Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Viata in America

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
345 replies to this topic

#1
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018
Buna seara .Puteti sa mi spuneti cum este sa locuiesti in Chicago,Ohio sau Massachusetts orasele de coasta de Est a Americii. Stiu ca este scump si greu de obtinut viza dar pentru cei care poate locuiti acolo v-ati acomodat cu stilul lor de viata?
Mai considerati ca este o tara safe? Stiu acel incident cu George Flyod si ca e razboi civil.

#2
M0D3

M0D3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,887
  • Înscris: 22.03.2009
Foarte safe. In fiecare zi se impusca civilii pe strazi.

#3
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018

 M0D3, on 01 septembrie 2020 - 22:21, said:

Foarte safe. In fiecare zi se impusca civilii pe strazi.
Posted Image Posted Image

#4
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 M0D3, on 01 septembrie 2020 - 22:21, said:

Foarte safe. In fiecare zi se impusca civilii pe strazi.

E o smecherie, sa faca oamenii sa nu mai vina in SUA...ca cica nu e o tara safe, ca e naspa, ca trebuie sa muncesti, sa platesti taxe, sa-ti calculezi tu taxele.....iti spun eu, e o smecheire

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,181
  • Înscris: 13.01.2011
Război civil?!

#6
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Daca stii ca e razboi civil de ce mai intrebi daca e safe?

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Nu mi se pare safe acolo unde oricine poate avea oricand pistol la el. Nimeresti fara sa vrei intr-o ploaie de gloante chiar daca nu esti implicat in scandal.

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015
N-ai treaba, daca ai vesta antiglont, nu-i problema

La partea serioasa, nu e idealul meu, o e okay, dar n-as vrea sa imbatranesc aici
Ii consider destul de primitivi

 helen76, on 01 septembrie 2020 - 22:18, said:

Stiu acel incident cu George Flyod si ca e razboi civil.

Asta e ultimul lucru la care sa te gandesti
America nu se vede nici in filme dar nici la stiri

#9
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Eu nu m-as duce acolo. Mai ales in Est. Poate Boston nu-i asa rau, dar Chicago, Ohio....

Daca as vrea ceva in stilul american, m-as duce in Canada. De exemplu o idee este Vancouver/Victoria si daca e nevoie de SUA se poate da o fuga in Seattle, deci mi se pare locatia perfecta.
Si vremea e buna(nu e vremea tipica de Canada, e oceanica, stil UK). Si nu sunt "huragane" multe.

Edited by AdiTwism, 02 September 2020 - 00:20.


#10
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Eu tocmai la vremea rea as trage. Oklahoma, Nebraska, Iowa (ca au avut acum un derecho superb). Dar nu prea vreau tornade. Hurricanes? Miami frate. Dar e si tiganie mare acolo. Si evident impuscaturi.

Canada e superba iarna. Zapezi, viscole, freezing rain (verglas in frantuzeste), geruri aspre.

#11
helen76

helen76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 17.10.2018

 jidinof, on 01 septembrie 2020 - 23:44, said:

Sfatul meu: evita statele republicane , mai ales alea sudiste si centrale ca oricum nu gasest loc de munca, dar mai dai si peste nebuni si fanatici religiosi cu arme.  

De asemenea, evita aglomeratiile de tip Chicago, New York si Los Angeles unde colcaie de infractori, iar preturile sunt foarte mari.  
Sugerez San Francisco si Seattle,  orase mari si foarte linistite cu destule oportunitati. Cel putin n-am auzit sa fie revolte violente, atacuri cu impuscaturi   sau conflicte pe acolo de multi ani.

Am inteles.Cel mai frica mi-e de zona aia, bine nu sunt sigura ,dar parca acolo se formeaza tornadele pe coasta de vest.

#12
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,525
  • Înscris: 26.01.2010

 jidinof, on 01 septembrie 2020 - 23:44, said:

Sfatul meu: evita statele republicane , mai ales alea sudiste si centrale ca oricum nu gasest loc de munca, dar mai dai si peste nebuni si fanatici religiosi cu arme.  

De asemenea, evita aglomeratiile de tip Chicago, New York si Los Angeles unde colcaie de infractori, iar preturile sunt foarte mari.  
Sugerez San Francisco si Seattle,  orase mari si foarte linistite cu destule oportunitati. Cel putin n-am auzit sa fie revolte violente, atacuri cu impuscaturi   sau conflicte pe acolo de multi ani.

Interesant, Mai ai multe sfaturi de astea ca par la obiect si vreau sa invat mai multe de la tine :)

#13
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003
Iar au venit fanii conservatori pe aici :)

#14
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015
Tennessee, Kentucky, N. Carolina, W Virginia, chiar si salbaticia de la Noua mi se pare atractiva.
Coasta de Vest nu ma atrage, in afara de Canada

 AdiTwism, on 02 septembrie 2020 - 00:06, said:

De exemplu o idee este Vancouver/Victoria
Si vremea e buna(nu e vremea tipica de Canada, e oceanica, stil UK). Si nu sunt "huragane" multe.

E de mii d e ori mai mist decat in UK
Victoria e cel mai frumos oras din lume

Cine stie, cunoaste

#15
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,228
  • Înscris: 12.09.2011

 jidinof, on 01 septembrie 2020 - 23:44, said:

Sfatul meu: evita statele republicane , mai ales alea sudiste si centrale ca oricum nu gasest loc de munca, dar mai dai si peste nebuni si fanatici religiosi cu arme.  

De asemenea, evita aglomeratiile de tip Chicago, New York si Los Angeles unde colcaie de infractori, iar preturile sunt foarte mari.

Traducere: evita statele republicane unde au arme, si apoi evita si aglomeratiile Democrate unde colcaie de infractori :) :) :) :) :)

Daca tot dai sfaturi, fii bre echidistant....

#16
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015
Nu merita sa vii in Hamerica sa stai in aglomeratie.
Vrei aglomeratie, meri in Europa

#17
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,525
  • Înscris: 26.01.2010

 andreic, on 02 septembrie 2020 - 00:48, said:

Iar au venit fanii conservatori pe aici :)
Mi se pare mie sau ma urmaresti ? :lol:

 asiodf, on 02 septembrie 2020 - 01:10, said:



Traducere: evita statele republicane unde au arme, si apoi evita si aglomeratiile Democrate unde colcaie de infractori :) :) :) :) :)

Daca tot dai sfaturi, fii bre echidistant....
Eu locuiesc si am locuit in state unde invata copii de 5 ani sa traga cu pusca si se duc la vanatoare impreuna cu parintii.
Am avut arme in casa si majoritatea persoanelor care le cunosc au arme de toate felurile. Niciodata nu mi-a fost frica sa nu cumva sa ma impuste sau sa impusc pe cineva din greseala. Doar pentru ca au arme nu inseamna ca sunt criminali.
In Chicago , Gary IN da , exista riscu sa mergi la o benzinarie sa-ti iei tigari si sa te trezesti cu glontu ca-ti zboara pe langa ureche.
Si in Romania exista riscu sa iesi sa-ti cumperi tigari si te trezesti ca ti s-au furat cauciurile cand te intorci la masina.

Nu am inteles de ce in statele republicane nu se gaseste de munca insa

si nici de ce sugereaza Seattle cand a stat Chazu bine merci saptamani de zile cu pistolul la gatul populatiei

 Tsunnnami, on 02 septembrie 2020 - 01:16, said:

Nu merita sa vii in Hamerica sa stai in aglomeratie.
Vrei aglomeratie, meri in Europa
O fi aglomeratie la tine ca la mine daca-s 5 masini la stop ma crizez

#18
asiodf

asiodf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,228
  • Înscris: 12.09.2011

 Noua_pe_site, on 02 septembrie 2020 - 01:32, said:

Niciodata nu mi-a fost frica sa nu cumva sa ma impuste sau sa impusc pe cineva din greseala.

A, nu, eu doar decat traduceam ce zicea tovarasu mai sus. Traiasca al doilea amendamentu că il pazeste pe primu. Cui nu i-ar placea un Colt cum avea Clint Eastwood in Pentru un pumn de Dolari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate