Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

"Asa ca se va aseza in Templul lui Dumnezeu, dandu-se drept Dumnezeu. (2Tes.2:4)"

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
125 replies to this topic

#37
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 21 iulie 2020 - 18:42, said:

Figurativ, in sens alegoric, ca nu reusea profetul sa faca cunoscuta viziunea.

Uite ca este un profet grijuliu, a mai introdus un termen, muntele

Care munte?

Al Casei Domnului.

Ce reprezinta muntele, care este al Casei Domunui si care va fi intemeiat ca cel mai inalt munte?

Ca dara nu vorbeste de Everest.

Si unde-i Casa Domnului si de ce vorbeste profetul ca se va intemeia?

Ce a ramas Domnul homeless?
acest munte al casei Domnului este in fapt Templu/Locu Sfant care va fi spurcat de Kaizeru miazanoaptei in furia lui pe ultima lui suta de metri. Am pus citatu mai sus colea.
asta e hepisodu care urmeaza dupa incercarea de "nimicire cu desavarsire" a multora, aka atacul cu arme de nimicire in masa(nucleare, biologice... alege tu) asupra "multora". Posted Image

Edited by Dude_2nd, 21 July 2020 - 18:52.


#38
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 21 iulie 2020 - 18:51, said:

acest munte al casei Domnului este in fapt Templu/Locu Sfant care va fi spurcat de Kaizeru miazanoaptei in furia lui pe ultima lui suta de metri. Am pus citatu mai sus colea.
asta e hepisodu care urmeaza dupa incercarea de "nimicire cu desavarsire" a multora, aka atacul cu arme de nimicire in masa(nucleare, biologice... alege tu) asupra "multora". Posted Image

Pai ce mai poate o pocnitoare de arma nucleara sa nimiceasca rodul creatiei, daca Dumnezeu decide altfel.
Vad ca in exegeza nihilista sunt eliminate otova, trupurile de slava.

Le:aceasi teorice circulara, muntele e locul, locul este muntele.

Sper ca sesizezi ca de fapt nu spui nimic.

Alpinism, practici?

Edited by Signed_on_ice, 21 July 2020 - 19:01.


#39
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 21 iulie 2020 - 19:00, said:



Alpinism, practici?
doar pe "muntele Casei lu YHWH". :P

#40
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Sa nu stie stanga ta ce face dreapta ta.

Cam asa ceva...

#41
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 22 iulie 2020 - 18:55, said:

Sa nu stie stanga ta ce face dreapta ta.

Cam asa ceva...
asta-i pt colaboratzionistii ce mușurlesc prin Templu undercover, angajati pe baza de Contract ai Kaiserului. :)

#42
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018
Nu, asta-i pentru aia care se dau mari alpinisti pe casa lui Yahve

#43
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 22 iulie 2020 - 19:31, said:

Nu, asta-i pentru aia care se dau mari alpinisti pe casa lui Yahve
pei alpinizmu e indicat chiar de Isus:

"Cand veti vedea "uraciunea pustiirii" stand acolo unde nu se cade sa fie - cine citeste sa inteleaga - atunci cei ce vor fi in Iudeea sa fuga la munti. (Marc.13:14)"

ramane cum am stabilit de comun acord. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 22 July 2020 - 20:10.


#44
Signed_on_ice

Signed_on_ice

    Zombies Are Looking For Brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 23.02.2018

 Dude_2nd, on 22 iulie 2020 - 20:10, said:

pei alpinizmu e indicat chiar de Isus:

"Cand veti vedea "uraciunea pustiirii" stand acolo unde nu se cade sa fie - cine citeste sa inteleaga - atunci cei ce vor fi in Iudeea sa fuga la munti. (Marc.13:14)"

ramane cum am stabilit de comun acord. Posted Image

Si tu ai vazut uraciunea pustiiri, este?

#45
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Signed_on_ice, on 22 iulie 2020 - 20:48, said:

Si tu ai vazut uraciunea pustiiri, este?
nu-i chiar instalata, da e pe tzavă.
cand fratele Ushier nu-l mai lasa pe SILIKA sa intre in Secta la ora Duminicala numa cu botnitza, ca asa a poruncit Kaiseru, e pe vine... :lol:

#46
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 17.04.2016

 Dude_2nd, on 02 iulie 2020 - 07:05, said:

Cum? in ce mod?
vine unu la stirile de seara si zice ca de maine el e Dumnezeu?
sau prin actiuni specifice lu Dumnezeu pe care si le insuseste in mod fraudulos, se "suprapune" peste Dumnezeu taindu-i prim planu?
care ar fi acele actiuni posibile in zilele noastre atat de osebite fata de zilele primitivilor in timpu carora a fost scrisa Prorocia?  Posted Image

Acu sa va vaz, Sfintiile voastre. Rand pe rand, cu liniutza, punct si de la capat. Nu va-nghesuitzi. Posted Image

1 Corinteni 6:19
Nu ştiţi că trupul vostru este Templul Duhului Sfânt care locuieşte în voi şi pe care L-aţi primit de la Dumnezeu? Şi că voi nu sunteţi ai vo
ştri?

Dupa cum vedeti, Hristos ne-a invatat ca Templul lui Dumnezeu este trupul nostru. Si cine se da drept Dumnezeu in trupul nostru? Medicina, care cica a descifrat toate secretele si toate cotloanele acestui trup, pana la caramida, adica pana la ADN. Adica ”omul faradelegii” se va da drept Dumnezeu al trupului nostru. Si acum sa vedem cine este ”omul faradelegii”:

Ioan 17:12
Când eram cu ei în lume, îi păzeam Eu în Numele Tău. Eu am păzit pe aceia pe care Mi i-ai dat şi niciunul din ei n-a pierit, afară de fiul pierzării, ca să se împlinească Scriptura.


2 Tesaloniceni 2:3
Nimeni să nu vă amăgească în vreun chip, căci nu va veni înainte ca să fi venit lepădarea de credinţă şi de a se descoperi omul fărădelegii, fiul pierzării,


Adica unul dintre acesti oameni ai faradelegii despre care se vorbeste este Iuda. Si ce este Iuda? Tot Hristos ne spune:

Ioan 6:70
Isus le-a răspuns: „Nu v-am ales Eu pe voi, cei doisprezece? Şi totuşi unul din voi este un drac.


Remarcati articolul nehotarat ”un”, care intareste ceea ce spun, ca Iuda era unul dintre draci. Ceea ce inseamna ca ”omul faradelegii, fiul pierzarii” este dracul. Dracul venit pe pamant in chip de om. Fiinte fara suflet, doar cu duh, carcase goale. Cum ii recunoastem, nu stiu, dar stiu ca avem pe Iuda ca exemplu si il putem studia ca sa pricepem cum se pot recunoaste dracii cu chip de om.

Si acum va voi spune o informatie pe care am auzit-o si am crezut-o, dar nu stiam la ce-mi foloseste. O amica de a mea, care s-a invartit o vreme in cercurile satanistilor, dar nu stiu daca se invarteste si acum, mi-a vorbit de o satanista, doctorita pe ambulanta, in Bucuresti. Coroborat cu stirea aparuta la TV, cu ani in urma, despre cei doi tineri, studenti la medicina, care au ucis si transat un om, mi se pare ca penetrarea sistemului sanitar de catre satanisti, prin absolvirea facultatilor de medicina, le ofera oportunitatea extraodinara de a-si face sacrificiile catre Satan in mod absolut legal, dupa ce mai inainte au incercat sa faca aceste sacrificii prin cimitire si nu le-a mers. Asa, insa, o pot face la morga, sau chiar in saloanele de spital, fara ca nimeni sa-i banuiasca macar. Si au si victime la alegere. Iar puterea lor de a decide cine sa moara si cine sa traiasca, chiar le poate da falsa impresie ca ar fi dumnezei si Dumnezeu.

Deci, eu cred ca acest drac, ”omul faradelegii, fiul pierzarii”, care ”se va aseza in Templul lui Dumnezeu si se va da pe sine drept Dumnezeu”, sunt satanisti care au ajuns medici. Si de ce n-ar ajunge medici, de vreme ce chiar la Teologie sunt satanisti care s-au dus, s-au inscris si probabil ca unii dintre ei chiar au terminat si facultatea si acum sunt preoti! ”Preoti” care sunt sacrificati si se autosacrifica, facand fel de fel de blestematii, pe fata, de cate ori Satan vrea si are nevoie sa discrediteze biserica.

Si pentru ca am vorbit si de preoti, sa nu uitam ca celalalt Templu al lui Dumnezeu este biserica. Adica acesti draci, acesti satanisti, nu vor penetra doar sistemul sanitar, ci vor penetra si orice biserica crestina, devenind preoti si pastori ba chiar, daca ar fi posibil, chiar patriarhi si papi. Desi nu stiu daca Dumnezeu le va ingadui sa ajunga chiar atat de departe. Ramane, insa, de vazut.

Edited by Dorel666, 04 August 2020 - 09:20.


#47
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
daaaaaaaaaa... !!!  Medicina fara Dumnezeu e de la Dracu/Diabolu!  Posted Image

Edited by Dude_2nd, 05 August 2020 - 11:41.


#48
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Cand s-a asezat in templu scrie in Daniel 12:11, numai ca nu stii.

#49
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 zexelica, on 06 august 2020 - 12:19, said:

Cand s-a asezat in templu scrie in Daniel 12:11, numai ca nu stii.
de fapt, scrie in Dan. 11, si eventu e contemporan zilelor noastre.
baiu e ca tu nu ai deconspirat inca cele doo Imparatii: a Nordului si a Miazazilei. Posted Image

iote:

Niste osti trimise de el vor veni si vor spurca Sfantul Locas, cetatuia, vor face sa inceteze jertfa necurmata si vor aseza uraciunea pustiitorului. Va ademeni prin lingusiri pe cei ce rup legamantul. (Dan.11:31)... Imparatul va face ce va voi; se va inalta, se va slavi mai presus de toti dumnezeii si va spune lucruri nemaiauzite impotriva Dumnezeului dumnezeilor; si va propasi pana va trece mania, caci ce este hotarat se va implini.

Adica,

"Isi va intinde corturile palatului sau intre mare si muntele cel slavit si sfant."(Dan.11:44)

stai cu ochii bulbucatzi, si o sa vezi exact cum se intampla eventu instalarii Imperatorului/Kaiserului in Locu Sfant(event despre care vb si Pavel:Asa ca se va aseza in Templul lui Dumnezeu, dandu-se drept Dumnezeu. (2Tes.2:4)"

uita-te la Sfintiile lor: stau in locu Sfant cu botnitza inutila ca semn al intrarii Kaiserului in Templu, tot asa cum fomeile stau cu capu acoperit ca semn al stapanirii lor de catre Domnu. Posted Image
iar daca SILIKA incearca fo smekerie, sa patrunza fara semn, este scos cu suturi in cur de fratele Ushier. Sau, daca fratele Ushier e incompetent fizic sa faca asta, apeleaza la turnatorie la kaizer, si tot il face pe SILIKA. Posted Image
dupa cum, de asemenea scria:

Unii vor cadea pentru o vreme, loviti de sabie si de flacara, de robie si de jaf.
34. Cand vor cadea, vor fi ajutati putin, si multi se vor uni cu ei din fatarnicie.

adica,

"Atunci multi vor cadea, se vor vinde unii pe altii si se vor uri unii pe altii. (Mat.24:10)"

adicatelea, in Secte vor functiona activandu-se frati colaboratzionisti cu Kaizeru, vanzandu-i pe cei care nu vor accepta semnu stapanirii lui in Templu/Locu Sfant. :)

Edited by Dude_2nd, 07 August 2020 - 05:40.


#50
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Dude_2nd, on 05 august 2020 - 11:40, said:

daaaaaaaaaa... !!!  Medicina fara Dumnezeu e de la Dracu/Diabolu!  Posted Image
Si care e medicina cu Dumnezeu ?

#51
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Dude_2nd, on 07 august 2020 - 05:34, said:

de fapt, scrie in Dan. 11, si eventu e contemporan zilelor noastre.
DATA este in Daniel 12:11. Aaa, ca trebuie sa studiezi restul Scripturii sa o gasesti, e altceva.

Quote

baiu e ca tu nu ai deconspirat inca cele doo Imparatii: a Nordului si a Miazazilei. Posted Image
Pai vezi ce inseamna nord si miazanoapte dpdv duhovnicesc si ai rezolvat-o, nu mai speculezi cu mizeriii dinafara Scripturii, gen SUA, NATO, etc....

#52
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 zexelica, on 08 august 2020 - 23:33, said:

Pai vezi ce inseamna nord si miazanoapte dpdv duhovnicesc si ai rezolvat-o, nu mai speculezi cu mizeriii dinafara Scripturii, gen SUA, NATO, etc....
vavilonu  adica imperiu nostru apocaliptic sau imperatoru miazanoaptei din Daniel, avea urmatoarea nazuintza:

"Tu ziceai in inima ta: "Ma voi sui in cer, imi voi ridica scaunul de domnie mai presus de stelele lui Dumnezeu, voi sedea pe muntele adunarii dumnezeilor, la capatul miazanoaptei,ma voi sui pe varful norilor, voi fi ca Cel Preainalt." (Isa.14:13-14)"

acesta reuseste cf cu Prorocia lu Pavel, sa se aseze in locu lu Dumnezeu, pe "muntele miazanoaptei" ca conducator/dumnezeu al intregii lumi, in a doua era a dominatiei sale, dupa ce se ridica din nou din Adanc "rana de moarte fiindu-i vindecata".

adicatelea, exact ceea ce vezi tu astazi, da esti inca in faza de negare.

Posted Image

 pacopaco1967, on 08 august 2020 - 14:57, said:

Si care e medicina cu Dumnezeu ?
este medicina in care medicii lucreaza stiintific, dar tinand cont de principiile biblice pe care NU le incalca. Posted Image

 zexelica, on 06 august 2020 - 12:19, said:

Cand s-a asezat in templu scrie in Daniel 12:11, numai ca nu stii.
ai putea mai bine sa ne spui tu. :)

Edited by Dude_2nd, 09 August 2020 - 19:09.


#53
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Dude_2nd, on 09 august 2020 - 19:09, said:

vavilonu  adica imperiu nostru apocaliptic sau imperatoru miazanoaptei din Daniel, avea urmatoarea nazuintza:

"Tu ziceai in inima ta: "Ma voi sui in cer, imi voi ridica scaunul de domnie mai presus de stelele lui Dumnezeu, voi sedea pe muntele adunarii dumnezeilor, la capatul miazanoaptei,ma voi sui pe varful norilor, voi fi ca Cel Preainalt." (Isa.14:13-14)"

acesta reuseste cf cu Prorocia lu Pavel, sa se aseze in locu lu Dumnezeu, pe "muntele miazanoaptei" ca conducator/dumnezeu al intregii lumi, in a doua era a dominatiei sale, dupa ce se ridica din nou din Adanc "rana de moarte fiindu-i vindecata".

adicatelea, exact ceea ce vezi tu astazi, da esti inca in faza de negare.

Posted Image


este medicina in care medicii lucreaza stiintific, dar tinand cont de principiile biblice pe care NU le incalca. Posted Image


ai putea mai bine sa ne spui tu. Posted Image
Nimic. Nimic decat maculatura. Ca sa-ti spun trebuie sa intelegi ca biserica e templul unde se aseaza satan. Ca Ierusalimul reprezinta spiritual biserica. Cand se aseaza satan, Dumnezeu nu mai binecuvanteaza acolo si devine Sodoma-Gomora-Babilon dpdv spiritual. Dupa aia, iti spun.
Daca ma contrazici, vino cu proba biblica contrara, nu cu explicatii.

Edited by zexelica, 10 August 2020 - 00:35.


#54
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 zexelica, on 10 august 2020 - 00:34, said:

Ca sa-ti spun trebuie sa intelegi ca biserica e templul unde se aseaza satan.
Dimpotrivă, cel ce se aseaza in Templu NU este Satan, ci Omu. Omu faradelecii. "acel nelegiuit". Imparatu Miazanoaptei, cf cu prorociile din Isaiah 14, Dan. 11 si Apoc.
incerci o explicatziune dar incercand sa eviti Adevaru. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 10 August 2020 - 07:08.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate