul liber in limita normală: 6-7.5 pg/ml (1-28.28).

Am 39 de ani și aș vrea să-mi spuneți dacă credeți că urmez tratamentul corect și dacă credeți că ar trebui făcut pt. tot restul vieții.

Vă mulțumesc anticipat pt. răspunsuri.


#2
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,660
  • Înscris: 03.01.2007
Am facut eu nebido, 1 data pe luna timp de 2 luni si inca o data dupa 2 luni. 500 lei/doza. Se simte efectul dupa aprox 2 luni, pur si simplu simteam cum creste parul pe picioare, ca si cum as simti fiecare fir de par. Iar legat de erectie, se face cui ca in liceu. Dupa 2 ani pot spune ca efectele au ajuns la fel ca inainte de tratament.
Efectul este usor de sesizat, cel putin 1 an. Nici vorba de placebo.

Edited by FeDaYin, 31 December 2020 - 07:09.


#3
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
N-avem de unde sa stim. Ti-as putea eu spune daca ai nevoie de erectie tare ?

#4
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
Si eu am erectia slaba

#5
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,687
  • Înscris: 29.10.2017

 Modbla, on 30 decembrie 2020 - 22:18, said:

Bună seara, am o problemă și vreau să cer și alte opinii, am fost diagnosticat cu hipogonadism in urma apariției unor noduli la sân (ginecomastie) și mi s-a prescris tratament cu testosteron injectabil (Nebido).

Menționez ca in urma analizelor hormonale facute de 3 ori până acum la câte 3 luni diferență testosteronul total iese sub limita normala adica 7.5-8 nmol/l (8.64-29 nmol/l) iar testosteronul liber in limita normală: 6-7.5 pg/ml (1-28.28).

Am 39 de ani și aș vrea să-mi spuneți dacă credeți că urmez tratamentul corect și dacă credeți că ar trebui făcut pt. tot restul vieții.

Vă mulțumesc anticipat pt. răspunsuri.

daca iei injectiile efectul lor e si faptul ca iti suprima productia naturala de testosteron...adica iti inrautateste hipogonadismul


eu in locul tau as incerca metoda naturala, te apuci de un program de antrenament cu greutati in special dar poti sa combini si cu alergat si altele
alimentatie cat mai variata care sa contina grasimi animale si vegetale
fara tigari, alcool, droguri etc
eventual poti sa incerci si un supliment cu vitamine si minerale
si vezi unde ajungi dupa cateva luni

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate