Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Acoperire la Vodafone Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
377 replies to this topic

#19
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Slabă acoperirea 4G, și Digi le dă clasă.

#20
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
La Vodafone 3G-ul merge mai bine decat 4G la Digi deci clasa aia e cam degeaba.

#21
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Asta voiam sa zic eu, tata pe Digi 4G prinde 8 mbps in centru oras si eu pe 3G 20mbps Vodafone :))

#22
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
În cazul tău ești subiectiv, sunt zone unde Digi îi rupe "fâșul" rețelei Vodafone :).

#23
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Fiecare este subiectiv, subiectivism dat de zonele in care foloseste telefonia mobila. Daca in zonele in care eu folosesc telefonul digi este mai slab decat vodafone, nu ma incalzeste cu absolut nimic sa stiu ca la 150 km departare digi merge mai bine. Cu ce ma ajuta? Cum pot beneficia eu de Digi care rupe fasul Vodafone daca acolo unde ma aflu Digi abia se taraie?

#24
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Vodafone a crescut foarte mult pe rural lately. Găsesc 4g în foarte multe zone unde acum un an sau doi nu era nici pomeneala de asa ceva.
N-avem harta, dar în teren se simte.

#25
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
@wantsome, de exemplu in ce zone gasesti, si nu era inainte 4G?

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mai peste tot prin tara s-a adaugat 4G pe statii proprii si s-a facut ran sharing 4G pe ORO (si invers pe statii VDF pentru ORO, deci amandoi au castigat).
Ba chiar majoritatea sunt 4G+ B3+B20 prin rural in zona de sud, DB/CL/GR, nu doar B20.

Nu poti compara acoperirea VDF cu 4G-ul de 5MHz al Telekom, pana si 3G-ul VDF e superior acelui 4G.

Edited by MembruAnonim, 01 June 2020 - 11:35.


#27
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Clar. Viteze superioare pe Vodafone fata de Telekom, unde de multe ori nici nu reușește sa facă trafic. În rural zic.

#28
designforchange

designforchange

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.09.2017
În rural VDF este mult sub Orange și nu vorbesc de o anumită localitate doar.
Traseu Bucuresți - Vatra Dornei 4G VDF doar în câteva orașe în rest rural peste tot maxim 3G pe când la Orange am avut 4G aproape constant peste tot inclusiv rural. Mai are de recuperat serios VDF, în rest doar marketing la fel ca și harta de acoperire unde totul este RED!

#29
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004
Vodafone abia acum a inceput sa lucreze la acoperirea 4G in rural. Ei s-au bazat pe 3G-ul pe care il au si care din fericire este foarte stabil. Orange si Telekom stau cel mai bine cu acoperirea 4G in rural. Acum... fiecare firma are politica proprie de expansiune. Vodafone s-a axat pe orase de unde scoate cei mai multi bani, Orange si Telekom au atacat zonele rurale.

De exemplu eu sunt multumit de acoperirea 4G in oras unde locuiesc si muncesc, si pe unde am mai calatorit (din fericire la mine la tara este si acoperire 4G, in zona Buzaului). Dar atunci cand ies din oras si am treaba in zone mai remote, am intotdeauna al doilea sim de back-up. Si chiar si cand eram pe Orange, la fel aveam intotdeauna sim de backup la alt operator.

Ca exemplu: pe drumul care duce la cascada Urlatoarea, in zona Timisu de Jos, Orange si Vodafone nu au semnal, singurul care are semnal e Digi, si acolo doar cu 3G. Adica la maxim 2 km distanta de DN.

#30
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,112
  • Înscris: 22.01.2004

 designforchange, pe 08 iunie 2020 - 10:00, a scris:

În rural VDF este mult sub Orange și nu vorbesc de o anumită localitate doar.
Traseu Bucuresți - Vatra Dornei 4G VDF doar în câteva orașe în rest rural peste tot maxim 3G pe când la Orange am avut 4G aproape constant peste tot inclusiv rural. Mai are de recuperat serios VDF, în rest doar marketing la fel ca și harta de acoperire unde totul este RED!

De curiozitate, pe ce traseu ai fost spre Vatra Dornei? Ma uitam pe aisemnal.ro si vad ca drumurile spre Vatra Dornei sunt cu acoperire 4g 90%. Sunt unele zone fara 4G insa acolo nici Telekom nici Orange nu au.

#31
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

 A-ONE, pe 31 mai 2020 - 17:41, a scris:

În cazul tău ești subiectiv, sunt zone unde Digi îi rupe "fâșul" rețelei Vodafone Posted image.

Depinde de fasu, ca fasul Vodafone e mult mai intins ca cel de la Digi, mi-e Digi mi-a rupt fasu cu vocea mobila pe care nu o prea are, ma refer la lipsa totala a 2G

#32
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
Nu intru în polemică, dar totuși cred că nu ești la curent cu evoluția rețelei Digi.
Peace!
Posted image

#33
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
in momentul de fata numai evolutie nu e la digi...

#34
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
Spune-mi o companie de telecomunicații care este OK, din toate punctele de vedere?
Nu există.

Edited by A-ONE, 10 June 2020 - 15:27.


#35
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
ideea era ca s-au faultat singuri de cand cu 2G...

#36
A-ONE

A-ONE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,905
  • Înscris: 28.09.2017
Ai dreptate, rămâne de văzut ce vor face în continuare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate