Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Nelămurire privind 2 abonamente de televiziune prin infrastructuri diferite

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 04.02.2006
Bună ziua, dețin 2 abonamente de televiziune, respectiv M pe cablu și L pe satelit. Se pot "inversa" abonamentele, adică să am M pe satelit și L pe cablu? Mulțumesc anticipat.

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Se pot modifica (unul pentru downgrade, altul pentru upgrade), conditia sa vrea si Telekom treaba asta (adica sa se poata contractual).

#3
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 04.02.2006
Din câte știu eu atât upgrade-ul cât și downgrade-ul sunt posibile, cel puțin în decembrie 2011 se putea face (https://forum.softpe...n-dolce-variat/), nu știu dacă și acum...

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Sigur că uograde-ul se face ușor. Downgrade posibil cu plata despagubiri.

#5
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,121
  • Înscris: 26.06.2009
Teoretic, daca ai nervi si timp sa explici suficient o sa iti faca.

Dar vezi ca grilele de DTH (sateli) si cele de cablu (CATV/IPTV) nu sunt identice! Adica la L pe CATV s-ar putea sa iti difere anumite programe fata de un L la DTH. Verifica inainte si vezi exact ce canale ai.

#6
ssss

ssss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 04.02.2006

View PostXman_ghio, on 26 iunie 2020 - 13:44, said:

Dar vezi ca grilele de DTH (sateli) si cele de cablu (CATV/IPTV) nu sunt identice! Adica la L pe CATV s-ar putea sa iti difere anumite programe fata de un L la DTH. Verifica inainte si vezi exact ce canale ai.
Chiar acesta este motivul, sunt câteva canale în plus la L DVB-C față de L DTH care mă interesează...

View Postdorin_2k, on 26 iunie 2020 - 11:29, said:

Sigur că uograde-ul se face ușor. Downgrade posibil cu plata despagubiri.
Scrie și pe topicul acela din 2011 de taxa de downgrade... Nu cumva taxa aia este 50€ (cam 2-2,5 milioane vechi)?

Edited by ssss, 26 June 2020 - 15:40.


#7
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View Postssss, on 26 iunie 2020 - 15:36, said:

  Chiar acesta este motivul, sunt câteva canale în plus la L DVB-C față de L DTH care mă interesează...Scrie și pe topicul acela din 2011 de taxa de downgrade... Nu cumva taxa aia este 50€ (cam 2-2,5 milioane vechi)?
Daca abonamentul actual pentru care vrei downgrade in ultimii 2 ani l-ai platit la pret intreg si nu ai beneficiat de bunuri materiale sau reduceri ar trebui sa se faca gratuit downgrade, respectiv modificarea contractului

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate