Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

MONSTERS of MAN (2020) 🤖

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
MONSTERS of MAN (2020)

Filmele despre WW2, evul mediu, razboaie medievale etc devin necorespunzatoare spiritului vremii in care traim. Ne indreptam privirea catre viitor si intium ce vom trai. De fapt putem spune ca viitorul este relativ aici. Subiectul imi pare foarte interesant.





"A robotics company teams up with a corrupt CIA agent undergoing an illegal, unsanctioned military operation. Dropping four prototype robots into a suspected drug manufacturing camp in the Golden triangle that no one will miss. The mission is to prove the robotics company is worthy of winning a lucrative military contract. Six doctors on a good cause witness the brutal slaughter of an innocent village and are forced into a deadly game of cat and mouse as they become the new targets."

https://www.imdb.com...ref_=ttpl_pl_tt


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/sHyVYuBwIAo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MembruAnonim, 18 October 2020 - 20:06.


#2
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
ce bullshit... un fel de terminator dar nu prea

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Regizorul si scenarist si producator, in plus asta pare primul lui film ca ... regizor, scenarist si producator. Sper sa fi facut o treaba buna.

View Postammaus, on 18 octombrie 2020 - 20:19, said:

ce bullshit... un fel de terminator dar nu prea

Vrei sa zici Predator Posted Image

#4
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020

View PostMembruAnonim, on 18 octombrie 2020 - 20:04, said:


Filmele despre WW2, evul mediu, razboaie medievale etc devin necorespunzatoare spiritului vremii in care traim. Ne indreptam privirea catre viitor si intium ce vom trai. De fapt putem spune ca viitorul este relativ aici. Subiectul imi pare foarte interesant.


Orwell in romanul 1984 specifica acelasi lucru:  istoria ajunge sa fie cenzurata de ministerul adevarului in Oceania  si partidul unic INGSOC .  In noua ordine mondiala se invata doar istoria noii ordini mondiale, doar istoria INGSOC.  Oamenii ajung sa creada ca orice de la avion pana la foc a fost inventat de  INGSOC.  Ce este inaintea ei e considerat drept  o "preistorie plina de violenta, razboaie, multidunine de natiuni, civilizatii, religii si culturi". :)
De fapt, locuitorii Oceaniei nici nu stiu ce a fost inaintea lor.
Ba chiar ministerul adevarului inventeaza eroi si fondatori imaginari pe care ii prezinta drept personalitati reale.  
Cine nu se conformeaza e dat pe mana Ministerului Iubirii.  




Acum....daca ne gandim, nu cumva si noi traim intr-o noua ordine mondiala? Oare istoria ultimilor 6000 ani (de la aparitia agriculturii si a scrisului) nu e oare falsa, impusa de sistemul capitalist global sa o invatam in scoala, cenzurand orice informatie despre o eventuala istorie "reala" ?  De ce vor sa ne bage in cap ca noi ca civilizatie moderna  de azi e cea mai dezvoltata si nu ar putea sa ne dezvaluie ca au existat alte civilizatii mai avansate decat a noastra?  Si uite asa ajungem la teorii zapacite cu "Ancient Aliens" sau "Civilizatiile avansate de dinaintea noastra" care au disparut fara urma. Sau nu. :)
Cand vedem bucati de sticla prin desert prin Valea Mortii  ori urme radioactive prin Valea Indusului, sau ariditate si desert prin nordul Africii si orientul mijlociu (candva oaze de fertilitate), dar si o gramada de fresce cu zei parca proveniti din alta lume, descrieri stranii despre super-arme  din Biblie, Iliada si Maharabharata, sau monumente aparute de nicaieri precum piramidele, Stonehenge sau constructii monumentale ca Gobelki Tepe prea stranii ca sa fie construite cu unelte din piatra sau bronz,  e clar ca nu stim nici macar 5% din ce s-a intamplat  in antichitatea straveche.


E la misto ce scriu, dar daca e adevarat, inseamna ca acum se incearca o noua cenzurare a unei istorii deja cenzurate.  Posted Image

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Postrihan, on 18 octombrie 2020 - 20:49, said:

cenzurata de ministerul adevarului in Oceania  si partidul unic INGSOC .  In noua ordine mondiala

istoria INGSOC.

locuitorii Oceaniei
ministerul adevarului
Cine nu se conformeaza e dat pe mana Ministerului Iubirii.
noua ordine mondiala

WTF?! N-am inteles nimic. Ce plm ?!?! Posted Image

Ce dracu ai fumat? Iarba sau balegar???

Edited by MembruAnonim, 18 October 2020 - 21:06.


#6
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020

View PostMembruAnonim, on 18 octombrie 2020 - 20:56, said:

WTF?! N-am inteles nimic. Ce plm ?!?!
Ce dracu ai fumat? Iarba sau balegar???
In primul rand nu sunt fumator, n-am fumat in veci, deci faci calomnie jegoasa.

In al doilea rand , pune mana si citeste  romanul 1984 daca tot de pretinzi doct.

Nu-ti dezvalui  nimic! Posted Image
CITESTE!





-------------





Hai ca mi-e mila totusi de tine si nu vreau sa te las neinformat, asa ca iti las rezumatul facut de tipu' asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GQxOKXEff4I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rihan, 18 October 2020 - 21:09.


#7
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
@rihan, am citit romanul 1984 si am rezonat cu prima parte a mesajului tau. Dar in partea a 2-a ai dat-o in balarii rau de tot. Mai ai sa scrii ca defapt extraterestrii bubuli reptilieni de pe planeta nibiru ne-au facut piramidele si desenele de la Nazca, si apoi ne-au lasat sa ne scufundam in razboaie si inapoiere... Am auzit prea des balariile astea fara nicio baza stiintifica, si a inceput sa mi se faca greata sa le citesc a mia oara.

Cat despre film, pare o chestie de serie B-C. Daca ma insel, asta e. Dar nu prea s-au mai facut filme bune in ultimii ani. Si avand in vedere trendul, nu cred ca vor fi prea multe bune nici in viitorul previzibil.

#8
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020

View Postpufonel, on 18 octombrie 2020 - 22:40, said:

@rihan, am citit romanul 1984 si am rezonat cu prima parte a mesajului tau. Dar in partea a 2-a ai dat-o in balarii rau de tot. Mai ai sa scrii ca defapt extraterestrii bubuli reptilieni de pe planeta nibiru ne-au facut piramidele si desenele de la Nazca, si apoi ne-au lasat sa ne scufundam in razboaie si inapoiere... Am auzit prea des balariile astea fara nicio baza stiintifica, si a inceput sa mi se faca greata sa le citesc a mia oara.

Chill man.
Era doar o idee. Stai calm ca nu sunt fan Ancient Aliens.  
Dar era o idee:  
Cum ar fi sa "cenzuram o istorie deja cenzurata dinainte". Posted Image

Ma amuzam putin.


Observ insa ca mkscorpion n-a auzit deloc de romanul lui Orwell.
El crede ca vorbesc despre  un roman SF cu Atlantida si acum ma ia la misto pe toate ariile. Posted Image  

View PostMembruAnonim, on 18 octombrie 2020 - 22:43, said:

Forumul Softpedia este un forum gratuit. Daca vrei pareri avizate (medici/psihologi/psihiatri cu diploma) marci banul si ai ingrijire de specialitate. Pana una alta nimeni de specialitate nu vine aici sa faca munca de caritate. Asa ca te multumesti cu ce raspunsuri primesti.
Daca nu iti convine, poti merge sa te plangi Ministerului Adevarului. Cred ca si alti locuitori ai Oceaniei si Atlantidei au mers si au facut petitii.

  Posted Image

Edited by rihan, 18 October 2020 - 22:56.


#9
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Si care e treaba cu filmul?


#10
rihan

rihan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 26.09.2020

View PostBursul, on 18 octombrie 2020 - 22:56, said:

Si care e treaba cu filmul?


E reactie la ce a scris

Quote

Filmele despre WW2, evul mediu, razboaie medievale etc devin necorespunzatoare spiritului vremii in care traim. Ne indreptam privirea catre viitor si intium ce vom trai.  


Si chiar asa e.
Nu prea se mai fac filme de antichitate, evul mediu  si modernitatea timpurie cum se faceau prin anii 50-70'.  
Nici filme de razboi din WW2 nu prea se mai fac....ori se fac din alea slabe.

In schimb, miezu' sunt comediile romantice, filmele cu supereroi si SF reboots

Filmul asta despre care discuta,  pare sa fi imprumutat o gramada din Elysium, Chappie, Terminator,Blade Runner, Alita  si cate ceva din Call of Duty Black Ops 3.   Dar mai ales romanul 1984.
Nu e deloc autentic. Acelasi subiect despre vesnicul conflict dintre oameni si roboti.

Edited by rihan, 18 October 2020 - 23:17.


#11
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
De ce discutati despre un film pe care nu l-ati vazut?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate