Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Concediu 500 -600 euro

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Woodsman

Woodsman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 20.05.2020
Salutare.Intentionez sa petrec un concediu de 1 saptamana ( doua persoane) ,în suma de maxim 600 euro in afara de combustibil.Adica in banii astia sa intre cazare + mancare.Pana acum am fost doar in Bulgaria iar la 500 de euro am fost multumit din toate punctele de vedere : conditii de cazare f.bune, mancare buna si ieftina, etc. In principiu totul ieftin, bun si cantitativ.
Intrebarea ar fi:  pot gasi in banii astia aceleasi conditii preturi ieftine ca in Bulgaria, si in alte tari ca de exemplu Ungaria (Balaton) Grecia, Turcia ( Istanbul) ? Ma intereseaza in mode deosebit  preturile la mancare si bauturi ca la cazare  as fi gasit ceva acceptabil.



#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Bineinteles ca gasesti
Depinde foarte mult si de pretentii pentru ca la banii astia nu poti sa stai la hotel de 4 stele si nici sa mananci la SubliMotion

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă cauți la mare, din experiența e asa
1. Bulgaria - și aproape și bibe
2. Turcia - mai departe dar bine
3. Grecia - și mai departe dacă mergi in sud și la fel de bine.

Am citit ca Albania ar fi iar ok.

Ma aștept sa vrei sa te duci măcar la 3* sau echivalent în banii ăștia.
De la 4* mai tre sa pui măcar 300 dacă nu 400 euro.

Bulgaria e aproape și eu merg de 15 ani cel puțin odată pe an. Din alte motive dar nu as rata una din cele vacante vara niciodata.

Edited by MembruAnonim, 27 June 2020 - 14:52.


#4
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Hajduszoboszlo, Gyula, Balaton

#5
Woodsman

Woodsman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 20.05.2020

View PostMembruAnonim, on 27 iunie 2020 - 14:52, said:

Dacă cauți la mare, din experiența e asa
1. Bulgaria - și aproape și bibe
2. Turcia - mai departe dar bine
3. Grecia - și mai departe dacă mergi in sud și la fel de bine.

Am citit ca Albania ar fi iar ok.

Ma aștept sa vrei sa te duci măcar la 3* sau echivalent în banii ăștia.
De la 4* mai tre sa pui măcar 300 dacă nu 400 euro.

Bulgaria e aproape și eu merg de 15 ani cel puțin odată pe an. Din alte motive dar nu as rata una din cele vacante vara niciodata.
Intrebare:
Dacă aleg Bulgaria respectiv Nessebar,( si aleg sa ma cazez aici) plaja pot face doar la Sunny Beach ,sau exista plaje chiar si in Nessebar?
Ce distanta e intre Nessebar si Sunny Beach?


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nessebar e cumva langa. Dacă stai pe peninsula sunt niște plaje mici acolo dacă îmi aduc aminte.
Daca stai în satul nou te duci la Sunny beach
Sunt câteva sute de m distanta.

Daca stai în sud ai plaja acolo... Sunt destule opțiuni. Du-te linistit

Edited by MembruAnonim, 27 June 2020 - 17:24.


#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,224
  • Înscris: 13.03.2017
Depinde unde anume te cazezi in Nessebar
Cea mai mare distanta pana la Sunny Beach e vreo 8 km
Totusi, sunt plaje si in Nessebar deci ...

#8
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,628
  • Înscris: 22.03.2007
Cauta ceva la Varna in Bulgaria. Nessebar e un orasel foarte frumos, insa plaja e modesta, trebuie sa te duci la Sunny Beach daca vrei sa te simti bine.

In Ungaria, in afara de Balaton, toate statiunile sunt cu apa termala. Vor fi 40 de grade la umbra si tot 40 in apa. In plus, Ungaria nu e tocmai ieftina. Merita? Tu stii...

In Turcia, la Istanbul nu prea ai unde sa faci baie. Sunt cateva intrari in mare amenajate, dar apa e murdara, din cauza traficului maritim. Nu m.as duce decat ca sa vizitez orasul, ala merita cu siguranta.

In Grecia, daca vrei, poti ajunge in zona Kavala - Stavros - Thassos, unde vei manca cel mai bun ied sau capra la proțap. Daca te hotarasti, pleaca dimineata la 4, ca sa nu stai 3 ceasuri in vama Makaza. Daca scoti media orara peste 80 km/h, ai sanse la ora 12 sa bagi la intuneric un souvlaki pe malul Egeei.

In Albania n.am fost, dar daca vrei ceva asemanator, poti merge in Corfu.


#9
Woodsman

Woodsman

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 20.05.2020
Salutare! Revin cu ceva impresii din concediu.Pana la urma am ales Bulgaria si nu mi-a parut nici o clipa rau.Am ales Nessebar 7 zile si doua zile in Obzor.In Nesebar mi s-a parut fantastic de frumos,si centrul vechi si centrul nou.Dupa mine mi se pare maxim - ul  pt.Bulgaria Nessebar.  ( mai bine nu se poate) Avea o plaja micuță dar cocheta.
In schimb Sunny Beach in afara de plaja,si putin din centru ,nu mi-a placut nimic. Mi s-a parut ca un fel de linie de centura cu multe constructii si pe stânga și pe dreapta, numai betoane.Am fost pe jos in Sunny Beach si de acolo inapoi in Nessebar cu vaporul.( mi s- a parut super plimbarea pe mare)
O zi am mers la Sinemorets pe plaja velea și mi- a placut mult ca si plaja sălbatică ( pe viitor as incerca si plaja de la Shabla)
Am cam reusit sa- mi fac o ideea despre cam tot litoralul bulgăresc ( si in anii trecuti si anul asta) si am ajuns la concluzia ca Nessebar, Obzor( mi se pare cea mai frumoasă plaja din Bulgaria  amenajată,si orasul mi-a placut)  si Byala ( pt liniște și un cadru mai rustic) mi se par cele mai frumoase locatii in opinia mea.
In rest mancare ieftina si buna,am ales sa mananc doar mancaruri traditionale bulgaresti,  cazare nu mai zic la 10 mil 7 nopti la hotelul Belvedere Nessebar, apartament cu 2 camere, vedere spre mare, parcare subterana.Obzor,hotel Kalina lângă plaja 160 lei doua nopti In concluzie am avut parte de un concediu reusit.( cheltuieli, servicii, estetica, calitate-pret).


#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
...

Edited by slai, 18 July 2020 - 11:50.


#11
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Vedeti ca este deschis Egiptul... 7 zile in Hurghada costa doar 300 Euro si este totul inclus, de la transport/avion pana la cazare/mancare (este resort all inclusiv)
Oferta apartine unei firme din Cluj dar cred ca sunt oferte similare si in Bucuresti... eu zic ca merita (300+200E de buzunar - e foarte ieftin acolo)

Edited by rz, 09 December 2020 - 21:52.


#12
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
link?

#13
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,161
  • Înscris: 05.05.2003
Eti Travel sau Eti Romania nu mai tin minte... sunt cunoscuti pe facebook mai mult si au prins incredere (lumea spune ca sunt seriosi)
Unele locatii sunt ale lor... nu stiu daca proprietati sau sunt exclusivitati

P.S. Da, ETI Romania se numeste

https://www.eti-romania.ro/

Vad ca au plecari si din Oradea, Tg Mures, Sibiu, Bucuresti (nu doar Cluj)

Edited by rz, 09 December 2020 - 22:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate