Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Franciza Hrana pentru animale de companie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#73
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 Dutuvictoria, on 19 ianuarie 2021 - 17:39, said:

Kean la faza cu conturile pe forum e altceva... Dacă nu ai cont nu poți comenta. Asa am făcut si eu. Am găsit forumul asta pe google și a trebuit sa fac cont și dacă verifici mulți avem cont făcut recent.

Eu m-am referit la astia care se dau mari producatori cu zecile de tone,dar le e frica sa dea o adresa,sau sa puna un film pe youtube.Clar,tzeapa.

#74
EliRa

EliRa

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.01.2021
Decat sa asteptati confirmare pentru ceea ce banuiti deja, mai bine sesizati DIICOT-ul! Asta e crima organizata...

#75
Nbn097

Nbn097

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.01.2021
Noi, cei care vrem sa ne apucam sa facem sinsuntem sceptici, da, cautam pe google si gasim forumul, dar cei carora le mergr totul bine, oare de ce mai cauta pe google? Nu s-au modificat niciodata informatiile in acel anunt.
Si, serios? Pana acum toata lumea spune ca e teapa, si acum cei care produc se apuca sa discute probleme interne de producatori pe acest thread?

Nu acuz direct ca e teapa, dar pana la proba contrarie, nu prea le putem ofeti prezumtia de nevinovatie :))

#76
DanyCruceru

DanyCruceru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2021
Salut , sunt si eu interesat de această investiție
Poti sa.mi dai mai multe detalii te rog , dat fiind că ai trecut prin asta deja
Da.mi un număr de whatsapp sau ceva sa luam legatura

#77
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Nu o sa primești nr de telefon sau Facebook. Am încercat și eu, iar răspunsul a fost ca nu au timp de telefoane și ca afacerile nu se fac pe Facebook, doar pe mail.

#78
Fvs_89

Fvs_89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.01.2021
Salut! Urmăresc și eu de ceva timp discuțiile pe care le aveți pe acest forum. Cei care spun ca au trimis produsul la analize ma pot contacta in privat? Și eu sunt interesat dar din ce am văzut pana acum nu ma convinge sa investesc. As aprecia dacă din cei spun ca au luat deja echipamentele sa ma contacteze in privat. Mulțumesc!

#79
constantinurian85

constantinurian85

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2021
am gasit forumul asta pe facebook , am vazut multe pareri impartite  peste tot , multi din cei care zic ca e teapa nu dau o firma sau ceva o dovada ca au platit franciza iar aia care zic ca este in regula la fel , eu am cumparat franciza la 5000 euro , am primit utilajele, rezultatul analizei  trebuie sa ajunga marti...acum nu stiu ce sa mai simt, frica sau entuziasm ?

#80
florentinadaniela

florentinadaniela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2011
Constantinurian85,
Ati semnat contract si cu firma careia ia-ti trimis proba de produs pentru analiza?
Daca primiti rezultatul maine, va rugam postati rezultatul si eventual contractul cu firma care va cumpara produsul finit.
Multumesc.

#81
DanyCruceru

DanyCruceru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.01.2021
Cei care spuneti ca ați platit franciza si ați primit utilaje etc ..de ce nu mai reveniți cu detalii..
Spuneti băi oameni buni detalii dacă chiar ați făcut demersuri ...daca nu stati de.o parte ....


#82
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Mă, din toți ăștia care ati cumparat utilajele, nu aveti unul măcar un telefon să puneți o poză după factura pt utilaje ?

Ce dracu trimiteți la analize, vă da si un sac de 10 kile de materie primă ?

Si apoi, aceeași materie prima, aceleasi utilaje, ce e atât de analizat la boabele alea ?

Vai de mine, le analizăm in Italia, niste haleală de câini făcută intr o baracă de 50 de mp, zici că e ultimul model de antibiotic.

#83
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Nu va mai stresați oameni buni ca nu o sa primiți nimic. Cineva s comentat mai sus ca o firma bună de încredere sau ma rog care vrea sa vândă o afacere îți trimit ei detalii, încât sa vrei sa faci afaceri cu ei, nu sa te rogi tu sa îți dea detalii sau adrese. Nu te primește nimeni ca e pandemie și le e frica de covid (pe Facebook nimeni nu crede ca exista), le e frica de controale, pai bai nene acum ai început, ar trebuii sa fin în regula cu aceasta afacere, chiar dacă poate mai ai și altele.... Și doamna care a comentat despre dsv, cam are dreptate. Firma asta de la Bistrița are cod caen pe construcții... Dar ei vând utilaje... Cei care au cumpărat nu au cod caen deschis pt fabricarea mâncărurilor pt animale,, pt ca nu le-a spus nimeni ca este nevoie, (oricum ce sa facă cu el dacă nu produc). Păcat de cei care au cumpărat fără sa verifice puțin lucrurile. Oricum cred ca peste câteva luni o să-i vedem la ProTv.  Va doresc spor în afaceri și aveți grija pe ce cheltuiți banii

#84
constantinurian85

constantinurian85

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.01.2021
Dutuvictoria nu vreau sa le tin partea dar dumneata pari ca nu ai nici o treaba cu asta, imi este frica ca mi-am luat si eu teapa dar totusi astept sa vad ce si cum , dumneata nici nu cred ca ai cumparat o franciza sau ai habar despre ce este vorba doar spui ce spun altii care la randul lor nu arata o dovada ca ar fi cumparat franciza ,repet, sper sa am eu dreptate si ca totul este bine dar comentariile negative bazate pe nimic ma baga in sperieti vorba aia

#85
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Da asa este nu am cumpărat, dar intenționăm sa o fac. Și ca mulți de aici înainte sa fac ceva ma documentez, ceea ce mulți care ați cumpărat nu ați făcut-o. De ce firma respectiva vb cu clienții doar pe mail?! La tel nu știu sa lege 2 cuvinte?! De ce nu au un certificat de francizor!? De ce au cod caen pe construcții?! De ce acționarul este cine este?! De ce semnezi în contract pe mail și nu fata în fata?! De ce nu te duc ei sa vezi o fabrica?! Dacă ați face o căutare pe google despre franciza, mi-ați da dreptate, restul francizoriilor îți aduc ei argumente sa cumperi, nu sa cauți tu pana o iei razna. Toate mail-urile de la ei ca di potențiali clienți sunt de la ei. Și am mai vb cu cineva care același id de mail nea spus ca este din Alba, iar la altul ca e din Arad. Toți am primit aceleași răspunsuri. De ce nimeni în 2021 nu are Facebook?! Mda... Cineva mia zis ca afacerile nu se fac pe Facebook, dar pe aceasta cale îl contrazic și ii spun ca ba da se fac și pe Facebook. Pe Facebook sau vandut afaceri de sute de mii de euro nu de 5000 sau 25000 €.

#86
florentinadaniela

florentinadaniela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.02.2011

 constantinurian85, on 26 ianuarie 2021 - 11:50, said:

Dutuvictoria nu vreau sa le tin partea dar dumneata pari ca nu ai nici o treaba cu asta, imi este frica ca mi-am luat si eu teapa dar totusi astept sa vad ce si cum , dumneata nici nu cred ca ai cumparat o franciza sau ai habar despre ce este vorba doar spui ce spun altii care la randul lor nu arata o dovada ca ar fi cumparat franciza ,repet, sper sa am eu dreptate si ca totul este bine dar comentariile negative bazate pe nimic ma baga in sperieti vorba aia

Daca ati trimis proba la analiza, ce cantitate ati produs? cand au venit utilajele a venit si materia prima(22 tone)? Daca a venit raspunsul din Italia postati poze si cu contractul semnat cu firma din Italia. Multumim!

 Dutuvictoria, on 26 ianuarie 2021 - 12:46, said:

Da asa este nu am cumpărat, dar intenționăm sa o fac. Și ca mulți de aici înainte sa fac ceva ma documentez, ceea ce mulți care ați cumpărat nu ați făcut-o. De ce firma respectiva vb cu clienții doar pe mail?! La tel nu știu sa lege 2 cuvinte?! De ce nu au un certificat de francizor!? De ce au cod caen pe construcții?! De ce acționarul este cine este?! De ce semnezi în contract pe mail și nu fata în fata?! De ce nu te duc ei sa vezi o fabrica?! Dacă ați face o căutare pe google despre franciza, mi-ați da dreptate, restul francizoriilor îți aduc ei argumente sa cumperi, nu sa cauți tu pana o iei razna. Toate mail-urile de la ei ca di potențiali clienți sunt de la ei. Și am mai vb cu cineva care același id de mail nea spus ca este din Alba, iar la altul ca e din Arad. Toți am primit aceleași răspunsuri. De ce nimeni în 2021 nu are Facebook?! Mda... Cineva mia zis ca afacerile nu se fac pe Facebook, dar pe aceasta cale îl contrazic și ii spun ca ba da se fac și pe Facebook. Pe Facebook sau vandut afaceri de sute de mii de euro nu de 5000 sau 25000 €.

Contractele pot fi semnate si online, daca cele 2 parti au semnatura electronica

Edited by florentinadaniela, 26 January 2021 - 18:43.


#87
ciobotarmira90

ciobotarmira90

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.01.2021
Buna, am primit si eu utilajele la franciza 1 de 5000 euro , rezultatul analizei cica vine in 2 saptamani , imi poate arata cineva care a inceput ce utilaje are si una alta daca va rog frumos ? :)

#88
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

 ciobotarmira90, on 28 ianuarie 2021 - 10:43, said:

, rezultatul analizei cica vine in 2 saptamani

Rezultatul analizei se va numi "tzeapa".

Mai oamenibuni voi nu va ganditi un pic logic? Exista sute de firme de produs hrana pentru animale si multe cu renume.Chiar credeti ca cineva din Italia poate sa absoarbe asa mare cantitate de produse cu zecile si sutele de tone de la niste neica nimeni din Romania.Un produs are nevoie de publicitate si marketing inainte sa apara pe piata,care costa foarte mult.
Va doresc multe succesuri la tzepe,la astia care puneti botul.

#89
ciobotarmira90

ciobotarmira90

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.01.2021
Am cerut in privat un video de la VirgilMocovei , am acelasi utilaj, dansul pare a fi primit rezultatul si inceput dar cum ca ar fi in dubii si a ales sa produca doar 8 tone de teama ca nu va fi platit pentru tot , acum astept sa vad daca apare rezultatul si pot recupera banii sau chiar profit daca pot visa , in fine vedem curand...

#90
Floryoan

Floryoan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.01.2021

 David2007David, on 23 decembrie 2020 - 21:05, said:

Eu am primit utilajele  pentru productie sper sa mearga totul bine in continuare.
Revin in Ianuarie cu detalii cum merge colaborarea.

Buna seara
Mai aveți o veste ceva?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate