Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Self car service

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#73
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Poststevetlangat, on 11 noiembrie 2020 - 12:44, said:


Nu mai bine imi iau quickjack pentru casa si nu ma grabeste nimeni ca mi se termina rezervarea. Nu cumva e suficient pentru reparatiile usoare. Pentru alea dificile oricum o sa ajungi la mecanic.



Attachment quickjack-portable-car-lift-jack.png

Pentru elevatorul ala iti trebuie o curte ca doara nu te apuci in strada sa schimbi uleiul si sa-ti intinzi picioarele pe carosabil.

#74
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,653
  • Înscris: 05.02.2012
Si dupa ce termini cu el , unde il pui ? in balcon ? :))

#75
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Sub pat...

#76
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostAndreysc7, on 12 noiembrie 2020 - 19:02, said:

Si dupa ce termini cu el , unde il pui ? in balcon ? Posted Image)

Pai eu ce-am zis,iti trebuie ori o curte ori un garaj.

#77
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,718
  • Înscris: 24.10.2019

View Poststevetlangat, on 11 noiembrie 2020 - 12:44, said:

Nu mai bine imi iau quickjack pentru casa si nu ma grabeste nimeni ca mi se termina rezervarea. Nu cumva e suficient pentru reparatiile usoare. Pentru alea dificile oricum o sa ajungi la mecanic.

Attachment quickjack-portable-car-lift-jack.png

View PostKean, on 12 noiembrie 2020 - 14:19, said:

Pentru elevatorul ala iti trebuie o curte ca doara nu te apuci in strada sa schimbi uleiul si sa-ti intinzi picioarele pe carosabil.

View PostAndreysc7, on 12 noiembrie 2020 - 19:02, said:

Si dupa ce termini cu el , unde il pui ? in balcon ? Posted Image)

View Postdexterash, on 12 noiembrie 2020 - 19:31, said:

Sub pat...

View PostKean, on 13 noiembrie 2020 - 09:03, said:

Pai eu ce-am zis,iti trebuie ori o curte ori un garaj.

Posted Image
Attached File  testul-casei.jpg   11.98K   1 downloads

#78
barladi

barladi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 10.01.2011
Pe afara e destul de intalnita aceasta activitate. Diferenta e ca acolo se plateste 35-40 E pe ora :D

#79
smcauto

smcauto

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2021
Inchirierea unor spatii amenajate in care clientul poate sa intretina auto personal nu cred ca este ilegala. Si eu ma gandesc sa deschid o astfel de afacere dar in acelasi timp as fi dispus sa si utilizez acest serviciu daca as nevoie in alta zona din tara.

Inchirierea spatiilor in care clientii isi intretin auto personal nu cred ca este ilegala . Si eu ma gandesc sa ofer spre inchiriere astfel de spatii dar in acelasi timp ,in caz de nevoie ,as utiliza acest serviciu in alta zona din tara.

#80
trq

trq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.03.2012

View Postbarladi, on 02 februarie 2021 - 01:07, said:

Pe afara e destul de intalnita aceasta activitate. Diferenta e ca acolo se plateste 35-40 E pe ora Posted Image
In Germania unde ma duc eu costa 12.5Euro pe ora plus 5E daca vrei trusa de scule.
http://www.atd-hanno...preisliste.html

#81
smcauto

smcauto

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2021
La noi in tara ,in functie de locatie , dupa parerea mea preturile ar trebui sa fie intre 25lei si 45lei /ora ,  sau  incepand de la 150 lei/zi ,spatiu dotat cu  elevator ( in acest caz elevatorul va fi utilizat doar de personal calificat) sau canal.,  acestea fiind ajustate in functie de piata. Preturile acestea ar fi pentru un pachet standard +posibilitatea de servicii suplimentare contra cost.   Pe net am vazut ca sunt deja 2 locatii care ofera acest serviciu si este foarte posibil ca numarul sa creasca in perioada urmatoare. Ca in orice activitate pot sa apara si riscuri , dar daca se prevad dinainte ar trebui  sa se gaseasca solutii pentru prevenirea acestora.

Din punctul meu de vedere ca si client  as avea urmatoarele asteptari intr-o astfel de locatie :
1 -  daca prevad ca am de lucru  mai mult de 4h sa pot sa inchiriez o zi intreaga la pret redus 150lei;
2.-  in acest pret sa am acces la spatiu cu canal sau elevator, aer comprimat, menghina...
3 - sa stiu  ca in caz de nevoi in aceasta locatie pot gasi toate sculele necesare pentru lucrarile pe care le fac
4 - sa existe in locatie un mecanic , electrician la care sa se poate apela in caz de nevoie sau pentru alte lucrari : echilibrare roti, geometrie roti, test franare ...)
5-  existenta unei linii ITP  in aceeasi locatie ar fi ideala ,
6 - sa fie un magazin de piese  care sa aiba in stoc diverse piese universale dar sa si poata aduce in timp util la comanda piesele necesare




#82
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Unde sunt cele doua locatii care exista deja?

150 de lei pe zi e foarte putin. Cu 2 rampe ocupate o luna intreaga de abia faci 6000 de lei intr-o luna. Cu banii astia de abia platesti chiria la hala. Nu mai vorbesc de ideea de a avea pe cineva angajat care sa supravegheze.

Edited by figo1988, 09 March 2021 - 08:33.


#83
smcauto

smcauto

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.03.2021
In Bucuresti ,apare si aici intr-o postare in primele pagini ,si  am mai gasit pe net  in Deva , o gasesti daca cauti pe google  Auto Atelier Hobby,  Pe langa veniturile din inchiriere ar trebui sa se obtina si alte venituri suplimentare de catre personalul angajat in functie de calificare acestuia, de exemplu vanzare piese auto,  verificare/ reglare geometri roti. Eu ma gandesc in principiu ca activitatea sa se desfasoare in baza unui contract de inchiriere sau colaborare si ca nu ca relatie angajat angajator, veniiturile si datoriile fiecaruia fiind fixe sau procentual.

#84
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
In Bucuresti exista și merge treaba. Pentru un schimb de ulei, filtre, distribuție și alte chestii merita. Elevator ul e folosit doar de proprietar, el așează masina si o fixează.


#85
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostMicroEdge, on 18 martie 2021 - 08:47, said:

In Bucuresti exista și merge treaba. Pentru un schimb de ulei, filtre, distribuție și alte chestii merita. Elevator ul e folosit doar de proprietar, el așează masina si o fixează.

Ai idee cum se numește? Noi am căutat acum 2 ani și nu am găsit nimic

#86
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,268
  • Înscris: 16.08.2016
Atelierul self service panda

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate