Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Programare numere rosii Germania?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Cai0r

Cai0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.07.2014
Știe cineva pe ce site sau unde se face programare la numere roși în Germania? Din câte am înțeles trebuie programare online acum cu acest virus.

#2
dimripper

dimripper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 12.04.2007
Unde locuiesti? Germania e stat federal, legile si reglementarile difera de la land la land de le gasesc dracii.

Daca nu esti departe de un oras mare sau ai treaba prin zona metropolitana mergi si uita.te in vitrina la un birou de acte auto, ca in principiu sunt destule. Daca e doar cu programare, o sa scrie detalii.

Am dus recent pe cineva la Anmeldung si am fost inspirat sa trec intai pe la Rathaus. Era un link destul de greu de gasit daca nu.l aveai, in schimb programarea a mers blitz.

#3
foxtian

foxtian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 03.10.2019
la   Zulassungsstelle  din regiunea unde este masina   sau  a fost inmatriculata

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Aici: https://www.berlin.d...ular.910499.php

Dupa ce iti confirmi rezervarea sa vezi cum ajungi la Berlin.

#5
Cai0r

Cai0r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 27.07.2014
Mulțumesc frumos pentru răspunsuri!

Dimriper, momentan sunt în Rain, nu ma descurc mai deloc cu limba germana, doar engleza și nemții nu prea sunt mulți care sa vorbească engleza.

Foxtian, foarte interesant răspunsul tău!

Bursul, nu pot ajunge la Berlin în nici un caz. Ar merge ceva cum a zis Foxtian, din apropiere. Eu îmi i-au masina de aici de langa Rain am lech. Am să mai caut să văd dacă găsesc un site în apropiere.

Încă ceva: Trebuie sa am mașina achiziționată înainte să fac comanda de numere sau pot sa fac comanda la numere și între timp pot cauta masina și apoi când ajung numerele să merg cu actele mașinii să le ridic...?

Eu am găsit masina dar vânzătorul a zis că nu mă poate ajuta cu numele. El zicea că trebuie să am cont bancar în Germania sa plătesc taxele etc... Ma înțeleg destul de greu cu el deoarece știe foarte puțin engleza. A zis că el doar vinde mașina dar să mă descurc cu numele că el știe doar de numere galbene pe 5 zile... nu știe de numere roșii pe 30 de zile.

Edited by Cai0r, 06 June 2020 - 11:49.


#6
Florin1938

Florin1938

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2021
Salut,poate sa imi explice cineva despre numere de germania la fel ca cele temporare cu banda galbena 5zile.
Am vazut niste numere care cred eu ca ar fi temporare dar in loc de banda galbena are banda rosie !??

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate