Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Solutie pentru eliminat pete tavan (inundatie)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019
Eu am fost inundat prin noiembrie si am lasat peretii patati cu gandul sa renovez prin primavara/vara. Credeti ca mai e nevoie sa iau o solutie speciala pentru pete sau e suficienta o amorsa si o lavabila obisnuita, avand in vedere ca au trecut cateva luni de atunci si peretele s-a uscat?

#20
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,132
  • Înscris: 22.05.2003
Nu conteaza, pigmentul lucreaza.

#21
vladut01

vladut01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 23.12.2015
Eu am folosit amorsa stain block ( https://www.dedeman....r-1-l/p/5017287 ) Nu mai stiu de unde am luat-o (un magazin mare), dar la dedeman era mai scumpa. Dupa ce-am curatat peretele de tot ce se cojea, am gletuit, am aplicat amorsa stain block si am dat cu lavabila. Petele de rugina nu au mai iesit si a trecut deja 1 an. Am folosit-o in 4 locuri cu succes (baie, sufragerie, bucatarie, hol de la intrare) dupa inundatii de la vecinul de sus unele mai "proaspete" (1-2 ani) sau mai vechi (7-9 ani)

#22
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
Confirm cele spuse de Adm .Dupa 2 echipe de zugravi , care au curatat ,gleduit amorsat si
lavabila , pata aparea mai mare dupa 5-6 luni. Am cautat cauza si am gasit pe acoperis doua holsuruburi
cu cap hexagonal care nimerisera in nod si ceva de fier asadar nestrinse.Le-am rezolvat /....
Am curatat gledul patat , am desprafuit , sters cu o cirpa cu amorsa oarecare eventualul praf ,pusa o
aeroterma sa usuce si fuga la magazin , de unde am cumparat 3 spray-uri cu vopsea alba , cele mai ieftine
( nu Aqua Magic sau mai stiu ce ) .Am pulverizat vopseaua in serii ,cu timp de uscare , tras gledurile ,
amorsa si lavabila . Asa am scapat de pete . Asta a fost anul trecut iar un spray a costat 14 lei.

Attached Files


Edited by mariusyale, 09 March 2023 - 07:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate