Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Franciza Hrana pentru animale de companie

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#19
gaidamut

gaidamut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.03.2010
David2007David,
Putem purta o discutie in privat? Pe mail sau la telefon.

#20
Razvan1983razvan

Razvan1983razvan

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.01.2021
Salut David2007David!
După cum văd suntem mulți cei interesați de aceasta franciza.Îmi imaginez ca nu vei posta numărul de telefon ca sa te Bombardam cu apeluri...
Dacă nu sunt indiscret te-as întreba in ce oraș urmează sa funcționezi?
Las aici numărul meu de telefon și ti-as fi recunoscător dacă  mi-ai oferi câteva detalii!
In așteptarea unui răspuns favorabil,te salut cu respect !

#21
Mirel89

Mirel89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.12.2020
si voi a-ti primit tot aceeasi adrese de mail al celor care zic ca  au cumparat franciza si au inceput colaborarea cu petsil  .?

- [email protected]  ( acesta nu raspunde )
- [email protected] - acesta in urma discutie doar pe mail (zicea k merge foarte bine de 7/8 luni de cand colaboreaza cu ei , si o sa isi mai achizitioneze inca un utilaj )- am cerut nr de telefon, dar nu vrea sa mi-l dea pe mail l.am cerut ,am cerut mai multe informatii dar nu vrea sa le dea .
- [email protected] ( acesta a scris ca si lui ii merge foarte bine, cand ii vin toti angajati la servici ) si ca vrea sa mai cumpere inca un utilaj, i.am cerut nr de telefon si nu vrea sa il dea,am cerut sa merg sa vad hala, si zice k ii pandemie si ca nu vrea .

atentie :

firma care vinde franciza este :
elishar house 2005 SRL - ESTE INFIINTATA IN DATA DE : 28.07.2020

ACTIONAR - LACATUS REMUS LUCIAN (VARSTA 30 ANI )
nu figureaza in registrul national al francizelor .

IN ANUNT SPUNE 5000 EURO SI TVA = 5950 EURO TOTAL
CAND PRIMESTI CONTRACTUL SUMA E DE 5000 EURO TOTAL .


cine a facut plata catre ei, rog sa scrie sau sa lase un mail ceva ca sa vedem daca este chiar cum spun ei .POATE ESTE TEAPA SI A LUAT-O SI MACAR SA NE SPUNA SI NOUA .

#22
FLORINSOCIU

FLORINSOCIU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2021
Mirel 89 exact aceleasi adrese le-am primit si eu :                                                                                                                                                                                                                                              daralysstart   ,florian teutuf,   auzgaldur ,timeeanistor si tot acelasi test,bravo oameni buni uniti am descoperit o teapa.O sa vedeti ca Dvid2007David,nu o sa mai raspunda

#23
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Și eu la fel am primit aceleași mail-uri. Și exact aceleași msj. Nimeni nu e dispus sa vb la tel și nici sa ne întâlnim. Ei au firma de 6 luni și primim msj ca au colaboratori de 7 - 8 luni. Eu de 2 luni încerc sa aflu lucruri despre ei dar mai nimic. Vb domnului cred ca suntem o comunitate mica dar împreună reușim sa aflam lucruri mari.

#24
Mirel89

Mirel89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.12.2020
In mesajele de pe mail,care le.am primit de la aia care zic ca au luat franciza imi spun ca de 7 /8 luni lucreaza cu astia de la petsil de la bistrita si aia de la bistrita numa din august au infiintat firma.
Actionarul firmei care vinde franciza ii :  lacatus remus lucian = cautati pe facebook, acum poate ii numai coincidență de nume,si de domiciliu. Poate nu este respectivul de pe facebook.
Ma intreb : nu a facut nimeni contract cu ei si a luat teapa ?



#25
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Asta am făcut acum. Am cautat pe Facebook dar nu îmi vine sa cred ca acel individ e în stare de asa ceva.. Totuși cred ca trebuie sa aj ceva școală sau cunoștințe despre afaceri contracte și asa mai departe.  Sotul a vrut sa meargă azi la Bistrița dar e și boboteaza di am avut sdi alte lucruri de făcut... Acum după ce iam citit comm voastre nici nu mai vrea sa audă despre ei, el de la început mi-a zis ca e prea frumos sa fie afevara dar eu tot am continuat sa aflu lucruri. Nu știu poate asa sdunt femefile.. Nu se lasă pana nu afla ce vrea...

#26
David2007David

David2007David

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.12.2020
Eu nu am niciun motiv sa numai raspund la mesaje.
Cand voi avea noutati va voi anunta.

#27
FLORINSOCIU

FLORINSOCIU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2021
este pe facebook o postare cu acest anunt,adica franciza.Are 270 de comentarii si toti intreaba cine a implementat proiectul,dar nici unul nu a spus clar':Eu si va arat si voua'.270 de oameni din toata tara se intreaba unul pe altul.Atunci ce spuneti?Eu cred ca este subiect incheiat.

#28
FLORINSOCIU

FLORINSOCIU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2021
David2007David,da-ne poze cu instalatia si lumineaza-ne.Sunt peste 1000 de oameni care urmaresc aceste comentarii.Arata-ne cum functioneaza.Fa poze cu tine si ce ai produs pana acum ,de unde esti?

#29
klauy

klauy

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.01.2021
Buna ziua David noi toți cei care am comentat aici și am fi dorit și noi anumite informații care sa ne facă sa luam o decizie buna pe viitor (ținând cont de aceasta pandemie nu cred ca ne permitem sa mai luam și tepe).Fiecare dintre noi te-am rugat dacă se poate sa ne mai oferi câteva informații.Nu dorim sa deranjam pe nimeni (eu unul)numai ca am și eu nedumeriri exact ca toți ceilalți .Parca este prea frumos sa fie adevărat . David2007David ne poți ajuta cu câteva răspunsuri !!Multumesc și îmi cer scuze dacă am deranjat ,chiar mi-aș dori aceasta afacere pentru familie !!

#30
Mirel89

Mirel89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.12.2020
David david. Spune numele firmei tale sau cui firmei ca nu se intampla nimik si se poate verifica daca ai cod caen deschis si ii asa cum zici. Ajutane si pe noi sa fim convinsi ca este adevarat si nu este vreo teapa.
Cereti toti pe mail sa va trimita un:
Certificat de marca a francizei
si o balanta

#31
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Nu sunt de partea nimănui... Domnul David dacă a plătit franciza, acum cred ca are nevoie de timp pt a găsi di el răspunsuri, mai ales după ce a citit tot ce am postat noi. Ceva pute tare în afacerea asta oricum. Eu sunt din Alba Iulia, mailul timeeanistor9 mia zus ca e din AB dar soțul nu vrea pe nimeni în gala.. După lungi insistente... A zis ca după sărbători ne primește.. Mai aveam o speranța, dar ce sa vezi nu mai rasp la mail. Celor de la Bistrița le-am cerut numele firmei, la fel nu mi-au rasp. Mirel89 tu ai cerut certificatul și balanta?!  Ai draptate.. Toți care vrem sa facem o afacere ne gândim la viitorul nostru și al copiilor. Mulți din noi am muncit mult pt bani care ii avem ca să ii dam asa pe povesti sau contracte prin mail.

#32
David2007David

David2007David

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.12.2020
Daca stiati sa cititi ce am scris in prima postare era foarte bine.
Am scris ca am platit, am primit utilajele si cam atat. Daca voi reusi sa produc ceva sau doar am platit 120.000 lei pentru niste utilaje care fac cam 50.000 lei vom vedea.
Pana acum pentru mine este o teapa de 120.000 lei, daca reusesc sa incep productia voi anunta aici.

#33
Serbanionutcristian

Serbanionutcristian

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.01.2021
Sincer,cred ca este doar o metoda de a vinde rapid niste utilaje la un pret foarte bun si atat.
Doar o decizie de moment m.a facut sa ma intorc chiar din fata bancii.

#34
FLORINSOCIU

FLORINSOCIU

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2021
David ,ai spus ca ai facut probe si ai trimis in Italia si mai faci in data de 04.01 .Spune numele firmei la care ai virat banii,ca banuiesc ca ai o factura?Ai facut a doua proba?

#35
Dutuvictoria

Dutuvictoria

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 03.01.2021
Citiți comentările de mai sus. Mirel ne-a spus numele firmei și numele acționarului. Azi am primit și eu de la ei așa-zisul contract. Pt a vedea detaliile firmei. Dacă știe cineva sau a mai făcut afaceri sa ma contrazică.... Oare nu era normal sa se încheie și un contract la notar, totuși este o procedura de vânzare-cumpărare?!

#36
Theotilis

Theotilis

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.01.2021

 David2007David, on 06 ianuarie 2021 - 20:57, said:

Daca stiati sa cititi ce am scris in prima postare era foarte bine.
Am scris ca am platit, am primit utilajele si cam atat. Daca voi reusi sa produc ceva sau doar am platit 120.000 lei pentru niste utilaje care fac cam 50.000 lei vom vedea.
Pana acum pentru mine este o teapa de 120.000 lei, daca reusesc sa incep productia voi anunta aici.
Buna,

Sunt cam in aceasi situatie, daca nu reusesti sa incepi productia si toate celelalte promise, contacteaza-ma, poate ne recuperam banii impreuna...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate