Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Nu se va mai fabrica dacia Logan mcv

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#91
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 04.11.2016

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 14:55, said:

Prea multe epitete tendentioase folosesti , semn de disperare sau frustrare ?!  
Daca trec cu L200-le peste unu cu Logan , il fac terci si eu nu patesc nimic , la asta te-ai gandit ? Nu te-ai gandit ca esti limitat la dacii ...
Fiecare calareste pe cine poate: L200 pe Logan, Logan pe Lotus s.a.m.d. La urma urmei, pestele mare il inghite pe cel mic, nu? Singura problema este ca nu cumva, din pura intamplare, ala micu' sa nu-i ramana in gat lu' ala "marele". Acolo unde parchez de obicei masina mai vine din cand in cand un patron cu o "matahala" din asta de masina. De cate ori deschide portbagajul am senzatia ca Sandero asta al meu ar incape fara probleme in masina lui.
Apropo, L200 e cumva cel din poza a doua? Tot asa, ca fapt divers, stiti cate stele are o masina din asta in America Latina,fara niciun airbag? Nu va spun, cautati singuri.
Sa stiti ca nu pun pozele cu rautate si nu vreau sa demonstrez nimic. Doar ca din cand in cand decat sa ne jignim parca e mai bine sa ne mai si amuzam.

Attached Files


Edited by gabrieln2016, 26 October 2020 - 16:57.


#92
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
@gabrieln2016 , intr-un alt topic imi cereai sa nu te mai citez si tu o sa faci la fel pt ca avem pareri diferite si nu doresti sa discuti cu mine . Pai ce facem , iar incepi ? Iar vrei sa stai posomorat 2 saptamani cand  ti-oi zice ca ti-ai luat un cotet ca numa masina nu e ?
Te rog fi consecvent si nu ma mai cita daca nu esti in stare sa duci ponosu de pe urma .

View Postgabrieln2016, on 26 octombrie 2020 - 16:43, said:

Apropo, L200 e cumva cel din poza a doua?
E modelul vechi .

Edited by smddms, 26 October 2020 - 17:29.


#93
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018
intrebare la Radio Erevan: pe ce parte se va rasturna o dormeza L200, la 100km/h, cand o “bate” o pala de vant?
raspuns: pe orice parte.

Edited by freaka-da-disk, 26 October 2020 - 17:25.


#94
trandafirdoru

trandafirdoru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,593
  • Înscris: 11.03.2010

View Postvali, on 26 octombrie 2020 - 09:37, said:

n-am ce. e un subiect tâmp, deschis pentru flame.
iar atacul la persoană e justificat. în loc de păreri pe subiect, oamenii au început să se destrăbăleze cu opiniile lor despre Dacia și alte minuni.

"n-ai ce" dar faci atac la persoana pentru ca ti se pare justificat. "Bravo!", ce sa zic :)
Subiectul este despre Dacia si noile lor produse. Parerea, da, este la subiect, Dacia scoate unele produse dubioase pe piata: vezi poza atasata si vezi easy-r.

#95
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,868
  • Înscris: 16.04.2007

View Postammaus, on 25 octombrie 2020 - 22:56, said:

in descriere Dacia iti zice: 3 tetiere spate, sa mori tu? o adevarata optiune, este ca si cum ai spune iti oferim parbriz din sticla nu din plexiglas
Lasa ca alti producatori pun ca dotare " lampa iluminare habitaclu si portbagaj ".

#96
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 14:55, said:

Daca trec cu L200-le peste unu cu Logan , il fac terci si eu nu patesc nimic , la asta te-ai gandit ?

In acelasi spirit: cand o Transmontana trece peste un L200, L200-le nu va mai putea fi indentificat nici dupa amprenta dentara. In plus, viata e o cu.rva, adica Transmontana nu are nici airbaguri, nici “lane assist”, nici caroserie controlat-deformabila, high tensile steel, nici nica’...

Edited by jiovrica-ciobanoiu, 26 October 2020 - 17:38.


#97
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

View Postjiovrica-ciobanoiu, on 26 octombrie 2020 - 17:35, said:

In acelasi spirit: cand o Transmontana trece peste un L200, L200-le nu va mai putea fi indentificat nici dupa amprenta dentara. In plus, viata e o cu.rva, adica Transmontana nu are nici airbaguri, nici ABS, nici nica’...
Si asta circula regulat pe strada , nu ? Mai ai multe idei crete ?

#98
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,216
  • Înscris: 04.11.2016

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 17:17, said:

@gabrieln2016 , intr-un alt topic imi cereai sa nu te mai citez si tu o sa faci la fel pt ca avem pareri diferite si nu doresti sa discuti cu mine . Pai ce facem , iar incepi ? Iar vrei sa stai posomorat 2 saptamani cand  ti-oi zice ca ti-ai luat un cotet ca numa masina nu e ?
Te rog fi consecvent si nu ma mai cita daca nu esti in stare sa duci ponosu de pe urma .

E modelul vechi .
Gata sefu', nu te mai ambala atat. Daca tu zici ca e cotet, cotet sa fie, crezi ca pun la suflet si stau posomorat doar dintr-un motiv atat de pueril? Nici vorba, viata e mult prea scurta pentru a pune la inima rahaturi din astea. Cotet, dulap cum vrei tu, nu-i bai daca atat te duce capul si asta-i bagajul lingvistic. Daca te supara subiectul cu stelele, inveseleste-te caci iti voi spune ca un Hilux are 3 stelute EuroNCAP fata de un L200 care are 4.
Sa fii sanatos si sa te bucuri de masina/masinile tale fara sa ai parte de evenimente nedorite.

#99
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

View Postgabrieln2016, on 26 octombrie 2020 - 17:40, said:

Gata sefu', nu te mai ambala atat. Daca tu zici ca e cotet, cotet sa fie, crezi ca pun la suflet si stau posomorat doar dintr-un motiv atat de pueril? Nici vorba, viata e mult prea scurta pentru a pune la inima rahaturi din astea. Cotet, dulap cum vrei tu, nu-i bai daca atat te duce capul si asta-i bagajul lingvistic. Daca te supara subiectul cu stelele, inveseleste-te caci iti voi spune ca un Hilux are 3 stelute EuroNCAP fata de un L200 care are 4.
Sa fii sanatos si sa te bucuri de masina/masinile tale fara sa ai parte de evenimente nedorite.
Eu nu ma agit ca am mai multe masini . L200-le il folosesc la ferma unde ii este locul dar o dacie n-as lua nici mort nici daca mi-ar da-o gratis . Stii de ce ? Pt ca ma respect !

#100
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 17:37, said:

Si asta circula regulat pe strada , nu ? Mai ai multe idei crete ?

Hihi, sinteti comic, nevoie-mare. Inlocuiti Transmontana, aia, cu un autotren de 16 tone.

#101
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 17:43, said:

o dacie n-as lua nici mort .... Pt ca ma respect !

oleeee!!!

#102
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,687
  • Înscris: 22.11.2007
un alt topic distrus de unii care ne explica ce? ca cea mai ieftina masina de pe piata este slaba calitativ. waw, ce descoperire.

Edited by bossake, 26 October 2020 - 18:07.


#103
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018

View Postbossake, on 26 octombrie 2020 - 18:07, said:

ca cea mai ieftina masina de pe piata este slaba calitativ. waw, ce descoperire.
Adevar graiesti !

#104
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,868
  • Înscris: 16.04.2007

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 17:43, said:

Eu nu ma agit ca am mai multe masini . L200-le il folosesc la ferma unde ii este locul dar o dacie n-as lua nici mort nici daca mi-ar da-o gratis . Stii de ce ? Pt ca ma respect !
Pai daca te respecti, de ce iti pierzi timpul pe un topic despre cea mai proasta masina ?

#105
smddms

smddms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,490
  • Înscris: 16.12.2018
Ma distrez cum se amagesc unii cumparand ceva nou dar prost .

#106
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post_R_A_D_U, on 26 octombrie 2020 - 09:02, said:

A fost recall pe injectoarele alea cu probleme la BKP iar acele masini circula si acum. O

Se face recall de buna ce e nu ? NU o sa intelegi vreodata ca multe din cazanele nemtesti sunt proaste din fabrica. Ti-am explicat de atatea ori ca un calculator nu pica ca a dat careva in masina, fie si cu toporu. Pica ca e materialu prost ! Adica integratu ala de pe placa de baza dintr-un circuit electronic.....

Daca dai intr-o masina ca in sacul de box poate sa iti pice transmisia, sa ii sara pistoanele sa ii pice rotile sau ce mai crezi tu ca pica.... Dar nu ce am zis eu ca a picat !
Esti intr-o bucla din care nu vrei sa mai iesi. Si ca mine au patit foarte multi ca e forumul de la VW plin... Mai citeste si pe acolo poate cine stie iti mai schimbi grozava impresie despre rablele nemtesti noi.

Iti recomand sa o lasi mai moale cu atacurile la persoana ! Nu cred ca esti in masura sa judeci cat sunt de smecheri unii sau altii ! NU mai zic ca "de fazan" cum te exprimi au picat multi...dar poate ca inca unii nu isi dau seama !

Dacia este foarte ok si ca atare loganul meu in care chiar am dat la greu pe drumuri forestiere merge impecabil ! Nu mai zic de Duster !  Mai zic cat am investit in ele fata de cazan ?

Edited by bumpocbum, 26 October 2020 - 20:28.


#107
Valentyn79RO

Valentyn79RO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.04.2019

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 19:42, said:

Ma distrez cum se amagesc unii cumparand ceva nou dar prost .
Ca sa vezi. MARE DESCOPERIRE. Intrebare: ceva nou, dar mai slab, sau ceva vechi(in care inevestesti bani dupa imediat dupa achizie)?

View PostValentyn79RO, on 26 octombrie 2020 - 20:32, said:

Ca sa vezi. MARE DESCOPERIRE. Intrebare: ceva nou, dar mai slab, sau ceva vechi(in care inevestesti bani dupa imediat dupa achizie)?
ERATA:imediat dupa achizitie

Edited by Valentyn79RO, 26 October 2020 - 20:33.


#108
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008

View Postsmddms, on 26 octombrie 2020 - 17:43, said:

Eu nu ma agit ca am mai multe masini . L200-le il folosesc la ferma unde ii este locul dar o dacie n-as lua nici mort nici daca mi-ar da-o gratis . Stii de ce ? Pt ca ma respect !

Nu ai si pla de 25 cm? Daca tot o dai in mesaje retardate...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate