Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Salarii asistenti medicali generalisti

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
SEAL007

SEAL007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 29.04.2014
Salutare! Poate stie cineva si ma ajuta cam cat sunt salariile nete(cat ia in mana) in Romania la ora actuala pentru un asistent medical debutant cu studii superioare la spital de stat. M-ar interesa pe sectiile Chirurgie, Cardiologie, Gastroenterologie.  Multumesc!

Edited by SEAL007, 08 November 2020 - 21:35.


#2
ApostolulAndrei

ApostolulAndrei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 23.04.2017
Pai vezi ca le gasesti pe Google, ca sunt publice. De exemplu la Floreasca:

http://www.urgentafl...1_noiem2019.pdf

Sau la universitar - http://www.suub.ro/w...uploads/UPU.pdf

Edited by ApostolulAndrei, 08 November 2020 - 21:42.


#3
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

 ApostolulAndrei, on 08 noiembrie 2020 - 21:38, said:

Pai vezi ca le gasesti pe Google, ca sunt publice.

Dar spaga neta, cat e? sau astea nu sunt publice pe Google?

#4
schismatrix

schismatrix

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 266
  • Înscris: 30.09.2020

 valirex, on 08 noiembrie 2020 - 23:35, said:

Dar spaga neta, cat e? sau astea nu sunt publice pe Google?
Bah, ce zgarcomani carcotasi sunteti !

Ntzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

#5
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,793
  • Înscris: 25.06.2007

 ApostolulAndrei, on 08 noiembrie 2020 - 21:38, said:

Pai vezi ca le gasesti pe Google, ca sunt publice.
Acolo sunt sumele brute, nu cele nete.

#6
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Asta e complicat? Sunt calculatoare, deși e suficient ochiometric, 45% ia statul, 55% tu, ca bănuiesc ca-l interesează un salar orientativ, nu cât a luat respectivul din lista, pana la ultimul leu.

#7
serginho

serginho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 09.09.2005
E simplu de calculat netul - se scade 43% din brut.

#8
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010

 valirex, on 08 noiembrie 2020 - 23:35, said:

Dar spaga neta, cat e? sau astea nu sunt publice pe Google?

Stiti care`i problema mare la marirea salariilor?
Cu cit este salariul mai mare cu atit este si spaga mai mare...de, valoarea mea...
:(

#9
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

 Ion_Bumbu, on 09 noiembrie 2020 - 00:18, said:


Cu cit este salariul mai mare cu atit este si spaga mai mare...de, valoarea mea...
Posted Image

Pai parca obiectivul asta era, sa dispara spaga odata cu marirea salariilor.

#10
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,192
  • Înscris: 06.07.2007
Prin ce spitale am umblat eu in Romania in ultimii 2 ani, toate asistentele au refuzat spaga.

#11
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

 valirex, on 08 noiembrie 2020 - 23:35, said:

Dar spaga neta, cat e? sau astea nu sunt publice pe Google?

Pentru postul de sofer pe ambulanta e 5000e iar pentru asistenta vreo 2000-3000... (in orasul in care locuiesc)
Credeti sau nu , e alegerea voastra Posted Image

Edited by Andreysc7, 09 November 2020 - 05:42.


#12
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 27.03.2007
Numai experti in anticoruptie pe aici! Cati dintre voi ati dat in realitate spaga intr-un spital? In realitate, nu din auzite. Si la cati dintre voi vi s-a cerut in mod expres spaga intr-un spital?

Nu lucrez in domeniul sanitar dar cunosc o multime de lume care lucreaza in domeniu si sunt oameni de calitate care nu ar conditiona serviciile medicale de primirea unei spagi ordinare.Mi se pare de prost gust ca la fiecare intrebare despre salariile din domeniul sanitar sa se raspunda cu vechea si uzata replica "da spaga cat este?". De ce nu vorbim la fel despre mecanici auto. Sau despre profesori, ingineri, chelneri, spalatori de masini, etc.Suntem o natie bolnava de scenarita.

#13
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012

 lex luthor, on 09 noiembrie 2020 - 07:28, said:

Numai experti in anticoruptie pe aici! Cati dintre voi ati dat in realitate spaga intr-un spital? In realitate, nu din auzite. Si la cati dintre voi vi s-a cerut in mod expres spaga intr-un spital?

Eu Posted Image
Atata in Romania cat si in Szeged in plm ... am mers acolo la recomandarea cuiva. Noi am crezut ca nu se va cere spaga, ci doar plata pentru servicii , iar apoi au inceput sa apara apropo-uri de la personalul medical : ca X ar avea nevoie de ... , Y la fel, ca altfel se supara pentru ca va afla ca X a primit si el nu ...
In Romania am dat la greu Posted Image si nu doar spaga, ci am apelat si la relatii.

O chestie amuzanta : unchiumiu s-a lovit la ochi urat de tot, si a ajuns la urgent. El venind de pe sat am mers si eu la spital sa vad ce se intampla , am ajuns inainte lui si l-am asteptat. Am mers la urgente si handicapata de acolo a zis ca nu are ce sa ii faca si sa il luam acasa.
Cu interventii, (relatii sus puse) ni s-a spus sa mergem direct la sectia de oftalmologie. Tipa de acolo, draguta, ne-a spus ca va trebui itnernat dar sa mergem mai intai cu el jos la urgente sa ii facem internarea. Am coborat iara acolo , si idioata ne-a spus ca noi nu am fost azi la urgente :lol: zi si tu... si da, dupaia i-a facut internarea , ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic inainte

Here ... I said it Posted Image

Au fost multe chestii , si nu pot sa spun chiar tot aici insa ceea ce ma infurie, este ca din cate stiu, toti ar trebui sa avem drepturi egale si sa fim tratati la fel ... eh, uite ca nu e asa :)

Edited by Andreysc7, 09 November 2020 - 07:57.


#14
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009

 Andreysc7, on 09 noiembrie 2020 - 07:54, said:

Au fost multe chestii , si nu pot sa spun chiar tot aici insa ceea ce ma infurie, este ca din cate stiu, toti ar trebui sa avem drepturi egale si sa fim tratati la fel ... eh, uite ca nu e asa Posted Image
Niste porci au decretat:
"All animals are equal, but some animals are more equal than others."

#15
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010

 lex luthor, on 09 noiembrie 2020 - 07:28, said:

Numai experti in anticoruptie pe aici! Cati dintre voi ati dat in realitate spaga intr-un spital? In realitate, nu din auzite. Si la cati dintre voi vi s-a cerut in mod expres spaga intr-un spital?



Eu, nu ti`a cerut nimeni insa pina nu ai "iesit la interval" nimeni n`a facut nimic!

#16
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Omul a zis ca il intereseaza cat ia in mana, nu brutul, sporul, norma de hrana etc... Cam 6 mii de lei plus, daca esti mai vechi pe acolo; vad ca sunt si unii cu 3 mii, probabil ca incepatorii iau chiar si mai putin.
Uite aici primele 2 rezultate la searchul pe google, direct net.
https://www.spitalsl...ocument-279.pdf
https://www.spitalgo.../salian2019.pdf

#17
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Și unde sunt aia de iau în mana 6000, și plus încă? Măcar unul în linkurile tale. Vad o asistenta șefa, cu 7000, deci 3500 în mana.

#18
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 07.04.2017
Initiatoarea/ initiatorul a scris clar ca e debutant deci salariul ar fi mai mic decat ce scrie in linkurile alea. Pt ca nu are vechime , nu are grade,nu are principalul, etc . Poate spor de noapte peste salariul de baza , dar  nu cred ca din prima va avea program 12/24.  Mai exista si sporuri in functie de sectie, la Cardiologie nu ai acelasi spor ca la UPu ori Psihiatrie, ambulanta. In orice caz, nu mai sunt salariile jalnice de altadata. Si in orice profesie la inceput salariul e mai mic.

 slai, on 09 noiembrie 2020 - 19:46, said:

Și unde sunt aia de iau Ă®n mana 6000, și plus Ă®ncă? Măcar unul Ă®n linkurile tale. Vad o asistenta șefa, cu 7000, deci 3500 Ă®n mana.
in linkul cu salariile nete de la un spital din gorj ai o asistenta sefa cu 7000 net. O asistenta cu postliceala si principal vad ca  are net cam 5500. 3800 ia un asistent cu postliceala fara principal.

Edited by SharonCollins, 09 November 2020 - 22:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate