Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Here wego vs Maps.me

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
1.Trebe sa plec maine, neavand timp de teste, o recomandare?
2. La calibratea busolei in google maps obtin doar acuratete medie.. Se poate mai mult. Cum.?
Multam, sa ne auzim cu bine

#2
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 17.01.2008
1. Here WeGo are prorpiul editor de harti, harti editate de voluntari... Este posibil ca editarile recente sa apara destul de repede in harta disponibila
Maps.Me foloseste hatile OpenStreetMap, care deasemenea se bazeaza pe voluntariat pentru editare. In OSM editarile apar aproape imediat, pe caind in Maps.me mai dureaza...

Inteleg ca vrei navigatie offline?

#3
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Offline, penultima data google maps insista sa o iau la stanga prin zid, adevarul era ca sucombase online-ul

#4
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017

View Postdanb1961, on 08 august 2020 - 08:05, said:

Offline, penultima data google maps insista sa o iau la stanga prin zid, adevarul era ca sucombase online-ul
Eu descarc hărți google și google maps merge foarte bine offline.

Edited by Mr_nobody_, 08 August 2020 - 08:20.


#5
asul

asul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,488
  • Înscris: 24.12.2005
După cum am mai scris aici, eu folosesc MagicEarth și Maps.Me. La Here WeGo am renunțat pentru că am avut de mai multe ori probleme de localizare. Ca atu al Here WeGo este partea de indicații unde este peste celelalte două, MagicEarth fiind mai apropiat de el. Toate trei au și funcții de trafic dacă ai nevoie și își fac treaba pentru chestiile majore din trafic. Evident că trebuie să iei în calcul pentru toate descărcarea hărților de care vei avea nevoie.

#6
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,746
  • Înscris: 12.09.2015
Pentru mine Maps.me cu harti descarcate pt. offline in Bulgaria mi-a fost de real folos.

#7
ffaannee

ffaannee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 01.02.2009
Here wego se este actualizat destul de repede. Anul trecut in Bulgaria mi-a dat traseu pe o portiune noua de autostrada pe care waze nu a vazut-o. Maps.me nu am folosit.

#8
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007
Folosesc Maps.me de mai bine de 5 ani si sunt multumit de el.

#9
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View PostMr_nobody_, on 08 august 2020 - 08:20, said:

Eu descarc hărți google și google maps merge foarte bine offline.
Probabil nu stiu eu, dar google maps  nu poate descarca/ selecta toata Romania( probabil trebe sa descarc pe bucati ; la navigare se comporta ca o singura harta?)

#10
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Am folosit Here We Go fara probleme, desi in ultimii am am ramas la Apple Maps pentru suportul CarPlay si faptul ca acum orice abonament mai rasarit are roamning inclus.

#11
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 21.10.2009
Here We Go mi se pare cea mai buna aplicatie.
Am renuntat la Waze pentru ca mereu ma ocolea ca i se parea lui ca as economi 30 secunde si ma baga pe tot felul de drumuri secundare...
Nici de Google Maps nu am fost prea multumit, dar tot e mai OK decat Waze.
Maps.me, acum cativa ani, m-a bagat pe un drum expres din Grecia care la un moment dat, s-a infundat. Era in lucru. Am pierdut vreo 2 ore dus-intors pana am ajuns la drumul corect.

Edited by lex2010, 08 August 2020 - 13:03.


#12
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,342
  • Înscris: 23.05.2003
Offline eu folosesc HERE WeGo cu backup Magic Earth.

#13
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 17.01.2008
Magic Earth, Maps.me si OsmAnd+, folosesc hartile OpenStreet Maps (OSM), dar numai OsmAnd+ beneficiaza de actualizarile zilnice facute in OSM, restul... dupa cateva zile sau chiar la inceputul lunii urmatoare...
O varianta buna ar fi si Yandex, copia ruseasca a Gmaps, are propriul editor de harti, editarea se aproba, si apare la cateva ore....

#14
Gametrade

Gametrade

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.10.2017
Ia-ti SYGIC....cel mai bun(parerea mea), acum cu si oferta. Licenta lifetime Europe+Lice Traffic la 13.9 euro e un best buy, mai aplici codul asta REF1778RQUSVK9192 si pretul scade la 11.89

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate