Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Admitere Unibuc

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
archie13

archie13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2018
Salut, sunt clasa a 12a si trebuie sa ma decid pentru alegerea unei facultati. Eu as vrea ceva legat de informatica, fiind la profil mate info in liceu si ma gandeam ori la mate info Unibuc ori Cibernetica Ase. Pentru mate info Unibuc cum ma pot pregati pentru examenul de admitere avand in vedere ca nu fac meditatii? Si care a fost ultima medie de admitere? Ma gandeam si la Politehnica dar nu ma descurc la fizica si nu cred ca as face fata. Imi puteti spune si procesul de admitere la Unibuc cum se desfasoara? Credeti ca am sanse sa ma pregatesc pana atunci si sa intru chiar daca nu am avut rezultate de olimpic in liceu? Multumesc.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003
Vrei la info si nu te descurci sa citesti site-ul facultatii respective? Inca mai au rezultatele admiterii de anul acesta.
Cat despre pregatire, nu mai sunt culegeri de probleme si documentatie in era internetului ori arii dedicate pe forum sa intrebi punctual?

Edited by neagu_laurentiu, 31 October 2020 - 10:28.


#3
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012

 neagu_laurentiu, on 31 octombrie 2020 - 10:24, said:

Vrei la info si nu te descurci sa citesti site-ul facultatii respective? Inca mai au rezultatele admiterii de anul acesta.
Cat despre pregatire, nu mai sunt culegeri de probleme si documentatie in era internetului ori arii dedicate pe forum sa intrebi punctual?

Bă da răi mai sunteți să mor eu, mare rahat că nu a găsit copilul pe site lista cu admiteri.

#4
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Ce specializare la FMI Unibuc vrei? Ca-s mai multe

#5
archie13

archie13

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 16.09.2018
La info. Sincer m-am uitat pe subiecte si nu cred ca as reusi sa intru. In afara de cibernetica la ASE mai exista alte facultati la care sa poti intra cu media de bac?

#6
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016

 archie13, on 05 noiembrie 2020 - 01:17, said:

La info. Sincer m-am uitat pe subiecte si nu cred ca as reusi sa intru. In afara de cibernetica la ASE mai exista alte facultati la care sa poti intra cu media de bac?

In Iași mai este matematica-informatica dar trebuie să-ți asumi că accentul e pe matematică și nu-i de glumit cu asta.

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003

 WishShadow, on 05 noiembrie 2020 - 07:26, said:

accentul e pe matematică și nu-i de glumit cu asta
Cum e nene, inghiti in sec si mergi mai departe nu? Posted Image

#8
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016

 neagu_laurentiu, on 05 noiembrie 2020 - 09:18, said:

Cum e nene, inghiti in sec si mergi mai departe nu? Posted Image

Mie personal nu-mi pare rau , dar is constient ca nu multora le place matematica , de altfel am vazut care si cum sunt o parte din studentii de la informatica economica si chiar e tragic comic (veniti de la profile umane, plangandu-se mereu de 4 ore de matematica pe saptamana) Posted Image

Edited by WishShadow, 05 November 2020 - 09:41.


#9
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007

 neagu_laurentiu, on 31 octombrie 2020 - 10:24, said:

Vrei la info si nu te descurci sa citesti site-ul facultatii respective? Inca mai au rezultatele admiterii de anul acesta.
Cat despre pregatire, nu mai sunt culegeri de probleme si documentatie in era internetului ori arii dedicate pe forum sa intrebi punctual?
nu cred ca rezultatele de anul asta sunt in general relevante.
pentru ca s-a renuntat la orice proba de admitere, au dat multi care nu aveau real nici o sansa.
de exemplu, la timisoara, anul trecut s-a intrat la info cu 6, anul asta cu 9.25.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate