Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Trial Period in Visual Basic

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Spider

Spider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 25.07.2002
ma intereseaza o sursa in Visual Basic care sa im faca programul trial (Stiti si voi...si sa bag serial.) Am cautat cu google si nu am gasit.

#2
bcata

bcata

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 04.06.2002
Nici nu prea o sa gasesti.. Pentru ca toata protectia sta tocmai in ascunderea algoritmului de verificare a cheilor.. Ia gandeste-te ce ar insemna sa faci o astfel de sursa publica...

#3
Spider

Spider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 25.07.2002
tocmai am facut rost de una si cand am vazut cum functioneaza am zis ca asta nu e protectie. daca va intereseaza dati un mail la [email protected]

#4
AndiOliver

AndiOliver

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 27.02.2003
Cel mai bine, consider eu, atunci cind vine vorba de securitate, este sa-ti creezi propriul tau algoritm de criptare pentru urmatoarele motive (daca il faci bine):
1) Cei care vor incerca sa sparga codul de criptare poseda cunostiintele necesare pentru acest lucru.
Nu vor fi interesati pentru simplu fapt ca mai repede isi vor face ei propriul lor program.
2) Nu au cunostiinte necesare.
Nu-l pot sparge atit de usor dat fiind faptul ca algoritmul de criptare este al tau personal si deci nu a fost facut public.

Exemplu:
$&![XQZYUVXR[VXYWVSYZVSYVVUX_VR?¹??^UPR]ZORTXOR[_OR]^P???P?UZ?R!
Ce vezi mai sus este un anumit mesaj criptat dupa o tehnica proprie iar codul de criptare nu l-as face cunoscut pentru absolut nici un motiv.
Citi crezi ca vor stii sa sparga acest cod?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate