Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sony Xperia 5 Mk2

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Mariusrix

Mariusrix

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.09.2020
Sony anunță Xperia 5 MK2 in toamna anului de grație 2020.
Este un telefon compact, care pune accent pe partea de fotografie și gaming.
Prețul estimat este de 900 euro.

https://m.gsmarena.c..._5_ii-10396.php

#2
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
A aparut precomanda la orange: https://www.orange.r...-dual-sim-black 4099 lei la liber
Cadou precomanda: castile wireless WF-1000XM3 (cadoul se da la toata lumea nu doar la primii cativa norocosi ca la samsung :P ) aprox 900-1000 lei pe emag
A aparut si primul review: https://www.gsmarena...review-2173.php pare destul de bun telefonul

#3
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
pacat ca au adaugat un buton dedicat pentru google assitant...

#4
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Au adaugat :)

#5
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 07.10.2009

View Postcarmenclara1, on 06 octombrie 2020 - 03:55, said:

pacat ca au adaugat un buton dedicat pentru google assitant...
Care poate fi mapat cu ce doresti...

#6
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
inclusiv setat pe off? deci nici o functie?

#7
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Cine asigura service pentru telefoanele Sony?

#8
Tomaz2015

Tomaz2015

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,862
  • Înscris: 03.01.2015
Cică nu au nevoie de service...🙂

#9
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Rgenersis era service-ul oficial in RO. Poate s-a mai schimbat, nu am mai avut treaba cu ei de 3 ani. Ultimul sony e de la emag asa incat nu sunt sigur daca la ei e tot regersis sau e depanero. Cert e ca emag e reseller autorizat.

#10
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Am achizitionat telefonul de la Emag la precomanda. Am o problema cu activarea functiei de forward a apelurilor intre cartele ( dual sim reachability), primesc o eroare " Sim or network error" . Cartelele functioneaza individual OK ( apeluri, SMS si net), nu inteleg de ce functia asta nu merge.

Le-am scris celor de la Sony support din aplicatie, si mi-au spus sa fac un factory reset. As prefera sa evit acest lucru deoarece tocmai am activat cele 3 aplicatii de moble banking, si nu vreau sa o iau de la capat ...

#11
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
prepay sau postpaid?
ce operatori?

#12
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Sunt doua abonamente, unul personal unul de la munca. Ambele in Vodafone. Sim-urile au fost schimbate amandoua in 2018 cand am trecut la Samsung Galaxy pt dimensiunea nano sim, deci nu sunt "antice" .

#13
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
pe alt telefon dualsim ai putut testa daca merge in aceasta combinatie cu cele doua simuri vodafone?
cu cei de la vodafone ai vorbit sa verifici daca nu cumva sunt blocate de la ei redirectionariile?

#14
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Am aceste 2 abonamente de multi ani ( cel personal din 1999 si cel de servici din 2012), si am inceput sa folosesc dual SIM tocmai pt ca ajunsesem sa pierd telefonul personal. In Galaxy S9 functionau redirectionarile.

Am sunat la Vodafone pt contul meu personal si au zis ca redirectionarile nu sunt blocate de catre ei. Doar ca eu nu pot activa redirectinoarile nici macar din meniul de apeluri, avand eroarea " unexpected response from network". Singurul lucru care poate fi activat e "call waiting" care insa nu pastreaza optiunea dupa ce iesi din meniu, si am incercat sa ma apelez folosind  2 telefoane si pt al doilea apel suna ocupat, iar eu nu primesc nici o notificare

Am incercat  sa activez forward folosing codurile  (**21etc) dar nu merg, eroarea fiind  "invalid mmi code" .

Fie telefonul meu e stricat, fie exista o limitare in Sony pt forward in aceeasi retea - ceea ce este o prostie - . Nu stiu daca resetarea telefonului va avea vreun rezultat, imi vine sa il pun in cutie si sa il trimit inapoi la Emag

#15
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
am sa testez si eu acest lucru si revin cu rezultatul.
nu am mai folosit de mult redirectionariile pentru ca folosesc multisim.

#16
kristakesb

kristakesb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.10.2013
Ceva pareri despre acest telefon? Semnal baterie etc.. Vreau un telefon compact, optasem pt pixel 5,(am renuntat din cauza slpeakerului sub ecran) iar la sony  pe emag se plangeau de calitatea semnalului

#17
DEPA

DEPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 10.04.2008
La semnal si baterie sta bine. Camera este average, sub Samsung si Apple(inclusiv Camera Pro). Cel mai slab sta la gesture navigation, back swipe are rata de 50% succes fata de alte telefoane Android, destul de frustrant daca vrei sa renunti la 3 button navigation. Daca nu dai swipe back perpendicular pe lateral si ai o usoara inclinatie in sus sau in jos, este tratat ca swipe up/down. Se poate imbunatati cu software update. Avand ecranul plat, are feeling de telefon mult mai butucanos fata de unul cu ecran curbat.
Avantaje: bateria super ok, jack 3.5mm, ecranul este ok pentru cei care nu sunt fani notch sau punch hole, inclusiv eu. Amprenta laterala este destul de ok, poate un pic sub cea de la Samsung S20/21/Note20U.

#18
DEPA

DEPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 10.04.2008
Tocmai a plecat la retur. Ecranul de pe 5 MKII este prea ingust pentru youtube si citit articole. Dezamagit de camera, chiar si pe modul PRO, e nasol cand ai alte flagship pe langa cu care sa faci comparatie. Cel mai mult m-a deranjat pe partea de gestures, back dadea rateuri pe ambele margini. Cu aceasta ocazie am realizat ca nu prea mai folosesc jack 3.5 deoarece am casti TWS pe langa cele cu fir...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate