Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Condens de la tamplarie, sau alta problema

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Am atasat o schita.
Tamplaria cu galben a fost liminata, caloriferul e in logie, acum logia si camera sunt corp comun.
Cred ca o sa aplic mai multe din sfaturile de pe aici inclusiv nebunia care mi-a intrat mie in cap. Oricum trebuie intervenit si reparat acolo, am amanat 2 ani, acum zugraveala, gletul si ce mai gasesc trebuie inlocuite.

Attached Files

  • Attached File  b.png   325.02K   17 downloads


#20
bogumilandia

bogumilandia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 22.06.2009
Prima si cea mai importanta problema este ca profilul acela de cuplare nubeste tipic salamander.E o improvizatie acolo.Daca nu e “al lui” sunt sanse mari sa apara infiltratii pe acolo

#21
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007

View Postbogumilandia, on 25 septembrie 2020 - 18:08, said:

Prima si cea mai importanta problema este ca profilul acela de cuplare nubeste tipic salamander.E o improvizatie acolo.Daca nu e “al lui” sunt sanse mari sa apara infiltratii pe acolo

Si uite asa mi-am adus aminte ca au intarziat o saptamana cu montajul tamplariei pentru ca nu aveau profil de colt/imbinare si pt ca nu era de la salamander au pus ceva... Infiltratii nu sunt - nu de la ploaie, apa nu intra de afara, dar ceva se intampla acolo. Multumesc!

#22
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,235
  • Înscris: 05.06.2002
Intr-o camera unde aveam constant probleme cu mucegaiul am pus o jucarie de aerisire cu recuperare de caldura si la mine s-a rezolvat problema. Iarna, cand sunt geruri umiditatea relativa scade in acea camera sub 30%. Chiar daca afara e aerul umed, cand il aduce in casa si se incalzeste i se mareste mult capacitatea de a absorbi vapori si devine uscat. Umiditatea relativa a aerului variaza puternic cu temperatura aerului.

Acolo ar cam trebui facute niste investigatii sa sti sigur care-i cauza umezirii peretelui, daca-i infiltratie trebuie acctionat intr-un fel, daca-i condens in alt fel.



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate