Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3962 replies to this topic

#2863
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Tocmai de aceea vreau neaparat sa tratez vopseaua cu o ceara/solutie de calitate
Ma uitam peste acestea doua :

Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Paste Car Wax
si
Meguiar's Hybrid Ceramic Wax

Acum nu stiu care ar fi mai indicata din prisma protectiei vopselei, rezistenta la porcarii, vreo sugestie ? Ma intereseaza sincer mai putin aspectul de oglinda ( desi ambele sunt bune la acest capitol din cate am vazut ) cat ma intereseaza protectia in timp oferita
Multumesc !

#2864
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,096
  • Înscris: 17.01.2012
așa cum am zis: cel ce mi-a „ceramizat” pielea interioară, mi-a propus tot ceva ceramic și pt exterior.

#2865
cicier27

cicier27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.02.2007
Stiti cumva daca au inceput sa se livreze variantele de Tucson 1.6T-GDi 150CP 2WD 6MT Style+ cu ID-ul de comanda B_172XX ?

#2866
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Nu cred, B_172x am si eu :D

Cred ca va dura cel putin 5 luni poate 6 cu tot cu livrare
La mine a fost comanda de mai deci probabil pe la jumatatea lui septembrie...poate in octombrie ajunge, sper

Bafta !

#2867
APV

APV

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2022

 cicier27, on 05 iulie 2022 - 11:20, said:

Stiti cumva daca au inceput sa se livreze variantele de Tucson 1.6T-GDi 150CP 2WD 6MT Style+ cu ID-ul de comanda B_172XX ?
Eu am comanda B_15XXX si, chiar daca a trecut o luna de cand a iesit de pe linia de fabricatie, inca nu am primit-o. Se pare ca ar fi la Bucuresti, dar asteapta sa se umple un trailer ca sa ajunga la Constanta. Am renuntat sa mai solicit detalii pentru a nu-mi strica ziua.Posted Image

#2868
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 10.02.2020
Ieri am vazut pe A1, aproape de intrarea in Bucuresti, 3 Tucson pe un trailer.

Edited by Qimistu, 05 July 2022 - 17:10.


#2869
maziludan83

maziludan83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.03.2009
Și era și unul negru??? :))))

#2870
rio37

rio37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.01.2007
Vă rog din suflet să-mi dați un sfat: aștept din decembrie cu o proformă în mână un Tucson premium hibrid.Degeaba.... nu se întâmplă nimic. Azi m-a sunat dealerul din Târgoviște să-mi spună că au avut ședință cu importatorul și nici o speranță, nu știu nici când vor mai lua comenzi de hibrid , plug in hibrid....Aș dori să mă îndrept spre altă marcă ,,,,care să vină într-un timp oarecum rezonabil și știut. Ce sfat îmi puteți da ? Mulțumesc anticipat.

#2871
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,096
  • Înscris: 17.01.2012
păi termenele sunt de peste 8 luni... :(
cât despre „altă” marcă mai vitezomană în livrări - IA-ȚI GÂNDUL!!!

dacă te-ai săturat de așteptare, alege din modelele expuse în vitrine...

#2872
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Suna la vanzatori si poate ai noroc sa gasesti masini in stoc. Acum 2 saptamani am fost la Di Bas Bucuresti sa isi comande socrul Tucson si aveau 2 pe stoc. Din cauza intarzierilor foarte mari multi clienti au renuntat la comenzi. La Di Bas nu mai primeau comenzi pentru Tucson cu transmisie automata. Socrul meu a avut noroc si a gasit masina dorita (automata, 4*4, hibrida, alba) deoarece clientul initial a renuntat la comanda. Masina are un an de cand a fost comandata si nu se stie cand vine si la ce pret. Doua bonuri rabla au costat 8000 de lei. Teoretic masina va costa aproximativ 29000 de euro cu tot cu tichetele rabla.

#2873
APV

APV

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2022

 rio37, on 05 iulie 2022 - 23:16, said:

Vă rog din suflet să-mi dați un sfat: aștept din decembrie cu o proformă în mână un Tucson premium hibrid.Degeaba.... nu se întâmplă nimic. Azi m-a sunat dealerul din Târgoviște să-mi spună că au avut ședință cu importatorul și nici o speranță, nu știu nici când vor mai lua comenzi de hibrid , plug in hibrid....Aș dori să mă îndrept spre altă marcă ,,,,care să vină într-un timp oarecum rezonabil și știut. Ce sfat îmi puteți da ? Mulțumesc anticipat.
Vezi ca cei de la Peugeot au pe site 4 bucati model 3008 cu livrare imediata.

#2874
tavy11

tavy11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 16.12.2014
Asa au și pe Citroen...plug in hybrid...


#2875
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016

 blanaruc, on 06 iulie 2022 - 08:13, said:

Suna la vanzatori si poate ai noroc sa gasesti masini in stoc. Acum 2 saptamani am fost la Di Bas Bucuresti sa isi comande socrul Tucson si aveau 2 pe stoc. Din cauza intarzierilor foarte mari multi clienti au renuntat la comenzi. La Di Bas nu mai primeau comenzi pentru Tucson cu transmisie automata. Socrul meu a avut noroc si a gasit masina dorita (automata, 4*4, hibrida, alba) deoarece clientul initial a renuntat la comanda. Masina are un an de cand a fost comandata si nu se stie cand vine si la ce pret. Doua bonuri rabla au costat 8000 de lei. Teoretic masina va costa aproximativ 29000 de euro cu tot cu tichetele rabla.
Salutare, hybrid sau mild-hybrid ?
Merci !

#2876
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Erau mild hibrid.

#2877
ulmenteric

ulmenteric

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.05.2022


Am un i20 led line dct hybrid comandat in ianuarie 2022 .

Am primit ID-ul de fabrica pe 10 Aprilie , stiti cumva daca va mai fi livrata ?

Nu ma intereseaza termenul , doar daca va mai fi livrata .

Am inteles ca pe i20mild hybrid nu se mai pot da comenzi noi ….

#2878
Tonny1

Tonny1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.10.2008

 blanaruc, on 06 iulie 2022 - 08:13, said:

Suna la vanzatori si poate ai noroc sa gasesti masini in stoc. Acum 2 saptamani am fost la Di Bas Bucuresti sa isi comande socrul Tucson si aveau 2 pe stoc. Din cauza intarzierilor foarte mari multi clienti au renuntat la comenzi. La Di Bas nu mai primeau comenzi pentru Tucson cu transmisie automata. Socrul meu a avut noroc si a gasit masina dorita (automata, 4*4, hibrida, alba) deoarece clientul initial a renuntat la comanda. Masina are un an de cand a fost comandata si nu se stie cand vine si la ce pret. Doua bonuri rabla au costat 8000 de lei. Teoretic masina va costa aproximativ 29000 de euro cu tot cu tichetele rabla.
Salut! Stii ce varianta de echipare este? Style sau Premium?

#2879
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Erau Premium si Luxury in culoare teal.

#2880
ulmenteric

ulmenteric

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.05.2022
Am inteles ca au inceput sa se anuleze comenzi pentru Hyundai si Kia cu 7dct .

Are cineva anulare pana acum ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate