Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Admitere Academia de Poliție

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Elena1000

Elena1000

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2020
Aș vrea să dau la academia de poliție secția frontieră,stiu ca acolo se fac 3 ani. Însă am urmat cursurile unei facultăți la buget de 4 ani. Este necesar sa plătesc toti cei 4 ani bugetati sau este suficient să plătesc doar 3 ani?
Am mai vazut cazuri in care studenți ce au terminat la academie 3 ani ... la o facultate civilă s-au bucurat de 1 an la buget( in cazul studiilor de 4 ani)

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Deja s-a dat admiterea. De ce nu le dai un mail lor ca sa iti zica exact sau sa suni ??

#3
Elena1000

Elena1000

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2020
Stiu ca deja s-a dat

#4
paco rabanne

paco rabanne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,145
  • Înscris: 29.09.2006
5 ani auzisem ca sunt bugetati.

Ps: Nu te-a ajutat cu nimic facultatea facuta?

Edited by paco rabanne, 10 September 2020 - 07:57.


#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postpaco rabanne, on 10 septembrie 2020 - 07:52, said:

5 ani auzisem ca sunt bugetati.

Ps: Nu te-a ajutat cu nimic facultatea facuta?

Cu ce sa te ajute, cand chiriile intr-un oras mare sunt = cu salariul ? Nu mai zic de greutatea cu, care iti gasesti un job de sclavete Posted Image
Asa la stat, faci de exemplu academia daca reusesti sa intri, dupa ce termini ai postul asigurat, salar bun, te muti in timp in ce zona vrei, ai enorm de multe avantaje. Posted Image

#6
Elena1000

Elena1000

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.09.2020
Depinde foarte mult de perspectiva si motivație.
Eu am terminat dreptul, poate as avea o șansă să intru la Barou, dar la magistratura prea curând nu .... Si de asta mă gândeam sa ma orientez spre academie ..pentru ca job-ul este asigurat.
Cat priveste piata muncii, asa este. E foarte greu să găsești un job ....da pai unul bine plătit. La interviurile la care am fost au spus că salariul de început e minimul pe economie 😂😂😂 problema e ca si chiria e tot minimul pe economie.

#7
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View PostTruculMagic, on 10 septembrie 2020 - 08:09, said:

salar bun, te muti in timp in ce zona vrei,
Salariul nu e asa de grozav, fara vechime e 2400 net (pt asta bagi de noapte, de sarbatori, daca vrei concedii in strainatate ai nevoie de aprobare etc etc).
Nu te poti muta in ce zona vrei, de exemplu la Cluj, la Sibiu, la Buzau sau la Piatra Neamt nu exista nicio frontiera.

#8
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010

View PostKarhu, on 10 septembrie 2020 - 11:10, said:

nu exista nicio frontiera.
Nu trebuie neaparat sa existe frontiera.
Sunt puncte vamale regionale(parca asa le zice) unde se face "vama" camioanelor care vin cu marfa in Ro sau pleaca cu marfa din Ro

Edited by ccf_cristi, 10 September 2020 - 11:17.


#9
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View Postccf_cristi, on 10 septembrie 2020 - 11:16, said:

...

Aia e altceva, anume inspector/ controlor vamal si tine de Autoritatea Nationala a Vamilor, ce functioneaza in cadrul ANAF, deci n-are nicio legatura cu Politia de Frontiera, care tine de Ministerul Afacerilor Interne.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate