Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

instalare deodata ("one click") pe mai multe dispozitive

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011
Cunoastem procedura de instalare din google playstore: te duci pe aplicatie, ii dai install, selectezi dispozitivul, bagi parola, apoi urmeaza o caseta de confirmare in care dai OK. Destul de simplu.

Si totusi, ce fac daca am sa zicem 2 /mai multe dispozitive Android (tableta, telefon) pe care vreau sa instalez o aplicatie? Cum pot face sa nu trec prin aceleasi casete, de fiecare data?

Multumesc.

Edited by aaaa4567, 25 August 2020 - 17:07.


#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Te conectezi cu ele la Google, acelasi cont si instalezi din Google Play, din Windows. Trimiti catre fiecare dispozitiv, o data. Nu-ti cere sa dai Yes-uri.

#3
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View PostYOUR_GOD, on 25 august 2020 - 17:21, said:

Te conectezi cu ele la Google, acelasi cont si instalezi din Google Play, din Windows. Trimiti catre fiecare dispozitiv, o data. Nu-ti cere sa dai Yes-uri.
Cum nu? Imi cere se selectez dispozitivul, sa si bag parola, apoi apare caseta de confirmare. Din Windows fac asta, din Google Chrome, instalare remote. Imi cere sa fac astea pentru fiecare dispozitiv, si evident ca e plictisitor si repetitiv.

E vreo setare anume si imi scapa mie, caci nu prea folosesc...

Edited by aaaa4567, 25 August 2020 - 18:32.


#4
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Nu stiu altfel. Adica, mai usor de atat.

#5
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011
OK, multumesc oricum. A se lasa deschis, poate s-or gasi raspunsuri. Eu n-am gasit, la nivel de user, ce-o drept nici nu folosesc Android mult.

#6
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,870
  • Înscris: 03.02.2005
Eu am 1 telefon, 1 Android TV box si 1 tableta cu Android si sunt inregistrate pe acelasi cont, de multe ori am instalat de pe laptop, din Chrome diverse aplicatii, deschizi Google Play, dai Install si alegi pe ce dispozitiv vrei sa ai instalata aplicatia.
Daca dispozitivul e deschis, in urmatoarele clipe se instaleaza ceea ce am selectat, fara a mai fi nevoie de vreo alta actiune pe dispozitivul respectiv.

#7
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,475
  • Înscris: 18.10.2011

View PostCiubex, on 25 august 2020 - 22:00, said:

Eu am 1 telefon, 1 Android TV box si 1 tableta cu Android si sunt inregistrate pe acelasi cont, de multe ori am instalat de pe laptop, din Chrome diverse aplicatii, deschizi Google Play, dai Install si alegi pe ce dispozitiv vrei sa ai instalata aplicatia.
Daca dispozitivul e deschis, in urmatoarele clipe se instaleaza ceea ce am selectat, fara a mai fi nevoie de vreo alta actiune pe dispozitivul respectiv.

Ciudat! Mie, la fiecare instalare, de pe PC, pe celelalte 2 deviceuri, imi cere parola de acces la contul google, apoi imi apare o caseta de cofnrimare care imi spune ca softul se va instala in curand. Eu voiam un mod de instalare de tip batch, in genul celor din familia de servere WIndows etc etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate