Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Apple iPad Air 3

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Am deschis un topic dedicat iPad Air 3 pentru ca nu exista unul.
Specificatiile complete le gasiti aici https://support.appl...87?locale=en_US

In materie de tablete am avut urmatorul parcurs InfoTouch iTab 1011 10.1 inch -> Samsung Tab 8.4 Pro -> Samsung Tab S6 -> Apple iPad Air 3 256GB Wi-fi.

Fata de Tab S6 e mai slaba pe partea audio(2 difuzoare), mai putin ram(3GB), nu vine cu pen si nici nu are suport pentru ultima versiune iar pentru Youtube nu e asa de grozava din cauza formatului ecranului. Imi place ca interfata si aplicatiile au aceasi linie de design, chipsetul e foarte performant si o sa aiba actualizari 5+ ani.

O folosesc preponderent pentru browsing si ceva light gaming. Pentru gaming serios prefer consolele si PC-ul.

Attached Files


Edited by Papillon_, 28 August 2020 - 14:54.


#2
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Il am si eu. Am avut iPad Air, iPad 2017, iPad Air 3
Pacat ca nu are 120Hz Posted Image

Edited by reventon, 28 August 2020 - 15:45.


#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
* merge cu prima generatie de Apple Pencil.

#4
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
iPad Air 4 bate la colt cu ecran Liquid Retina si touch ID integrat in butonul de alimentare, va fi un hibrid intre Pro si Air-ul actual, sa speram ca ramane si partea de 120Hz.

Edited by connectorxp, 28 August 2020 - 19:11.


#5
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Daca vrei autonomie buna 60Hz e perfect.
Am pe OnePlus 7T 90Hz e suficient, in schimb ar fi fost fain să aibă ecran Oled ca pe Tab S6.

Edited by Papillon_, 28 August 2020 - 19:57.


#6
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Nu OLED, sufera de burn-in si probleme la redarea culorilor. Pe mine ma bucura faptul ca Samsung au facut S7 cu LCD si OLED au doar pe modelul mai scump, iar S7 LCD se vede al naibii de bine, cu calibrare corecta si un panou de calitate faci minuni.

#7
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Eu nu am avut burn-in si probleme la redarea culorilor pe telefon, tableta sau televizor cu ercan OLED.
Ecranul de pe iPhone 11 Pro/Max e foarte bun din cate am vazut in teste. La fel si pe OnePlus 7T, nu mai zic de 8 si 8 Pro care e excelent.

Edited by Papillon_, 31 August 2020 - 12:53.


#8
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
O am si eu din martie, a inlocuit Pro-ul din 2017. Merge de rupe.

#9
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Ai dat Pro-ul pe Air? Ai pierdut pe partea de Ram si difuzoare.

Mai bine treceai la Pro 2018.

#10
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Daca iti spun ca merge mai bine per total si bateria ma tine mai mult, ma crezi? Iar muzica nu ascult la tableta.
Pro 2018 la 1800 de lei cu 1 an garantie(cat am dat eu pe air 3 cu LTE si 64gb) si in stare exceptionala nu gasesti nicaieri.

#11
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Autonomia e intradevar excelenta, mai mult ca sigur e o combinatie de factori, ecran pe 60Hz, bateria de capacitate mare 8134 mAh si chipset eficient Apple A12 Bionic (7 nm).

#12
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Am facut si eu actualizarea la iPad OS 14 , ce mi se pare ironic e ca au introdus "widgets" care sunt prezente pe Android de peste 10 ani.
E incredibil cat poate sa copieze Apple Android-ul. Acum widgets-urile sunt bune, inainte nu erau.

Edited by Papillon_, 23 September 2020 - 10:00.


#13
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Se poate adauga un produs in wishlist in App Store? Sau crea utilizatori multipli? Nu gasesc nici o optiune.
Mi se pare ridicol sa nu ai asa ceva in 2020. Pe Steam, Google Play am wishlist iar pe Android utlizatori multipli.

#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Can You Get Multiple User Accounts on an iPad?
"Apple’s iPads only support multiple user accounts in a special education mode intended for schools. iPads are a single-user device—more like an iPhone than a Mac.
...
Apple rolled out this feature with iOS 9.3 back in 2016. Even with the new, more powerful iPadOS on the way, it doesn’t look like Apple will give anyone else multiple user support on their iPads—not home users and not even other large organizations." https://www.howtogee...nts-on-an-ipad/

Se pare ca doar pentru scoli se pot crea utilizatori multipli, politica Apple fiind ca fiecare sa isi cumpere un iPad pentru ca altfel scad vanzarile de tablete.

#15
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
Dupa 1 an jumate m-am obisnuit cu restrictiile Apple desi nu imi plac iar formatul ecranului nu e grozav pe partea de video.
Cel mai mult ma deranjeaza ca e prea mare, grea iar undeori devine incomoda. O tot compar cu fosta tableta un Samsung Tab 8.4 Pro care are un ecran mai mic si e mult mai comoda.

Ar fi fost mai bun un iPad Pro cu un ecran mai mic de ~ 8 inch, 10.5 e prea mare, sau un Tab S6 de 8 inch.

Edited by Papillon_, 13 April 2021 - 12:49.


#16
StefanSC

StefanSC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 02.07.2011
De asta exista iPad Mini cu al lui 7.9 inchi de ecran...

#17
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,001
  • Înscris: 15.04.2011
iPad Mini are margini mai groase, camera mai slaba, incarcator mai lent etc. nu e o tableta high end. iPad Pro mini era mai ok.
Pe partea de ecran 8.4/8.9 inch ar fi mai bun.









Edited by Papillon_, 15 April 2021 - 09:18.


#18
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
In 20 aprilie for fi lansate iPad-uri noi, printre care si un Mini cu ecran mai mare si margini subtiate. Probabil 8.4 inch.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate