Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

City FM Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012
CIty FM emite in limba maghiara in Brasov, ppe 88.4 Mhz de cateva luni. Chiar se auzea bine o perioada dar in ultima vreme lucrurile s-au inrautatit considerabil astfel ca de cateva saptamani se auzea un bruiaj permanent pe emisie iar azi dupa dupa un vant mai serios pare sa fi luat o pauza aproape completa in sensul ca a disparut modulatia si RDS-ul ramanand doar purtatoarea cu baraiala de rigoare. Pare a fi un post abandonat de care nimeni nu are grija (considerand de cata vreme are probleme).

Edited by numerci, 29 December 2020 - 16:54.


#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
S-o fi mutat unde ii este locul - in Ungaria Posted Image

#3
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
In Brasov au sediul ?

Eu stiam ca il aveau in Baia Mare, daca nu ma insel tot acolo a fost si prima frecventa a lui City FM.

#4
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
https://www.city-radio.ro/#kapcsolat ai incercat sa vb. cu ei?

#5
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012

 Robert201, on 29 decembrie 2020 - 17:10, said:

In Brasov au sediul ?

Eu stiam ca il aveau in Baia Mare, daca nu ma insel tot acolo a fost si prima frecventa a lui City FM.
Nu cred ca au sediul in Brasov pentru ca altfel ar fi observat pana acum problema.

 STARTREK1, on 29 decembrie 2020 - 17:31, said:

https://www.city-radio.ro/#kapcsolat ai incercat sa vb. cu ei?
Nu am incercat. Nu fac parte din target-ul lor... sa sune cineva care chiar ii asculta. Eu doar am constatat o stare de fapt.

Edited by numerci, 29 December 2020 - 17:42.


#6
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
In Baia Mare il au pentru ca de acolo cred ca transmit pe inca cateva frecvente din tara, nu din alte orase de la noi.

#7
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
In Baia Mare e recent aparut, restul oraselor unde mai emite nu am idee daca retransmite. Eventual daca au si stream on-line se poate verifica daca e unul si acelasi in celelalte localitati

Pe fmscan.org apare doar 104.2 Baia Mare.

M-am uitat si pe site-ul lor apare si 88.4 Brasov plus alte cateva orase numai ca edenumirea e in maghiara.

Edited by chatnoir401, 04 January 2021 - 05:45.


#8
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012
Au remediat problemele a doua zi dupa ce am scris.

#9
bonou2

bonou2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 946
  • Înscris: 19.03.2006

View Postchatnoir401, on 04 ianuarie 2021 - 05:55, said:

In Baia Mare e recent aparut, restul oraselor unde mai emite nu am idee daca retransmite. Eventual daca au si stream on-line se poate verifica daca e unul si acelasi in celelalte localitati

Pe fmscan.org apare doar 104.2 Baia Mare.

M-am uitat si pe site-ul lor apare si 88.4 Brasov plus alte cateva orase numai ca edenumirea e in maghiara.

eu in luna  iulie 2018 am receptionat prima data acest post de radio respectiv City Radio
https://forum.softpe...es/page__st__18

#10
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012
CityFM Brasov iarasi paraie ingrozitor, de neascultat (pentru cine asculta acest post... daca este cineva).

#11
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Nu isi dau interesul, poate au ajuns la concluzia ca emit mai mult degeaba. Nu e exclus sa vanda altui post.

#12
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012
Ma foarte indoiesc ca vor sa vanda. Dar chiar este lasat de izbeliste.

#13
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012

 numerci, on 10 ianuarie 2021 - 08:36, said:

CityFM Brasov iarasi paraie ingrozitor, de neascultat (pentru cine asculta acest post... daca este cineva).
S-au rezolvat in sfarsit problemele de emisie pe care le aveau si se aude ok acum.

#14
bubununu

bubununu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.09.2015
Se pare ca la Brașov am scăpat de CITY FM, ca de vreo doua zile nu mai se prinde nimic pe frecventa 88,4 MHZ. O fi o problema temporala sau au decis sa îl închidă, ca avea numai bruiaje de sunet?

#15
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,017
  • Înscris: 30.12.2012
Eu vad doua variante avand in vedere defectiunile repetate pe care le aveau.

1. A cedat intr-un final emitatorul (cred ca aveau un contact imperfect spre antene de facea asa urat). Daca au neglijat problema poate s-a ars dupa atatea luni.
2. Poate i-a oprit ANCOM-ul avand in vedere ca improscau destul de multi MHz cu baraiala lor. Pana spre 92 MHz se auzea baraiala lor de pe emisie.

Acum nu mai baraie nimic deci problema era generata de ei.

#16
bubununu

bubununu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.09.2015
Veste noua, a revenit din nou CITY FM pe 88,4 și nu mai pârâie. Ar fi fost mai bine dacă întra ceva Dance FM sau VIBE sau Romantic în locul acestui post, care după părerea mea nu are audienta în Brașov.

#17
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,798
  • Înscris: 06.11.2018
Cat timp City FM deține aceea frecvență este ilegal sa emită pe ea Dance FM sau alt post de radio.

#18
bubununu

bubununu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.09.2015
Eu ma refeream ca mai bine ar ceda/vinde licența către alt post, care poate menține o emisie optima, nu cu paraituri, care radiază în toată banda fm. Și Brașovul are nevoie de alt tip de radio, ca avem destule care repeta aceeași muzica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate