Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

YAHOO MOBILE Messenger

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
fiecare spune ca ii merge cu wap unlimited,ca nu ii merge...cert e ca am inteles ca depinde de telefon!acum...ce telefon trebuie sa ai ca sa mearga doar APN WAP cu aplicatii java? trebuie sa ai java 2.0? browser html/xhtml la telefon? pe SE k300i ai spus ca merge..eu nu am k300 dar...cum pot sa aflu?inafara de..practic,activez optiunea si incerc :deadtongue:

#38
mgG.

mgG.

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.09.2006

View PostC0rnholio, on Jun 22 2006, 18:06, said:

cat e tariful la MB prin GPRS la Vodafone ?

prin Mobile Internet, pe cartela vodafone, platesti 0.20$ conectarea, si aditional 0.01$ la fiecare 10kb...

si daca tot vreti un messenger bun, incercati Yahoo! GO, e super... si e si free ;) (YAHOO!go ) dar e doar pt smart-phone-uri nokia si pt device-urile cu windows mobile... merita incercat totusi :)

Edited by mgG., 19 October 2006 - 10:00.


#39
the ambassador of pain

the ambassador of pain

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.11.2006
dupa ce instalati opera mini, cereti din nou setarile pt wap si o sa mearga :D

#40
vatrai

vatrai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 25.09.2006
cu mobile internet de la vodafone pe Moto v1050 mergea si operamini si IM+ (java2) . L-amschimbat cu un Nokia 7610 si nu merge nici una . Cu browseru telefonului insa pot sa intru pe majoritatea site-urilor ( wap sau www) . Am incercat toate setarile de pe site-ul vodafone ( www.vodafone.ro/ota ) si nimic. La *222 n-are rost sa sun ca sigur n-o sa primesc un raspuns concret . Daca are cineva tipul asta de tel si are aplicatiile de mai sus instalate si functioneaza pls sa posteze .

Edited by vatrai, 13 November 2006 - 22:51.


#41
MARIURS

MARIURS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.12.2003
Agile Messenger este solutia pe care o cautati...

#42
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

View PostMARIURS, on Nov 14 2006, 19:04, said:

Agile Messenger este solutia pe care o cautati...
Din cate stiu asta este pentru Smart Phone-uri, nu e java...

#43
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
razor74 ai dreptate, pt java incercati mig33 eu am un se k800 si merge perfect, cand iti faci cont primesti si 100 sms gratis parca eu nu am testat cum sta cu sms-urile dar am auzit tot aici pe forum

#44
addypet

addypet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 21.11.2006

View PostDione1200, on Mar 25 2006, 18:28, said:

Nu pot decat sa spun http://wap.mig33.com
este un client de messenger (care merge prin apn de internet)
ai acces atat la chatul lor cat si la msn si yahoo; pe deasupra cand iti faci cont la ei primesti un credit de 3$ din care poti trimite sms international cu aprox 7 centi. merge sa si suni international dar nu am probat inca functia asta; au si pagina de "net" www.mig33.com (acolo inca nu pomeneste deloc vad despre yahoo dar versiunea disponibila pt download de pe wap are si yahoo incorporat ;)

Mig33 merge si pe wap unlimited de la orange cu setarile corespunzatoare.apn wap si fara user sau parola.dar merge cam greu.are delay can 3,4 secunde.

#45
pro-m-t-u

pro-m-t-u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 19.01.2004

View Postaddypet, on Nov 24 2006, 15:09, said:

Mig33 merge si pe wap unlimited de la orange cu setarile corespunzatoare.apn wap si fara user sau parola.dar merge cam greu.are delay can 3,4 secunde.
Ma cum va merge voua migul pe wap unlimited cu apnu wap? ca mie nu mi se conecteaza nici mort, ipuri ceva?dns-uri?

#46
bogdotro

bogdotro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2006

View PostC0rnholio, on Jun 22 2006, 17:06, said:

Chiar sunt disperat iar aia la relatii clienti nu-mi dau nici un fel de explicatie logica !!! Cica daca merge pagina orange.ro pe ei ii doare la basketi ! Cred ca ma kk pe ORANGE si trec la Vodafone ... cat e tariful la MB prin GPRS la Vodafone ?
Deci eu am wap Unlimited de la Orange. Am si internet de la Zapp. Pe am bele telefoane (nokia 6280 si z710i) pot intra pe messenger pw www.ebuddy.com . De pe Orange pot intra si pe mm.yahoo.com dar daca ai mesaje private iti da niste erori. Se pare ca apliacatia de la Ebuddy este facuta in Java si merge fara nici un fel de problema pe ambele telefoane mult mai rapid decat ce ofera yahoo. Incercati si voi.

#47
lupiduph

lupiduph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 03.05.2006
eu am nokia 6288 la orange .... am intrat pe mm.yahoo.com prin mini opera...si merge imcabil .... acum nu stiu cat de mult o sa am de platit la sf de luna... o sa vedem

#48
blackmilk

blackmilk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 09.04.2007
Agile Messenger nu are concurent pentru symbian.
Pentru java, in afara de mig33, mai este si shmessenger. E bun, gratuit, romanesc (!) si il gasiti la www.shmessenger.ro. Bafta.

#49
cristimax

cristimax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.05.2007
Cine ma ajuta si pe mine.Am un nokia 7610 si vreau sa imi bag agile messenger,am auzit ca e f bun pt simbian.L-am instalat in tel,am sunat la conex mi-am activat internetul,mi-au trimis setarile,intru in agile messenger si imi da eroare,dau run diagnostic si nu e nimic bun din optiunile de acolo,sunt toate cu X...ce trebuie sa fac??

#50
baloozzy

baloozzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 18.04.2005

View PostmgG., on Oct 19 2006, 10:53, said:

prin Mobile Internet, pe cartela vodafone, platesti 0.20$ conectarea, si aditional 0.01$ la fiecare 10kb...

si daca tot vreti un messenger bun, incercati Yahoo! GO, e super... si e si free ;) (YAHOO!go ) dar e doar pt smart-phone-uri nokia si pt device-urile cu windows mobile... merita incercat totusi :)
Spune-mi si mie, cu extraoptiunea de 3 USD pot avea acces la internet de pe telefon(SE W850i) pe PDA Mio P550n. PLS. Numai la cap sa nu dati.

#51
NIxonn

NIxonn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 29.01.2007

View Postadialex, on Mar 25 2006, 15:50, said:

imi permit sa deschid topicul asta ca sa-mi satisfac putin din curiozitatea mea legata de posibilitatea de mobile messenger pe un telefon java2. eu am un motorola v550 cu java2. mi-ar trebui o aplicatie pt el pentru ca am cautat pe net de la agile messenger pana la toate maruntaiele si reusesc sa le fac sa mearga. pentru ca ar trebui sa mearga prin wap, nu?
ar mai fi pe langa asta problema costului, pentru ca din cate am inteles se taxeaza aditional acest trafic de messenger, chiar daca am wap unlimited de la orange. as vrea sfaturi pe tema asta de la cei care au sau cei care cunosc bine.
Intra si tu pe getjar.com si cauta acolo mobichat la mine merge f bine (pe w810)

#52
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postbaloozzy, on May 30 2007, 14:46, said:

Spune-mi si mie, cu extraoptiunea de 3 USD pot avea acces la internet de pe telefon(SE W850i) pe PDA Mio P550n. PLS. Numai la cap sa nu dati.
Pe  "SE - W 850 i " :coolspeak:  vei avea acces in mod sigur !

#53
10nutz_413x

10nutz_413x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.02.2007

View Postblackmilk, on May 9 2007, 22:32, said:

Agile Messenger nu are concurent pentru symbian.
Pentru java, in afara de mig33, mai este si shmessenger. E bun, gratuit, romanesc (!) si il gasiti la www.shmessenger.ro. Bafta.

Nu mai merge nici un link spre el, park a fost sters de pe fata pamantului :( , care il aveti ,aplicatia, uploadati-o si voi (nu e impotriva vreunui regulament ceva, nu? :) )
MS

#54
BabaLulu

BabaLulu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.04.2007
DA! subscriu SHMESSENGEr e super bun..intercativ, fara asteptare, se vede avatarul, are BUZZ si sunette de mess, are posibilitatea de a trimite fisiere, inclusiv da a face pe loc o poza si dea o trimite, skinuri, tot ce vreti..merge si pe telefoane cu JAVA gen SE W810i si pe Nokia cu simbian gen N73  ;)  cautati pe google shmessenger

PS alegti la setari WAP nu INTERNET si trebuie sa faceti un cont pe siteul lor inainte  de a va loga ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate