Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Gps care lasa urme pe unde ai fost.

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
crt82sil

crt82sil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 27.06.2010
Salutare!

Exista vreun gps care sa poata fi instalat pe telefon(iphone7) care sa integistreze locul pe unde ai fost?
Sau, exista vreo setare la google maps, waze care sa inregistreze traseul?

Imi trebuie de exemplu sa parcurg toate drumurile dintr-o localitate si sa marchez niste stalpi pe care vor fi instalate niste cabluri.

M-ar ajuta un gps care sa-mi spuna ca am mai fost pe acel drum in acea zi. Momentan ma ajut de un gps garmin gpsmap 62s dar se misca foarte greu si are ecranul si rezolutia mica...

Merci!

#2
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
Fa poze la stilpi. Din cite stiu eu, Iphone stie sa-ti arate locatia pozelor. Eu nu am Iphon, dar asa am vazut la altii. Asa ca nu stiu cit de precisa este localizarea.

#3
dionenina424

dionenina424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 21.04.2020
Iti trebuie drumurile / traseul sau doar locatia stilpilor ?!
Googla Maps > drop pin... https://www.digitalt...in-google-maps/

#4
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
https://www.google.com/maps/timeline

Google Maps, dacă îi dai acces, face ce dorești tu.

#5
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
Google nu avea raport de traseu? Stiu ca primeam lunar de la ei pe unde m-am plimbat cand aveam GPS activat.

Edited by sorin147, 21 May 2020 - 11:06.


#6
crt82sil

crt82sil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 27.06.2010
M-ar ajuta sa vad in timp real atunci cand merg a doua oara pe acel drum ca am mai fost pe el...

 aiulianctin, on 21 mai 2020 - 11:04, said:

https://www.google.com/maps/timeline

Google Maps, dacă Ă®i dai acces, face ce dorești tu.

Ce inseamna “daca ii dai acces”???

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
igo are o asemenea optiune, iti inregistreaza tot traseul parcurs daca il setezi
poti adauga si la favorite manual punctele in care te afli la un anumit moment

exista si in google play aplicatii care pur si simplu inregistreaza traseul parcurs

#8
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Strava, de pe telefon

Edited by d-ardeleanu, 21 May 2020 - 11:51.


#9
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
in google maps mergi in setari la google location settings si activezi location acces. O sa iti apara asa

Attached Files


Edited by kopilu_198, 21 May 2020 - 11:57.


#10
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Google Maps are activat by default istoricul drumețiilor făcute.

#11
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
nu mereu are si poate a dezactivat la un moment dat

#12
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,219
  • Înscris: 24.11.2002
Poti incerca Locus Map si alegi Track Record, iti face traseu GPS parcurs si il pot salva, exporta sau doar te te poti uita la el.
Atentie daca ai ales optimzarea bateriei.

#13
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
N-am smartwatch, dar nu toate cu gps iti inregistreaza tot parcursul facut? Sau macar Garmin-urile alea de sunt ridicate in slavi?
Sau si fara smartwatch, pe orice tel. cu Android nu merge sa pui o aplicatie d-aia de "running" care sa-ti inregistreze pe unde ai alergat si sa-ti arate frumos harta?
Intreb mai mult, ca nu stiu, nu-s sportive de felul meu, dar asa aveam impresia de la toate postarile celor care isi pun pe fb traseul pe unde au alergat in fiecare zi.

#14
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,553
  • Înscris: 16.12.2011

 kopilu_198, on 21 mai 2020 - 11:55, said:

in google maps mergi in setari la google location settings si activezi location acces. O sa iti apara asa
Eu am harti de la google. Dar nu stiu cum sa-l fac sa-mi arate traseul. Am avut un Uhans Max2 pana acum 1 an si ceva cand l-am schimbat cu un samsung galaxy A50 . Pe Uhans mi-a aratat ani la rand. Pe samsung nu. De atunci, oricat l-am butonat, oricate setari i-am incercat nu am reusit sa-mi mai arate traseul parcurs. De ce ? Nu aveti idee ce ar putea merge rau? ?  Am dat permisiune la tot ce inseamna locatie in contul google.

#15
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 28.07.2005
Fa o cerere la agentia cu trei litere si iti vor da istoria calatoriilor tale pe ultimii ani.
Fara nici o taxa... :)
Bafta

#16
crt82sil

crt82sil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 27.06.2010
Nu merge google maps. Adica merge pe navigatie, dar daca nu respecti indicatiile se reseteaza.



 Stecheru, on 21 mai 2020 - 14:11, said:

N-am smartwatch, dar nu toate cu gps iti inregistreaza tot parcursul facut? Sau macar Garmin-urile alea de sunt ridicate in slavi?
Sau si fara smartwatch, pe orice tel. cu Android nu merge sa pui o aplicatie d-aia de "running" care sa-ti inregistreze pe unde ai alergat si sa-ti arate frumos harta?
Intreb mai mult, ca nu stiu, nu-s sportive de felul meu, dar asa aveam impresia de la toate postarile celor care isi pun pe fb traseul pe unde au alergat in fiecare zi.

Foarte buna ideea. Am ceva aplicatie de la adidas pe care o folosesc cand fac trasee cu bicicleta. Pare ca e ceea ce trebuie. Vad eu maine...

#17
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 30.07.2009

 Pekiasan, on 21 mai 2020 - 14:20, said:

Eu am harti de la google. Dar nu stiu cum sa-l fac sa-mi arate traseul. Am avut un Uhans Max2 pana acum 1 an si ceva cand l-am schimbat cu un samsung galaxy A50 . Pe Uhans mi-a aratat ani la rand. Pe samsung nu. De atunci, oricat l-am butonat, oricate setari i-am incercat nu am reusit sa-mi mai arate traseul parcurs. De ce ? Nu aveti idee ce ar putea merge rau? ?  Am dat permisiune la tot ce inseamna locatie in contul google.

Asa pateam cand aveam 2 conturi de google pe telefon. Oricate permisiuni le dadeam, nu inregistra traseul pe ambele conturi odata.

#18
Augustus1978

Augustus1978

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 934
  • Înscris: 01.02.2019

 crt82sil, on 21 mai 2020 - 10:52, said:

Salutare!

Exista vreun gps care sa poata fi instalat pe telefon(iphone7) care sa integistreze locul pe unde ai fost?
Sau, exista vreo setare la google maps, waze care sa inregistreze traseul?

Imi trebuie de exemplu sa parcurg toate drumurile dintr-o localitate si sa marchez niste stalpi pe care vor fi instalate niste cabluri.

M-ar ajuta un gps care sa-mi spuna ca am mai fost pe acel drum in acea zi. Momentan ma ajut de un gps garmin gpsmap 62s dar se misca foarte greu si are ecranul si rezolutia mica...

Merci!
Garmin am si eu. Seria Nuvi - sunt o gramada de modele - se misca excelent si ai harti piratate ce functioneaza perfect. Updateul e simplu de tot. Gasesti deja harti 2019-2020

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate