Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Motorola Edge și Edge+, probleme ecran.

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
gh54

gh54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.02.2012
Cumparat in 11 feb. 2021 de la Mediagalaxy, (nici ei si nici Altex nu mi-au publicat recenzia). Dupa 3 saptamini de utilizare, a aparut urmatoarea defectiune: in zona butoanelor de volum si power, la aproximativ 20 min de browsing in Chrome, de exemplu, ca in alte aplicatii nu utilizez telefonul mai mult de 5 min, apar doua umbre cenusii de forma a doua triunghiuri simetrice cu latura de 5-7-8 mm, lipite de margine pe zona edge. Aceste pete se transforma dupa 30 min de utilizare, intr-o pata mov-cenusiu, 3 cm pe 7 mm, cu dire rosiatice pe lungul laturii lungi, edge, in zona butoanelor. Pastrez telefonul intr-un etui de piele cu clapa. Nu am pus folie. Dupa pauza si racirea telefonului totul reintra in normal. Print screen-ul nu releveaza nicio modificare de calitate a ecranului, deci nu e software. Se incinge ceva si impinge display-ul. Display test.apk, cind apare defectiunea, releveaza si el artefactul. Alfel, ok difuzoarele si camerele, mai putin focalizarea, mai ales noaptea. Motorola nota 1. Am un tel Moto G6. e ok, cu Edge-ul m-am pacalit!
In fotografiile atasate, nu am surprins efectul maxim care este cu 30% mai mare.

Attached Files


Edited by gh54, 13 March 2021 - 17:06.


#38
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011
Colegu", nu ai nici măcar o scuză, am urlat ca surda"n"pustiu pe forum, aveai informația.
Poze, totul explicat clar.
Acum nah, fă retur, dacă mai poți, sau mergi cu el în service.


#39
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,335
  • Înscris: 03.04.2004
Pai e destul de clar, nu?

Modelele astea doua trebuie evitate întrucât ecranele sunt varza iar a lua altul dintr-un lot mai nou și să fie fara probleme e cu noroc.
E un fel de Samsung Note 7 failure dar pe partea de ecrane.

#40
gh54

gh54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.02.2012
Nu am avut inspiratia sa caut si pe Softpedia. L-am ales pt foto-video mai bune ca alte modele. Vin de pe un LG V20.

Emag a publicat recenzia, le multumesc!
Multumesc de incurajari. Va tin la curent cu "povestea". Ma gindesc sa nu zica cei de la service ca telefonul e ok, daca "nu gasesc timp" sa ruleze pe el o aplicatie  care sa releveze defectiunea.
Altex si surioara Mediagalaxy inca o tin ascunsa.... recenzia...

Edited by gh54, 15 March 2021 - 23:58.


#41
gh54

gh54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.02.2012
https://forum.xda-de...screen.4145517/

Problema generala Motorola Edge, pe XDA-forum.

A aparut postarea si pe Altex si Mediagalaxy. Telefonul e la autopsie la Depanero!

Edited by gh54, 22 March 2021 - 19:08.


#42
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011
Vezi și pe aici, dacă încă nu ai băgat un ochi.

https://forums.lenov...5021874?page=76

#43
gh54

gh54

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.02.2012
Operatia a reusit, pacientul e mort! Am obtinut negatia de la Depanero. Am optat pt Xiaomi Mi10T pro 5G. Echipa de angajati Mediagalaxy au avut un comportament de nota 10!

#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011

View Postgh54, on 24 martie 2021 - 10:38, said:

Operatia a reusit, pacientul e mort! Am obtinut negatia de la Depanero. Am optat pt Xiaomi Mi10T pro 5G. Echipa de angajati Mediagalaxy au avut un comportament de nota 10!

Parcă retrăiesc povestea mea  :D
Tot Mi10T am ales și eu, bună alegere.

#45
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Să nu ziceți că nu v-am spus

#46
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,284
  • Înscris: 13.01.2011
Ei, alea se rezolvă din soft.
Da abia a venit 11.
Cînd vine 12?

Oricum, mie să îmi miște ecranul bine, amprenta nu o folosesc.
Nici măcar nu am testat amprenta  🤭

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate