Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Dacia Sandero / Logan 2021

* * * - - 9 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6474 replies to this topic

#55
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View PostN0Trust, on 07 septembrie 2020 - 18:28, said:

Ghinionul celor care vor sa intalneasca un astfel de TANC.

ceva care poate aduce a TANC este un H2, restul sint doar table nituite...


altfel e o chestie care-mi provoaca transpiratii reci: n-am vazut inca liota SP care sa ne sparga timpanele cu Golfuri 6, 100k km/3000 euro discutabil.

#56
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,152
  • Înscris: 27.07.2006

View PostN0Trust, on 07 septembrie 2020 - 18:28, said:

De aia la drum lung folosesc mereu S-Class.
Ghinionul celor care vor sa intalneasca un astfel de TANC. (al meu e W221, dar la anul imi iau modelul mai nou), in niciun caz Dacia - Renault :)
Sa fii sanatos. Intrebarea - retorica - este: avand in vedere ca n-o sa-ti iei niciodata o Dacie, de ce pierzi vremea pe topicul asta ?
Gata, am aflat, ai Mercedes...wow...felicitari !
😂😂😂

View Postfreaka-da-disk, on 07 septembrie 2020 - 19:48, said:

altfel e o chestie care-mi provoaca transpiratii reci: n-am vazut inca liota SP care sa ne sparga timpanele cu Golfuri 6, 100k km/3000 euro discutabil.
😂😂😂😂😂
Putina rabdare...😀

#57
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
Foarte frumoase, mai ales Stepway, dar ce ne facem ca romanilor carora le place masina chioara si cheala, acum le-a bagat pe gat faruri led, sisteme de siguranta, am vazut ca ar avea si radar, o gramada de brizbriz-uri care erau blamate de toata liota de dacioti.
Sau poate acum cu noile implementari de siguranta si romanul daciot si-a schimbat optica si bineinteles ca sunt binevenite ca da, sunt acum pe Dacia lui.

#58
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,152
  • Înscris: 27.07.2006
@freaka-da-disk
Ai vazut ? N-a durat mult...😂😂😂

#59
trica22

trica22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 13.02.2011
ergon, ai cumva dacie ? ca te-ai cam atacat.

#60
ergon

ergon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,152
  • Înscris: 27.07.2006
Da. Si nu m-am atacat, ca de banii dati puteam sa am cam orice masina "obisnuita", SH, si destule noi. Nu stiu daca-s "bogat" sau "sarac", dar am dat 18500 euro. Soc si groaza, pe o Dacie ! 😂

Insa m-a "atacat" dispretul fatis din cuvintele tale. Daca ar avea o logica ce spui, poate as intelege. Dar tu si (prea) multi pe aria asta sunteti hateri by default. Vezi ca mai e unul mai sus, se lauda ca are tanc. Faceti un partid si candidati 😀. El cu tancu', tu cu...nu stiu ce, aveti sanse.
In rest, ramane cum am zis: cainii latra, caravana trece. Inlocuieste "caravana" cu "Dacia" 😂.

Edited by ergon, 07 September 2020 - 21:38.


#61
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 27.06.2007
Poate să le poleiască și cu aur, dacă nu le pun niște scaune mai de Doamne ajută, pentru mine ies complet din orice calcul. Scaune mai groaznice, din care mă scol înțepenit la propriu, nu am găsit la alte mașini.

#62
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017

View Posttrica22, on 07 septembrie 2020 - 20:46, said:

Foarte frumoase, mai ales Stepway, dar ce ne facem ca romanilor carora le place masina chioara si cheala, acum le-a bagat pe gat faruri led, sisteme de siguranta, am vazut ca ar avea si radar, o gramada de brizbriz-uri care erau blamate de toata liota de dacioti.
Sau poate acum cu noile implementari de siguranta si romanul daciot si-a schimbat optica si bineinteles ca sunt binevenite ca da, sunt acum pe Dacia lui.

Nu cred că le place mașina chioară, mai degrabă le place mașina ieftină. Iar chestiile alea adaugă la preț. Ori, prin mașini simple și ieftine s-a
promovat Dacia, și au avut succes și in afară, nu doar la noi.

#63
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
Eu sint unu care prefer masina sa fie masina.
Vreau ABS, clima servodirectie si motor cit mai mare sau macar in 4 cilindri de la o masina, nici macar radio ca am motorul sa`l ascult.
Necazul este cu trendul acesta in care toti vor n optionale de parca fara tableta nu se poate conduce.
Urmarea este ca se ridica pretul masinii in mod nejustificat insa astea sint timpurile.

#64
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Si eu inca ma intreb de ce nu fac Dacia cu oeste 150 de CP. Cred ca romanul ar cumpara o Dacia cheala sau maxim cu aer dar cu multi cai sa se dea pe autostrada cu 110 km/h. Deja e obositor sa mergi cu 90 dupa dacii, eventual cu perdelute. Ar putea mari si ei viteza, ar ajuta la fluenta traficului.
Acum pe bune, chiar cred ca o Dacie cu 160 de CP s-ar vinde traznet. Nici nu trebuie multe optiuni, doar niste din astea basic, AC, inchideresi geamuri fumurii pe spate. Uzina Dacia sa ma contacteze, am niste idei extraordinare daca ar vrea si ei sa vanda dublu...

#65
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
Dumneata reusesti sa intelegi ce inseamna motor mare sau macar 4 cilindrii in acest context?
Ati condus masina in 3 cilindri?

#66
back_room

back_room

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 04.10.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6OZ5qPoGIGY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Eu credeam ca asta e noul Logan.

#67
freaka-da-disk

freaka-da-disk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,106
  • Înscris: 12.12.2018

View Postergon, on 07 septembrie 2020 - 20:52, said:

@freaka-da-disk
Ai vazut ? N-a durat mult...

neah, ala a fost categoria pana. stai sa vina supergreii, natangi si agramati, cu fente de genul: “ie proaste, vere! are plastic in iele, da-le-n gura ma-sii!”

#68
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View Postback_room, on 07 septembrie 2020 - 23:33, said:

Eu credeam ca asta e noul Logan.
Respectivul e actualul, cu fata Renault (ca sa nu se sperie unii, de Dacia n-au auzit, asa ca merge cu sigla Renault).

#69
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Ala e doar un Logan de prin America de Sud care acolo se vand cu sigla Renault. E 80-90% acelasi logan cu ce se vinde acum la noi.

Surpriza este ca noul logan va fi hatchback/fastback ceva de genul. Cred ca de aia l-au si pus in spate in poza aia de prezentare ;)

#70
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View PostSeteh, on 07 septembrie 2020 - 22:14, said:

Uzina Dacia sa ma contacteze, am niste idei extraordinare daca ar vrea si ei sa vanda dublu...
Pai nu-i lasa Renault.

#71
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007

View PostSeteh, on 07 septembrie 2020 - 22:14, said:

Si eu inca ma intreb de ce nu fac Dacia cu oeste 150 de CP. Cred ca romanul ar cumpara o Dacia cheala sau maxim cu aer dar cu multi cai sa se dea pe autostrada cu 110 km/h. Deja e obositor sa mergi cu 90 dupa dacii, eventual cu perdelute. Ar putea mari si ei viteza, ar ajuta la fluenta traficului.
Acum pe bune, chiar cred ca o Dacie cu 160 de CP s-ar vinde traznet. Nici nu trebuie multe optiuni, doar niste din astea basic, AC, inchideresi geamuri fumurii pe spate. Uzina Dacia sa ma contacteze, am niste idei extraordinare daca ar vrea si ei sa vanda dublu...

Asta ca romanul ar cumpara dacie puternica e doar parerea ta. Statistic motoarele cu putere mai mare de la Dacia sunt cele mai prost vandute. A existat Logan cu 105 cai inca din anul 2006 si evident , fiind cel mai scump, reprezenta o cifra infima a vanzarilor.

iar o masina nu se poate face cu 150cp si sa aiba frane de 90-100cp. la fel cum nu se poate renunta nici la multe din dotari pentru ca sunt impuse de UE. Pai credeti ca asistenta la franarea de urgenta (franeaza masina singura cand vede ca esti aproape sa intrii in fundul aluia din fata) ce o sa aiba loganul3 o pun ei de buna voie? sau asistenta la plecarea din rampa care este deja pe logan si cate si mai cate...

si inca ceva, crezi ca aia cu dacii care merg cu 90 merg cu atat ca doar asta poate masina sau ce? orice logan de la lansare si pana acum are viteza maxima peste 160...cine merge cu 90 o sa mearga tot cu 90 si cu 160cp.

Dacia se vinde bine tocmai pentru ca e o masina ieftina la achizitie, ieftin de servisat in Romania, relativ fiabila iar lumea pentru avantajele astea accepta lipsurile masinii. Sa vedem de acum ce va fi pentru ca zvonurile sunt ca preturile vor merge clar in sus. Grupul Renault a cultivat deja brandul Dacia in Europa si acum isi permit sa ceara si mai multi bani decat pana acum. Pentru noi romanii e posibil sa fie o problema :)

Edited by bossake, 08 September 2020 - 00:41.


#72
Victor24D

Victor24D

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 20.05.2020
ma bucur in sfarsit nu mai avem clapetele alea la usi si avem niste manere, de altfel daca ati vazut usa acum nu mai trece de plafon "intra" sub el, o chestie destul de importanta, si fara butonasu ala stupid la portbagaj, vedem si interiorul , se speculeaza ca va fii o varianta de 1.3 tce de 130 cp dar ramane de vazut, oricum daca au faruri full led pentru mine e cam tot ce trebuie avand in vedere ca sunt o bufnita

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate