Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Supersonic Radio

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Tu n-ai ceva de invatat in perioada asta? Posted Image
Programul din weekend intre 0 si 4 e destinat petreceriii sau cum e denumita perioada. Cumva, lista de atunci difera de lista obisnuita. Atat. Daca stai sa vezi ce melodii s-au difuzat cat timp n-ai scultat, pare ca cauti nod in papura sau ca tii cu ursu/. Radioul nu e playlistul tau. Si nici al meu, caci nu ma exclud. Daca totul ar fi asa cum vreau eu sau tu, n-ar diferi cu nimic fata de ce am/ai in telefon, vezi Ratatouille, cele mai frumoase experiente vin din surpriza, perspectiva.


Apropo, nu stiu daca e doar o sugestie sau nu dar alea 1/3 melodii sa fie romanesti chiar par sa se simta si, oau, ador asta.

Edited by sorin147, 07 March 2021 - 20:19.


#56
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Asa este. Eu doar am văzut pe site. Eu între acele ore dorm. De obicei mă culc după 22:30-23:00 și mă trezesc la 7:30-8:00 sau 8:30 acuma cu școala. De învățat mai am, dar în timpul liber mă mai ocup și cu altceva. Oricum, am zis doar așa ca să văd ce zic userii de forum. Bine macar ca nu da ziua alea. Ma mai uitam pe playlistul de azi noapte (adineauri l-am accesat) și o sa zic trei piese care le am văzut acolo. Zaleilah-Mandinga, Otra vez-Ami, CRBL-Ka boom. Piese de Radio ZU, Kiss si comerciale (doar că-s mai vechi; 2012-13). E totuși o diferență față de ceea ce dă în restul timpului acest post. Eu mi-am propus de ceva timp să vizitez pur si simplu sediul radioului. Pe timpul vacanței ,cand stau la bunici (în Buzău) mă pot duce la ei. De la bunici până la ei, pe jos fac doar 15-20 de minute.

Apropo, mă mai trezesc și la 6:30 vinerea, deoarece merg la pregatire pentru română. Iar la 8:15 am autobuz (stau de fel într-un sat Costești, la 15 km de Buzău), iar până mă îmbrac și îmi fac ghiozdanul îmi ia undeva la 20-30 de minute. Pe timpul vacanței ce mă mai trezesc după 9-9:30, dar sa nu depășească de 10 si ceva. Nu suport sa ma scol după 10, e prea obositor.

Si, dacă e dedicata petrecerii acea perioadă, de ce nu pun muzica electronică ca la Untold ,și bagă numai romanisme de-astea Ami si mai stiu eu care Inna sau Nevasta lu belea-velea. Sa bage si ei Martin Garrix, Don Diablo, mixuri electro&big room house, nu mizerii de-al de Mariola sau mai stiu eu care O Djaja sau alte piese ,,dansabile" și date de radiourile ,,mari". Parca daduse si Supersonicii Geagea într-o noapte, tot asa ma uitam pe site-ul ala cu playlistul

#57
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
,,, si pierzi si teatrul de la 9 din weekend. :)

#58
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Da. Uneori mai ascult teatrul dacă mă scol la 8-8:30 in weekend.

#59
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
@sorin147 Ai observat marile schimbări ale postului Supersonic în materie de program? Cam în rău schimbarea, lăsându-l pe Edi Antochi cu doar două ore de Supersonic Sunset, de luni până joi, atenție, joi, iar vineri, de la 17 la 19 este mutată mai devreme celebra Planetă România. Luni-Vineri la 19 sunt emisiuni tematice precum Supersonic No.1 (luni, miercuri, vineri), Super Șlagăre (marți) și Super Feelings (joi). Ele țin până la 21, și nu specifica cine prezintă. S-ar putea să fie gen fără animație. Deci, da, se duce ușor-ușor și postul ăsta pe Apa Sâmbătei cu schimbarile astea ale lor. Si încă ceva nou, Supersonic Warmup sâmbătă (21-00). Mi se pare trist că Edi rămâne cu două ore de Sunset și doar patru zile pe săptămână. Sper să revină la vechiul program.

#60
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Vine vara, poate ca are si omul de sapat in gradina. :)
Cat suntem in pandemie, mege Planeta vinerea dar, cand iesim, s-ar putea sa trebuiasca mutata. Ramane de vazut, ei stiu mai bine cate urechi sunt conectate si cand.
Tu esti cel care citeste listele la radio, eu ascult muzica. Parerea despre emisiunile alea o pot da peste ceva saptamani.

#61
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Și eu la fel. Dar probabil că acele noi emisiuni sunt tonomate si atât. Oricum, sper să fie si așa ok. Puteau de exemplu să lase Sunset-ul până la 20, iar de la 20 la 22 să fie acele emisiuni muzicale. Iar planeta să fie vinerea, la 19-20.

#62
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 16.03.2005
Vad ca au schimbat adresa de stream:

https://stream.super...personic256.mp3

#63
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Observ că de 3 vineri încoace (dacă nu chiar 4) nu mai este Planeta România, ci Super Șlagăre, care mai apare și marțea de la 19-21. Cumva să se renunțe la această emisiune? Aș fi bucuros, pentru că mie nu îmi place (din cauza incidentului din decembrie 2020; puteți afla mai sus cu câteva posturi de ce îi zic ,,incident"). E mai bine așa cu Super Șlagăre, sincer vorbesc. Printre ultimile ediții a fost cea cu Cezarică din Buzău la care am urmărit partea video (interviu pe Youtube). Acum, despre ceva tare: edițiile de Supersonic No.1 de vineri (19-21) sunt foarte tari, chiar dacă unele piese nu corespund cu formatul. De exemplu, acum 2 saptamani a fost cu cele mai bune piese care au fost în cele mai mari topuri din 2019, iar săptămâna trecută din 2013, adăugând și piese foarte bune. Un exemplu: Ho Hey de la The Lumineers (2012), căutați pe YT, e foarte tare!! Genul ei este indie rock/indie folk. Chiar îmi place această piesă

#64
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
După 4 (sau 5) săptămâni de pauză, a revenit Planeta Ucigașă România. Tocmai ce mă întrebam, ia să văd acolo la playlist. Și la 17:34 a fost ultima, acum, când am dat drumul fiind emisiunea, cu o convorbire telefonică. E sigur în direct, că mereu a fost așa. Sincer sa fiu, pentru mine e un dezavantaj, având în vedere ce am pățit cu rostitul numelui pe 28 decembrie 2020. Sper ca vinerea viitoare să revină Super Șlagăre doar cu muzica românească, între 17 și 19

La 17:34 ma refeream la ultima melodie data până la 17:52 cand am dat play sa vad daca e emisiunea

View PostALEXTheTrap22, on 07 martie 2021 - 11:15, said:

De ce sâmbătă și duminică noapte difuzează Supersonic piese gen Inna si tot asa mai departe de genul?? Bagă prea multe comerciale noaptea (doar sâmbăta și duminica,atât) intre 0 și 4. De ce? Parca spuneau că nu difuzează Innna si alti d-astia... macar un lucru e cert,că ziua nu bagă asemenea porcării, si nici in nopțile de luni-vineri. Am văzut piesele alea pe un site www.myradioonline.ro unde apare Supersonic și arată și playlistul dintr-o anumită zi

Aici am editat ceva, scuzati

#65
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Radioul e de ascultat, TVul de vazut si cartea de citit. Ceva faci gresit! :)

#66
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
E de ascultat. Dar playlistul este interesant, și de multe ori mai mă uit la el oe mp3radionline.ro. Supersonicul este singurul post pe care îl mai ascult des, dar cu perioada aceasta mai rar (cine-i a opta cunoaște, dar nu-i nimeni pe forum.. ayaye). Acum între 19:00-20:00 și 20:30-21:00 am mai ascultat piesele din 2019 de la Supersonicul No.

#67
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Nu am mai scris de mult pe aici, dar vă dau o veste mai puțin bună. De mâine emisiunile live intră în vacanță până pe 1 septembrie. Așadar, pe Edi și pe Paul nu îi mai auzim live până atunci. Probabil vor fi reluări din edițiile tematice. Apropo, azi am ascultat pentru prima dată după câteva luni Planeta, cu Alfred Vasilescu invitat, au vorbit despre ce au realizat ei cu acest post de radio în 9 luni de când au apărut. Emisiunea a durat o oră (17:15-18:20) și mi s-a părut foarte tare. Mai au o ediție făcută lunea trecută (26 iulie) cu Marius Sarbu din Spania, care a venit în țară și a fost invitat la Supersonic în studio. Din pacate nu am ascultat atunci, dar am să o ascult zilele astea. Am dat asa putin prin acea emisiune, și când zic că este interesantă, pai chiar asa si este. Poate din toamna aș asculta mereu Planeta, dar timpul nu mi va putea permite, deoarece am și eu liceu și trebuie să învăț și să mă focusez pe școală.

#68
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Modificări în grila Supersonic Radio: (din 17 ianuarie)

1.Edi Antochi trece de la 13 la 16 cu Supersonic Club, emisiunea pe care o avea seara după 17.
2.Planeta România devine ,,În dublă comandă", fiind mutată la 12-13, după matinalul lui Paul Oprea. Emisiunea va fi asemănătoare cu Planeta România, singurul lucru nou fiind denumirea și faptul că va fi de luni până vineri.
3.De la ora 17 va fi doar muzică, prin intermediul programelor Supersonic No.1, Super Feelings sau Super Șlagăre. După 21 ca de obicei, Super Chill.
4.Hituri și mituri, emisiune difuzată joia, cu Paul Oprea de la 16-17 nu mai face parte din grila postului. Acum va fi o emisiune stil recenzie de film, Supersonic Cinema
5.Florin Dârdâiac nu se mai regăsește în grila postului cu Miezul Zilei, drive-time făcut de acesta de L-V de la 12-16. De aici și modificările cu noua Planetă și emisiunea lui Edi, mutată la 13.

#69
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Iată că după 6 ani de când îi ascult pe cei doi (Edi & Paul), ieri, 20 aprilie, am fost pe la studioul acestora. Menționez că nu am intrat în direct pe post, ci chiar i-am ținut companie lui Edi Antochi în emisiunea lui de la 13 la 16. A fost minunată experiența de a ajunge într-un studio de radio, iar acum pot spune că am trecut cu bine peste faza de pe 28 dec. 2020, mai ales că acum îi cunosc și personal. Ba chiar am stabilit cu Edi că voi merge să îi văd concertul cu trupa lui, Hangar 6, pe 12 iunie la Dragaica Buzau 2022.

P.S.: de la 1 mai vor avea o vacanță mai lungă fără emisiuni live, deoarece au și alte evenimente la care trebuie să ajungă și vor reveni din septembrie în live. În schimb, vor fi reluări din emisiunile Star Agenda, Albumul săptămânii ș.a.m.d.

#70
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Daca mai ai drum pe acolo, zi-le sa schimbe Cenusareasa din weekend. :)

#71
ALEXTheTrap22

ALEXTheTrap22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 484
  • Înscris: 19.04.2020
Curând nu cred că mai ajung, dar cu siguranță voi mai ajunge. Ei difuzează cam aceleași reluări pt că vor avea vacanță și nu vor înregistra unele noi. Din septembrie doar, dar le poți spune lor treaba aceasta pe Facebook pentru că îți vor răspunde.

Ah, scuze, am uitat că nu folosești Facebook @sorin147

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate