Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Nobody (2021)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Nobody (imdb.com/)  productie americana cu premiera la data de 6 februarie 2021 ...

Bob Odenkirk îl interpretează pe Hutch Mansell în filmul regizat de Ilya Naishuller, scenariul lui Derek Kolstad (unul dintre creatorii francizei John Wick),
Kelly McCormick și David Leitch, duetul din spatele Hobbs & Shaw, Deadpool 2, Atomic Blonde și originalul John Wick, ca producători.
Bob Odenkirik a fost Saul Goodman in Breaking Bad si Jimmy McGill in  Better Call Saul, a fost nominalizat la Emmy și Globul de Aur iar In Nobody, Odenkirk se prezinta ca cel mai comun, linistit si devreme acasa tata si sot  ... când doi hoți intră într-o noapte în casa sa, Hutch refuza sa se apere ori sa isi protejeze familia (?!) incercand sa evite orice forma de violenta ...

Nobody a fost inițial programat să fie lansat în Statele Unite pe 14 august 2020 de Universal Pictures, dar pe 7 aprilie  premiera a fost  amanata  până la 26 februarie 2021
In film mai apar :Gage Munroe, Connie Nielsen, Christopher Lloyd, RZA/Robert Fitzgerald Diggsand,  Aleksey Serebryakov ...
In prezentare apare Action, Crime, Drama dar si Action Comedy, probabil un spin/off, oricum se intrebuinteaza serios stimabili ...
(Daca tot a venit vorba : John Wick: Capitolul 4, este în pre-producție și are data de lansare pe 27 mai 2022.)

,,Sometimes the man you don’t notice is the most dangerous of all''

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wZti8QKBWPo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postadisluc, on 12 decembrie 2020 - 23:11, said:

,

,..
(Daca tot a venit vorba : John Wick: Capitolul 4, este în pre-producție și are data de lansare pe 27 mai 2022.)

,


Cunoastem deja franciza: "Baiatul" este impuns de 4 ori cu cutitul ,primeste vreo 3 gloante in coaste, se mai taie si in niste sticla de geam ,dar scapa teafar din toate.Deja nu mai cred aia de la gradinita,darmite un om cu scaun la cap.

#3
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018
Multumesc de recomandare @adisluc, nu credeam ca stimabilul avocat ;) e capabil sa joace si roluri de actiune, l-am pus pe lista de vizionat!

#4
Notsure

Notsure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,206
  • Înscris: 15.05.2016
Daca e Bob Odenkirk, o sa ma uit, chiar daca sunt un pic sceptic fata de film, imi place Odenkirk, totusi.

#5
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
Avocatul tocmai ce a devenit nervos si bataus. Nu ma astept la oscar dar ma astept sa vad un pac pac decent. Sper sa nu depaseasca furios si iute in penibilitate.

#6
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016

View PostKean, on 12 decembrie 2020 - 23:25, said:

Cunoastem deja franciza: "Baiatul" este impuns de 4 ori cu cutitul ,primeste vreo 3 gloante in coaste, se mai taie si in niste sticla de geam ,dar scapa teafar din toate.Deja nu mai cred aia de la gradinita,darmite un om cu scaun la cap.

Nu ... matale nu ai vazut ce costum are ? Jason Bourne, Jack Reacher si nici macar The Equalizer nu dispune de asa ceva.
Plus ca are in buzunare cateva bucati de/din  blood marker/re, fuge glontul ca zapada pa acoperis.
Cel mai mult si mai mult insa este si face vesta : inoxidabila, impenetrabila, teribila.Despre masina, nici nu ma gandesc cat este de prapadita.
Sa vedem cum sa descurca Hutch !

#7
pancone99

pancone99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 03.07.2008
A murit Liam Nesson?

#8
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Pare interesant .Faza din tren a fost chiar amuzanta..Oricum descrierea filmului de catre initiator a fost si mai tarePosted Image Posted Image .

#9
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Filme a la Schwarzenegger in epoca digitala.Cu incetinitorul,treburi,tot timpul unul contra zece,ca altfel n-ar avea farmec.Cu unul nu m-au putut convinge niciodata in toate epocile astea.Cum se face de tragi cu pistolul automat (cateodata cu Kalasnikov care trece prin tabla de 10mm) in masini si sar scantei din ele stiind ca sunt facute din tabla de 0,4mm.

#10
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Pentru că scânteile alea sunt de fapt niște mini-explozii create de artificii.

#11
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,538
  • Înscris: 10.04.2009
nu, are discipoli :))

#12
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
In anumite momente din trailer aduce aminte de Falling Down cu Michael Douglas.
Ambii cedeaza si ies din paradigma hartogarului linistit, apoi incep rafuiala cu lumea.


Mi-e foarte greu insa sa-l disociez pe Bob Odenkirk de rolul lui Saul.

Edited by Pudu, 31 March 2021 - 20:27.


#13
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017
Mi-a plăcut maxim. <3

Edited by jezebelle, 03 September 2021 - 23:16.


#14
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Bob e baiat simpatic....filmul e ceva gen John Wick 3, adica destul de copilăresc. Daca stii ca te uiți lamalt film cu supereroi, merge...altfel... :D

#15
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
Eu n-am putut sa-l termin. Film cu cafteala, mafioti si agenti secreti. Daca Bob ar fi fost un om de rand care incearca sa-si scape viata si familia prin metode ingenioase, filmul ar fi mers. Dar in forma actuala e ciorba reincalzita. Plus ca are niste scene copilaresti: bataia din autobuz, teroarea pe care le-o inspira celor din salonul de tatuaje (unul se inchide intr-o camera cu usa blindata), etc...

Poare ar fi mers ca parodie, ceva asemanator comediilor cu batai facute in Honk Kong in anii '90 -  macar alea nu se luau in serios.

#16
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017
Ce oameni ursuzi și care iau mult prea în serios astfel de filme. N-aș vrea să vă am prin preajmă. Buzzkill direct.

E la ani lumină față de filmele cu eroi. N-are absolut nicio treabă.

#17
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Bănuiesc că nici Kill Bill nu v-a plăcut, nu? :)
Nobody e fix ce trebuie dacă-l iei așa cum e.
Eu unul am fost (plăcut) surprins de rolul lui Bob după ce-l știam din Better Call Saul și Breaking Bad.

#18
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 24.03.2018
Hai sa pastram niste limite, nu poti compara Kill Bill cu porcarioara asta. Are hype pentru Bob Odenkirk - unul din actorii in voga in prezent - de aici si nota mare pe imdb, precum si recenziile pozitive. Mie imi place Bob Odenkirk ca actor, dar filmul asta e cel mult mediocru.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate