Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

dungi monitor

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Samy55555

Samy55555

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.04.2019
Am luat sh cu.. 50lei acest monitor C:\Users\iul\Documents\AirDroid\PublicStaging care vad ca e ba 200ron, ba 600 etc.. are dungi ca in poza, in poza nu stiu de ce telefonul meu bun nu a aratat ca dunga din stanga e de un verde intens, e cam deranjant cand urmaresc un film imi distrage putin atentia dar e bine ca e wide si vad o gramada acum pe ecran, aveam unu clasic. Deranjant este si ca are nuanta rosie, orice as face prin setari, chiar si in nvidia control panel, nu scap de rosul rozul acela, deci nu vad ca inainte o poza la culorile reale ci o varza...

rosie (edit) oare se poate repara?

Attached Files


Edited by Samy55555, 30 September 2020 - 11:41.


#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,576
  • Înscris: 08.03.2017
Linie arsa - schimbi display-ul sau monitorul.

Edited by ldpe, 30 September 2020 - 11:44.


#3
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
Aiaiai durerea mea. Ai luat cu 50ron si ii ceri prea multe. Banuiesc ca nici nu l-ai testat inainte. Ai verificat monitorul la alt device sa vezi daca problema este sigur la el?
Daca da, nu merita sa il repari.

Daca bugetul este atat de mic, indreapta-te catre firmele ce vand aparatura sh si achizitioneaza un monitor de 19-21-23" sh, au preturi mai mult ca decente si cu garantie chiar.

#4
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
de ce crezi ca l-a dat ala la 50 lei? de bun ce era?!
incearca sa contactezi vanzatorul, daca e de buna credinta s-ar putea sa accepte banii inapoi. dar daca e tepar, asta e ! trece cei 50 lei la pierderi si considera ca asta a fost o lectie de viata

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,011
  • Înscris: 28.10.2006
Francezul are o vorba: il est foutouPosted Image

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,385
  • Înscris: 08.02.2011
Prin amaneturi si magazine sh gasesti tv-uri si monitoare cu dungi din astea la pret aproape ca un tv/monitor nou, indiferent daca-i cu dungi sau nu, asa ca la 50 de lei nu se poate numi teapa.

#7
ammaus

ammaus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,213
  • Înscris: 05.04.2008
foloseste-l asa cum este, cu 50 de lei nici macar una scurta de calitate nu primesti daramite un monitor
sunt patit, am cumparat 3 laptopuri cu 20 de lei, nu ultimul ragnet dar pentru mine erau perfecte, minune a fost sa tina mai mult ecranul de 3 luni la fiecare, per total sunt multumit, 9 luni cu 20 de lei pentru laptop...

Edited by ammaus, 30 September 2020 - 12:22.


#8
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
@ammaus ai tu standarde prea ridicate :)).

Cat despre initiator, din ce postari are rezulta ca e amator de chilipiruri, de acolo si ratat de fail ce o primeste in urma achizitiilor neinspirate Posted Image

#9
Samy55555

Samy55555

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.04.2019
imi fac tr cu el, pana ma hotarasc ce monitor de 23,8 sau 27 mai bine? sa iau nou de vreo 5-600ron . Vreau sa aiba inaltimea mai mare decat alt monitor non wide al meu dar culmea unu de 27 abia daca depaseste inaltime unui monitor clasic ce l am de 19 ! nu scriu astia clar dimensiunile in descriere... deci unu de 23.8 ar avea inaltimea mai mare ca cel vechi de 19 ? la 27 o sa ma derajeze ca e prea mare.. latimea etc, pai daca joc starcraft ia o ora sa mut mouse ul pe un asa ecran lol si ma uit ca la tenis

plus ca daca cade peste mine ca stau in pat am murit !

#10
Entertain_er

Entertain_er

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.07.2020
Aia era ma problema, ca o sa cada peste el. Cine stie cum naibii o pui de un tunel carpian de numa numa de la atata mutat de mouse, trebuie sa ai grija, poate gasesti ceva pe viitor cu controlul mintii ca deh, nu au inventat astia soareci cu sensibilitate si acceleratie suficienta cat pentru ditamai animalul de monitor de tooocmai 27".

Treci pe 16 crt. Face bine si la ochi, ai timp de raspuns bun, culori super, ecran antistatic fir de praf nu se pune pe el, plus ca e foarte greu si sta foarte fix pe birou, nici vorba sa mai cada drobul de sare pe tine.

Edited by Entertain_er, 30 September 2020 - 14:51.


#11
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012

View Postrex, on 30 septembrie 2020 - 11:55, said:

de ce crezi ca l-a dat ala la 50 lei? de bun ce era?!
incearca sa contactezi vanzatorul, daca e de buna credinta s-ar putea sa accepte banii inapoi. dar daca e tepar, asta e ! trece cei 50 lei la pierderi si considera ca asta a fost o lectie de viata
Asta e pretul pe olx la un monitor,in caz ca nu stiai.
Functional.
In alta ordine de idei,cat a trecut de la cumparare?
Fara garantie ce pretentii poti avea?

Edited by nino852, 30 September 2020 - 15:10.


#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
L-ai luat foarte ieftin la 25 de le dunga.

#13
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Cu 100 de lei, a luat sora mea un LG de 22 inch, nu am ce-i reprosa. Dar l-am testat, inainte!
Nu ai ce-i face. Reparatia costa mai mult decat monitorul nou.
La gunoi!

#14
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Scriu si eu aici ca mi-a aparut si mie o linie punctata albastra in acelasi loc cu dunga rosie din poza initiatorului, doar ca e mai subtire. Monitorul este nou si a fost cumparat acum 5 saptamani.
Care ar putea fi problema si ce e de facut?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate