Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Noul Mediabox Vodafone TV (Din data de 16.09.2020).

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1503 replies to this topic

#1405
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Cred ca sunt alea care pot fi accesate si din aplicatia pentru mobil...la mine imi arata 98 canale online pe VTV.
...nu le stiu pe de rost...dintre ale pe care le stiu as aminti: TVR, ProTV, HBO, Cinemax, AXN, vreo 5 posturi de desene animate, la muzica parca erau din astea mai "populare"
Fara Digi24, fara Antene.

#1406
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.07.2005

View Postsas_ro, on 30 aprilie 2022 - 18:54, said:

Rezolvat - pana la urma l-am conectat la coaxialul altui furnizor si a "gasit" peste 200 canale la sectiunea "Free to air" (parca asa se cheama), iar imediat ce a terminat de scanat, au disparut de la "free to air" si au aparut la sectiunea "Online"....de data asta doar 100 de canale (nu sunt sigur de numarul lor).
Probabil tot pe net cauta, insa vrea neaparat un cablu coaxial introdus in mufa.....acu cateva ore am scanat doar conectat la netul de la Orange si nu a gasit nimic.
Sunt multumit ca acum functioneaza - copiii se mai uita la inregistrari ...de asta il pastrez.

LE. Initial, am scanat canalele in locatia unde am net si TV de la vodafone, insa nu am reusit sa il fac sa le memoreze doar pe cele online. Mai apoi am rezolvat asa cum am scris mai sus.

Nu am inteles,scuze.
Deci eu am internet de la UPC si pot sa conectez acel smartBox si am access la toate canalele de la VodafoneTV !?
Are vreun IP restrictie sau geolocation enabled ?

#1407
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Multumiri lui @geanny06:

Mergeti in locatia unde aveti servicii vodafone. Intrati in Setari/Setari ReceiverTv/Canale tv, dati "incepeti autoscan". Pana sa ajunga scanarea la 5% scoateti si reintroduceti coaxialul de cateva ori (lui @geanny06 i-a functionat fara sa scoata mufa de tot - doar o misca...la mine nu a functionat cand miscam mufa ...a trebuit sa o scot de tot...incercati de mai multe ori pana reusiti). In momentul in care apar 2 (sau mai multe) canale la free-to-air scoateti coaxialul de tot (va scana mai greu). Eu nu am reusit sa scot mufa decat dupa ce gasise 8 canale free to air).
La sfarsitul scanarii ar trebui sa apara si canalele "Internet TV"....eu am 98 canale online

#1408
becali

becali

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 10.10.2003
Îmi tot dispare imaginea și sunetul, la 2, 3 secunde devine blank,apoi revine, ce poate fi?

#1409
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Încearcă cu alt cablu Hdmi.

#1410
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022
Pe acest Media-box oare Vodafone nu au în plan să introducă și noua aplicație Disney+?și să le scoată pe celelalte de umplutură gen:France 24,Hopster,Da Vinci Kids...

Edited by Rua20, 14 June 2022 - 16:37.


#1411
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Nu cred ca o sa se oboseasca cineva cu problematicile din chestia de mai sus. Nu e buna nici intrebarea, nici topicul nu e ala bunu' etc.
Oricum, raspunsul, pe scurt, este: nu Posted Image

#1412
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

View PostSceleron, on 15 iunie 2022 - 10:57, said:

Oricum, raspunsul, pe scurt, este: nu Posted Image
Pe scurt da,am sunat ieri la CC-ul Vodafone si sunt în tratative deja cu Disney+  ca să poată să introducă aplicatia pe mediaboxul Vodafone.

#1413
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Ar fi frumos, WebOS-ul meu 2015 nu are HBO Max si Disney+, pentru HBO Max deja folosesc mediaboxul, un Disney+ l-ar face chiar util :)

#1414
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

View Postutopium, on 15 iunie 2022 - 12:03, said:

Ar fi frumos, WebOS-ul meu 2015 nu are HBO Max si Disney+, pentru HBO Max deja folosesc mediaboxul, un Disney+ l-ar face chiar util :)
Și eu folosesc acest Media-box pe un tv care nu e Smart tv și îmi este tare de folos având pe el până acum toate aplicațiile doar că acum lipsește Disney+ de aia am și sunat la ei ieri.

#1415
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010

View PostRua20, on 15 iunie 2022 - 11:26, said:

Pe scurt da,am sunat ieri la CC-ul Vodafone si sunt în tratative deja cu Disney+  ca să poată să introducă aplicatia pe mediaboxul Vodafone.
Foarte frumos daca pun pe el si Disney+, sa fie cat mai complet. O sa vedem si cat dureaza...
Dar despre "umplutura gen:France 24,Hopster,Da Vinci Kids" ce au zis?

#1416
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,404
  • Înscris: 15.07.2016
Facebook Watch, de azi pe Vodafone TV.
Attached File  Facebook Watch VTV.jpg   73.96K   61 downloads
Attached File  FB Watch.jpg   38.58K   65 downloads

#1417
Duma91

Duma91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 01.10.2012

View PostAndReW99, on 28 iunie 2022 - 09:14, said:

Facebook Watch, de azi pe Vodafone TV.
Attachment Facebook Watch VTV.jpg
Attachment FB Watch.jpg
Trebuie de făcut ceva la aparat ca să intre aplicația sau ai gasit-o direct?

#1418
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,404
  • Înscris: 15.07.2016
Am găsit-o direct. E în capăt de tot la secțiunea Aplicații.

#1419
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Bună ziua,

Ati mai întâmpinat probleme cu găsirea doar a canalelor online (pentru a folosi mediaboxul într-o locație fără servicii Vodafone)?
Eu am resetat din nou mediaboxul, îmi găsește posturi online (folosind metoda lui @geanny06), dar nu mai redă nimic atunci când vreau să vizionez acele posturi online găsite - îmi spune că nu sunt abonat.

Edited by sas_ro, 24 July 2022 - 09:21.


#1420
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Am testat acum...gaseste 101 canale si functioneaza toate. Sunt asociate contului, pt. ca functioneaza toate pachetele...Incearca cand il provizionezi pt. online sa o faci cu cablul de internet Vodafone introdus, nu alt provider...si sa verifici daca functioneaza. Daca e ok si apoi cand il muti pe alt provider de internet iti arata ca nu esti abonat...probabil ca nu mai functioneaza online decat cu internet Vodafone...

Attached Files


Edited by geanny06, 24 July 2022 - 13:51.


#1421
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Edit: Am testat cu internet Digi...functioneaza toate canalele...

#1422
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013

View Postgeanny06, on 24 iulie 2022 - 13:42, said:

Am testat acum...gaseste 101 canale si functioneaza toate. Sunt asociate contului, pt. ca functioneaza toate pachetele...Incearca cand il provizionezi pt. online sa o faci cu cablul de internet Vodafone introdus, nu alt provider...
Asa am facut - prima oara am incercat aseara, dar aveam internet printr-un router cu cartela (Vodafone).
Astazi am ajuns la locatia unde am abonamentul de net si TV si am folosit internetul fix de la Vodafone...nimic...nu vrea deloc.
Am apasat hard reset de mai multe ori...degeaba

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate