Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

NEXTGEN - asociat unic Telekom - 1 post în format 4K

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
judexmarianmarian

judexmarianmarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.05.2018
Se pare ca sunt sanse minime sa fie introdus si la digi..

#20
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,729
  • Înscris: 06.11.2018

Vizualizare mesajiZet, pe 08 decembrie 2020 - 22:40, a scris:

@bestfm: Daca sigla ar fi mai mica, tare bine-ar fi. Si sa dispara si "4K HDR - 4K HDR Premium", ca ocupa mult prea mult loc. Iar HDR-ul.. de ce tip e? HLG? HDR10?

Vizualizare mesajbestfm, pe 08 decembrie 2020 - 23:24, a scris:

Sigla NU este asa la TV, avem numai un logo Travel Mix cu extensia 4K, ce prezentati dv. este o varianta de logo pe care o folosim pentru youtube.
Ciudat, sigla aia apare si aici https://www.hdsateli...la-nextgen.html

#21
marius664

marius664

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,259
  • Înscris: 13.08.2017
Ne lamurim daca pune cineva o poza de cum se vede pe NextGen...Nu conteza calitatea imaginii, ci per ansamblu sa vedem sigla si toate cele..

#22
Adytuny

Adytuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 21.10.2017
Bestfm încercați să negociați și cu cei de la digi pt a introduce în grila lor partymix și măcar travel mix HD dacă nu vor 4k dacă tot nu percepeți taxe. O să aveți o expunere mult mai bună și vor creste încasările din publicitate. Eu urmăresc des programele travel mix dar anul acesta datorită pandemiei au fost cam multe reluări. Încercați măcar ca partymix să intre în must carry să fie obligați să-l introducă.

Edited by Adytuny, 09 December 2020 - 13:41.


#23
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 15.06.2014

Vizualizare mesajbestfm, pe 08 decembrie 2020 - 22:32, a scris:

Am avut numai piedici cu distributia, cu toate ca am investit in acest canal 4K dar sunt interese care depasesc logica mea. Abonatii vor canale 4k. Sigur am pierdut din elanul unui proiect frumos in acest timp de uzura, dar de cateva zile am reusit sa intram pe Next Gen si este o noua provocare pentru noi de a realiza mai multe emisiuni in formatul 4K.

carcaterizeaza foarte bine situatia in toate domeniile din Romania.. mi-e greata efectiv de mogulii astia din media, care se dau mari cablisti, invocand faptul ca vor ofere telespectatorului tot ce-i mai bun pt el.. Hai Sictir !!

#24
digi340

digi340

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 11.04.2006
In Giurgiu in reteaua NextGen inca  nu este introdus canalul Travel Mix 4k, scanat intregul  domeniu de frecvente, pe 610 Mhz sunt alte canale.

Edited by digi340, 09 December 2020 - 15:55.


#25
marianfloarea

marianfloarea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.04.2008

Vizualizare mesajmarius664, pe 09 decembrie 2020 - 12:28, a scris:

Ne lamurim daca pune cineva o poza de cum se vede pe NextGen...Nu conteza calitatea imaginii, ci per ansamblu sa vedem sigla si toate cele..

Sigla este cea prezentata mai inapoi. Nu stiu de ce se spune ca e varianta pentru youtube, dar este exact la fel. Retea Next Gen oras Mioveni.

#26
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
Arata mai bine cu sigla asta simplista. Cealalta acopera prea mult din imagine, fiind "impodobita" ca un pom de Craciun.

Attached Files



#27
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Asta au pus-o acum sau e un concept? Daca au pus-o, bravo lor! E mult mai buna.

#28
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
N-am urmarit postul tv, ca n-am prea avut timp de tv. Potrivit lui @marianfloarea, pe 11.12 era prezenta sigla veche, deci n-are mai mult de 3 zile vechime sigla actuala.

#29
marianfloarea

marianfloarea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.04.2008
Da, a fost sigla veche. Ieri cand am tras o privire se schimbase. A disparut textul HDR Premium, etc.

#30
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,363
  • Înscris: 06.11.2014
E cu HDR HLG?

Edited by iZet, 15 December 2020 - 10:07.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate