Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

VPN - UAE, Egipt, Arabia Saudita

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Ma intereseaza un VPN gratuit care sa arate ca sunt in una dintre aceste tari UAE, Arabia Saudita, Egipt. Multumesc anticipat!
edit: am nevoie pentru compania de ridesharing Careem. Careem este parte a Uber. Uber a preluat compania asta anul trecut sau acum 2 ani.

Edited by MembruAnonim, 11 November 2020 - 01:28.


#2
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
VPN gratuit nu exista, sunt cateva vpn-uri care iti ofera un numar de conexiuni sau anumit trafic gratis, iar si astea te limiteaza din ce tara vrei sa iti schimbe ip=ul.

Acuma tot mai multi stiu ce inseamna VPN si anume ca vin de la Data Servers si le baneaza ....  iar daca asta e si in cazul tau, o sa ai nevoie de residential vpn - adica conturi de-la oameni ce au net... dar aici nu se pune problema de gratis, o sa te rupa la pret de nu te vezi.

#3
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Plus că VPN-urile sunt cvasi-ilegale în țarile respective...

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Inchiriaza un VPS pe acolo si instaleaza un VPN.

#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
La ce iti trebuie Careem daca nu esti acolo? Pui de ceva frauda?

VPN gratuit nu exista, deci trebuie sa faci sapaturi sa gasesti un VPN bun.

(alea gratuite sunt niste porcarii).

Edited by Lex404, 11 November 2020 - 09:06.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLex404, on 11 noiembrie 2020 - 09:06, said:

La ce iti trebuie Careem daca nu esti acolo? Pui de ceva frauda?

Posted Image)) Asta imi mai trebuia. Sa fac ceva nasol intr-o tara araba. Nu vreau sa imi pierd capul. Din ce am auzit, inca se mai practica taierea capului in piata publica.

Motivul pt care am nevoie de VPN este ca vreau sa imi verific contul. M-am plimbat cu Careem si voiam sa verific niste date.

Edited by MembruAnonim, 11 November 2020 - 20:40.


#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Poti cere orice date fără VPN. Mai ales ca ești din EU. Ii poți contacta liniștit și cred ca poți intra și in cont (in uber poți intra, nu ai nevoie de VPN).

https://help.careem.com/hc/en-us


Și la faza cu frauda, am zis din cauza ca știu ce se întâmpla și ce le trece unora prin cap cu aplicațiile astea, mai ales in Egipt :) (am lucrat in domeniu).



#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View PostLex404, on 11 noiembrie 2020 - 22:13, said:

Poti cere orice date fără VPN. Mai ales ca ești din EU. Ii poți contacta liniștit și cred ca poți intra și in cont (in uber poți intra, nu ai nevoie de VPN).

https://help.careem.com/hc/en-us


Și la faza cu frauda, am zis din cauza ca știu ce se întâmpla și ce le trece unora prin cap cu aplicațiile astea, mai ales in Egipt Posted Image (am lucrat in domeniu).

Nu pot  accesa aplicatia. Mi se spune ca nu opereaza in orasul in care ma aflu eu (se refera la tara). Ma intereseaza sa imi revad calatoriile pe care le-am facut (hartile) cu Careem. Nu stiu daca ei imi pot furniza informatiile astea.

edit: m-ai facut curios. La ce anume te refereai cand ai spus "ce le trece unora prin cap cu aplicațiile astea" ?



Attached File  Screenshot_20201111-221835_Careem.jpg   96.3K   7 downloads

Edited by MembruAnonim, 11 November 2020 - 22:23.


#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
Logheaza-te pe site și ar trebui sa îți dea secțiunea de Support unde ii poți întreba.

Eventual, DPO dacă nici așa nu merge și ăla e obligat sa îți spună detaliile contului și istoricul.  

Nu îți pot da detalii despre chestiile alea :) . Dar îți pot spune ca romanii au fost și mai ingenioși :lol: doar ca nu au fost Smart și-au fost de durata scurta :)



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate