Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Intrebare Politehnica.

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
exas

exas

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2020
Salut, La Politehnica, La facultatea de Inginerie Electrica, daca am intrat la taxa voi putea trece la buget anul urmator?
Stiu ca Politehnica, pe vremuri, nu permitea trecerea de la taxa la buget. A ramas asa?
Nu am gasit nimic in metodologii(probabil nu stiu sa caut). Multumesc.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cum nu stim la care politehnica te referi, nu putem suna sa intrebam, dar poti incerca chiar tu la secretariat.

in principiu, fiecare universitate/facultate are propriile reguli, asa ca doar ei iti pot zice ceva concret.

#3
exas

exas

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2020

 Dany_Darke, on 21 august 2020 - 16:28, said:

cum nu stim la care politehnica te referi, nu putem suna sa intrebam, dar poti incerca chiar tu la secretariat.

in principiu, fiecare universitate/facultate are propriile reguli, asa ca doar ei iti pot zice ceva concret.
Scuze, am fost prea vag. E vorba de cea din Bucuresti
Problema este ca eu am fost programat pe 25 la inmatriculare. Pana pe 25 nu este nimeni la secretariat, scrie ca este concediu pana pe 24, inclusiv.

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
sincer? nu cred ca si facultatea si universitatea nu are pe nimeni la secretariat acum. la oricare din ele trebuie sa fie cineva. chiar si pt acele inscrieri tot trebuie sa fie pregatita o documentatie ceva, cineva trebuie sa fie acolo.

#5
exas

exas

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2020

 Dany_Darke, on 21 august 2020 - 16:41, said:

sincer? nu cred ca si facultatea si universitatea nu are pe nimeni la secretariat acum. la oricare din ele trebuie sa fie cineva. chiar si pt acele inscrieri tot trebuie sa fie pregatita o documentatie ceva, cineva trebuie sa fie acolo.
Din moment ce astazi nu mi-a raspuns nimeni in intervalul 10-11 cand e programul de relatii cu publicul si cand am dat e-mail mi-a venit inapoi raspunsul mentionat mai sus eu tind sa cred ca nu este nimeni. Singura mea sansa este sa intreb atunci cand ma inmatriculez. Din nefericire eu am bani doar pentru un an de taxa.
Merci pentru raspuns.

#6
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Cel mai probabil poți urca la buget după primul semestru, în funcție de medie și de câți se retrag, nu dispera, caută soluții!(pentru înscriere)

#7
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003

 exas, on 21 august 2020 - 14:48, said:

Stiu ca Politehnica, pe vremuri, nu permitea trecerea de la taxa la buget. A ramas asa?
Nu vad un regulament de studii nou, ca atare e ca altadata, ramai unde ai intrat.

 exas, on 21 august 2020 - 16:54, said:

Din nefericire eu am bani doar pentru un an de taxa.
Intr-un an mai faci 4000 lei prestand diverse.

#8
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
Așa e regulamentul la politehnica? Interesant

#9
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
vezi intai cum treci de anul 1 si dupa aia iti pui problema cu trecerea la buget.
nu de alta, dar la poli e o vorba: primii 10 ani sunt grei pana ajungi in anul 3

#10
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,947
  • Înscris: 04.10.2007

 rex, on 21 august 2020 - 19:53, said:

vezi intai cum treci de anul 1 si dupa aia iti pui problema cu trecerea la buget.
nu de alta, dar la poli e o vorba: primii 10 ani sunt grei pana ajungi in anul 3
7 nu 10... Imnul politehnicii... ce vremuri

#11
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Examenul de admitere e de-a dreptul banal. Dacă n-ai fost în stare să-l promovezi ca să intri la fără taxă atunci poți să-ți iei adio de la a trece primul an!

#12
exas

exas

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.08.2020

 rickysyv, on 22 august 2020 - 00:27, said:

Examenul de admitere e de-a dreptul banal. Dacă n-ai fost în stare să-l promovezi ca să intri la fără taxă atunci poți să-ți iei adio de la a trece primul an!
Care... examen? Este pe baza de dosar concursul.
Eu venind de la mate info, M1 am o medie de bacalaureat mediocra, sub 9,50-urile de la sociale si alte profile M2.
Anul acesta bacalaureatul a fost usor, datorita(daca preferati, din cauza) situatiei actuale.
Va multumesc totusi pentru comentariul ignorant si descurajant.

Voi gasi eu o solutie, va multumesc celor care mi-ati raspuns.

Edited by Dany_Darke, 22 August 2020 - 10:07.


#13
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
La ce facultate din cadrul politehnicii ai intrat mai exact? 🤔

#14
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
inca din prima postare

 exas, on 21 august 2020 - 14:48, said:

La facultatea de Inginerie Electrica


#15
BucsaMobilul

BucsaMobilul

    Bucșeanul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,839
  • Înscris: 02.11.2016
My bad, nu mă așteptam să fie medii așa mare acolo, cel puțin in Iași nu sunt.

#16
horatiu81

horatiu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 29.07.2009
Initiator, o simpla accesare a site-ului facultatii te-ar fi informat de faptul ca puteai gasi pe cineva la secretariat pe datele de 3, 5, 10 si 17 august, intre orele 9 - 12.
Pe de alta parte, activitatea didactica la facultate (deci si a secretariatului) se reia de luni 24 august (atunci incepe sesiunea de restante).
Totusi, din ce stiu, raspunsul la intrebarea initiala este pozitiv, conditionat, insa si de alte cerinte, dintre care cea care te priveste direct este promovarea anului I fara restante.

#17
sasesase

sasesase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 04.03.2017
poate se mai retrage unu altu si ai noroc si intri la fara taxa... insa eu zic ca merge sa treci si dupaia...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate