Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Monitor pentru programre front-end

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
molnar823

molnar823

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.11.2020
Salutare,

As vrea sa cumpar un monitor pentru software development in front-end, in rest nu ma prea intereseaza de jocuri, strict pentru munca. Pana acum am folosit doar ecranul de la laptop.

Bugetul meu este in jur de 1000-1500 de lei si caut un monitor cat mai mare ultra wide.
Ce recomandari aveti?

Monitorul care imi place cel mai mult pana acum este LG 34WL750-B pe care l-am gasit si la 2000 de lei(mi-as permite si acest monitor dar prefer ceva mai ieftin). Ce parere aveti?

M-am uitat si la monitoare de 27,29,31 de inch dar nu stiu care ar fi rezolutia optima pentru un astfel de monitor. Pe cat la 34 de inch nu cred ca gasesc ceva bun sub 2000 de lei.

Astept pareri,
Multumesc

#2
FeDaYin

FeDaYin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,660
  • Înscris: 03.01.2007
Wrong post.

Edited by FeDaYin, 21 November 2020 - 17:08.


#3
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
E greu sa cauti?
https://www.compari....21-9/?orderby=1

Rezolutie mare la diagonala mare. Pentru o diagonala mai mica poti scade rezolutia, dar nu merita. Eu nu as cumpara 29" la 2560x1080. Mai bine  2 monitoare FHD.
Cel mai ieftin 3440x1440 e acest Samsung la ~1700 lei
https://www.compari....wqu-p448110534/

Edited by nei-k, 22 November 2020 - 13:06.


#4
molnar823

molnar823

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.11.2020
Nu imi este greu sa caut. Doar voiam niste pareri pentru cea mai buna calitate la un pret decent. Este un monitor VA acel samsung. Nu mi se pare bun la acel pret. Ma asteptam sa imi zica cineva mai bine iei un monitor de 1000 de lei cu rezolutia x cu y inch. Nu ca mi-ar fi greu sa caut lol, doar ca nu ma pricep eu asa de bine la acest domeniu, Dar clar nu un monitor VA.
In concluzie gasistem un monitor la 2000 de lei cu 34", UltraWide QHD, IPS.

Edited by Dany_Darke, 28 November 2020 - 14:22.


#5
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
Depinde de buget, pretentii si afinitati. Mi s-au alineat astrele: am dat vechiul iiyama FHD IPS de 24" si am prins o mokazie la un LG 34WN750-B. Daca nu se ivea LG-ul, as fi mers tot pe iiyama
https://www.compari....qsu-p562633296/

iti recomand sa citesti review-urile la monitoare de pe prad.de sau hardware.info, unde poti gasi comparative privind timpii de raspuns, acuratetea culorilor, calitatea imaginii etc

#6
molnar823

molnar823

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.11.2020
Wow. Super mersi pentru recomandare. Eu initial nu ma asteptam sa gasesc nimic la 34' cu o rezolutie asa de buna si mai ales la 144Hz. Si eu ma uitam la LG dar am vazut ca a fost vandut, totusi nu era 144Hz. A meritat mai mult acel LG pentru tine, chiar daca nu era 144Hz? Eu initial voiam sa il iau strict pentru munca dar acum ca am vazut si oferta asta ma cam gandesc. Daca este 144Hz mi-as permite sa cumpar si la 2500.

#7
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,465
  • Înscris: 21.12.2006
Nu ma joc, asa ca 60 Hz sunt suficienti pentru mine!










Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate