Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Noul Tucson 2021

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3941 replies to this topic

#2827
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Am fost ieri la DiBas si am aflat ca au 2 bucati Tucson pe stoc pt ca au renuntat clientii. Culoarea e teal si pretul lor este 35k euro respectiv 37k euro. Poate va intereseaza.

#2828
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
Hibrid, mild ? Style, premium ? Merci !

#2829
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Din astea noi, ai sa-ti alegi ce vrei tu, cu echipare sanchi, conform site oficial https://www.dibas.ro/stoc?p=2

#2830
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,003
  • Înscris: 09.08.2005
Au dispărut.

#2831
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Tucsonul ala diesel, luxury, dac-ar avea 25k km cam cat ar fi?

#2832
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Erau mild hibrid, ultimile 2 niveluri de echipare.

#2833
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
37.000 euro pentru MHEV luxury? Inseamna ca eu am luat bine HEV luxury, la pret de MHEV premium...

#2834
blanaruc

blanaruc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 16.01.2003
Alte timpuri, alte preturi. Sa vezi la Nissan ce preturi au pentru noul Qashqai. Tucson pare chiar ieftin.

#2835
cpv_13

cpv_13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 20.02.2010
Impresii dupa 1200 de km.
Plusuri:
- super incantat de alegerea facuta
- functiile de asistenta sunt foarte bune: asistenta la condus pe autostrada, centrarea pe banda
- foarte multumit de faruri: lumineaza foarte bine, mult mai departe decat alte masin, lumina puternica. Asistenta de faza lunga functioneaza foarte bine
- consumul bun: am o medie de 7.2 l/100km, in conditiile in care in week-end am mers numai in sport (in afara localitatii).
- la mers aproape constant (70-80 km/h) a mers full electric 8 km. Bateria fusese incarcata full (mers sport).

Minusuri:
- insonorizarea nu este la fel de buna ca la Focus sau Octavia. La 140 zgomotul este mai pronuntat.
- au pus porturi USB in spate pentru incarcare dispozitive, dar nu duce amperajul sa tina un iPad in functiune. Am facut o "romaneasca" si am tras un fir din portbagaj, dintr-un incarcator de bricheta.

#2836
Co5min

Co5min

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 02.12.2007
Insinorizarea la un SUV la viteze de 140km/h are de suferit din motive ce țin de caroserie, mărimea oglinzilor.

Eu o găsesc mai silențioasă decât Civic 10 Sedan.

#2837
Viorel957

Viorel957

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.03.2022
Azi mi-au dat seria sasiului. Tucson Hybrid Luxury. Id 12... Deci se poate. Cand o voi vedea la mine in curte, nu in Curtici, o sa va spun mai multe despre achizitie. Obsedanta asteptare se pare ca este pe final, pentru mine. Ceea ce va doresc si voua

#2838
rio37

rio37

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.01.2007

View PostViorel957, on 27 iunie 2022 - 15:32, said:

Azi mi-au dat seria sasiului. Tucson Hybrid Luxury. Id 12... Deci se poate. Cand o voi vedea la mine in curte, nu in Curtici, o sa va spun mai multe despre achizitie. Obsedanta asteptare se pare ca este pe final, pentru mine. Ceea ce va doresc si voua
Dacă nu te superi : la ce sumă finală te-a dus? și eu sunt în așteptare ,mai am mult....

#2839
Viorel957

Viorel957

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.03.2022

View Postrio37, on 28 iunie 2022 - 22:34, said:

Dacă nu te superi : la ce sumă finală te-a dus? și eu sunt în așteptare ,mai am mult....
38600-3000 rabla= 35600. Astea erau preturile atunci.

#2840
Qimistu

Qimistu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 10.02.2020
Sa le volaniti bucurosi.
Eu am apucat sa fac sub 300km. Intre timp am pus folie pe faruri, m-am gandit ca fiind asa jos pozitionate si asezate in acele cavitati vor fi "magnet" pentru pietricele.

#2841
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,951
  • Înscris: 17.01.2012
-vopsea de rahat (după 12.000 km, deja a-nceput mătuirea black pearl)
-clapele de aer din habitaclu nu se ridică destul încât să treacă aerul pe deasupra capului (io-s mic, iar scaunul este la poziția cea mai de jos)
-zona cu butoane de comandă încălzire/ventilare scaune ar fi trebuit să fie înclinată 15* spre în sus, astfel încât să vezi ce este activ p-acolo (ziua nu este vizibil niciun led dintr-acela micuț...)
-nu este nicio protecție pe zona de relax a tălpii stângi - textilu' d-acolo se murdărește/scămoșează instantaneu :(
-priza de încărcare are înclinație astfel încât, dacă te prinde ploaia cu mașina la-ncărcare, apa se scurge spre contacte; nu știu cât va rezista etanșarea ștecherului.

revin!

#2842
xsander

xsander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 29.12.2016
La naiba, tot black pearl am luat și eu...la insistențele soției :D
A făcut cineva vreun tratament de protecție a vopselei ?
Aici nu mă refer la protecția ceramică sau lucruri foarte scumpe, mai degrabă ceva mai accesibil, cum ar fi  Hybrid Ceramic Wax de la  Meguiar's sau similare.
Ceva recomandări ?
Merci !

#2843
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
@Gushpi:Pentru zona de relaxare a piciorului stang, exista covorase ce au inclusa zona respectiva sau daca vrei sunt protectii separate (din cauciuc sau aluminiu).

Edited by Nukem, 29 June 2022 - 22:41.


#2844
APV

APV

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.02.2022
Rugaminte catre cei care au primit masina:
1. cum se efectueaza plata/receptia masinii?
2. ce documente primesc de la dealer?
3. ce demersuri trebuie sa fac dupa ce plec cu masina de la reprezentanta pentru a intra in legalitate?
Multumesc anticipat pentru raspuns!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate