Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Joc de Remmy/Rummy/ Remi

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View Postdorin_2k, on 19 mai 2020 - 20:30, said:

Attachment IMG_20200519_212508.jpg
Iata-l și pe al meu.


Fix din ala am si eu la ai mei. Fix fix.

#20
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
Cred ca are +40 ani. Ca in "antichitate" se adunau rudele si prietenii si faceau un joc la noi.
Pe atunci se juca doar cu tabla in mana, nu pe cele 2 sttanduri si nu pe etalate.
Stateau batranii cu tabla in mana si tigara in coltul gurii.

#21
Bella2016

Bella2016

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2022
Buna seara,am o întrebare in legătura cu jocul pe etalate.Exemplu,eu sunt cu piesele etalate,am pe tabla 10 și 13 de roșu și un 12 de galben care poate sa înlocuiască jolly la un alt jucător.Când îmi vine rândul primesc 11 de roșu,eu pot sa îl iau de jos și sa fac formație schimbând cu 12 de galben jolly colegului și sa îl folosesc pe post de 12 de roșu?

#22
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
da, dar cu conditia ca acel 11 ce il iei de jos sa fie ultima piesa. asta daca vrei sa si inchizi ulterior. daca nu, te rezumi la a face formatia si atat.

ori cel mult penultima piesa, astfel ca etalezi toata suita rosie si inchizi cu piesa ramasa

#23
Bella2016

Bella2016

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2022
HMultumesc,aveam păreri diferite cu un jucător, zicea ca nu pot sa înlocuiesc jolly decât dacă aveam deja 2 piese pe tabla pt a face formația,încerc sa ii explic ca înlocuind jolly deja aveam 2 piese…si ca luând  și 11 ăla de roșu pot sa fac formația,și ca e același lucru dacă iau din șir sau din grămada de jos,ca este dreptul meu….am încercat sa explic ca e tot aia,dar nu ne înțelegem��

#24
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,802
  • Înscris: 07.06.2014
stai ca le amesteci putin aici

View PostBella2016, on 20 ianuarie 2022 - 23:47, said:

e același lucru dacă iau din șir sau din grămada de jos,ca este dreptul meu

nu chiar, ai si obligatii pe langa drepturi. daca rupi, te obligi sa pui cel putin alte 2 piese de pe tabla ta. cam ceea ce iti spune si el. insa daca iei din gramada, atunci nu mai conteaza.

insa din ce stiu, poti folosi cartea lui la jolly pt a completa, fie si rupt. sper sa nu gresesc, dar eu stiu ca se poate.

Edited by Dany_Darke, 21 January 2022 - 00:14.


#25
Bella2016

Bella2016

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2022
deci eu pe tabla de jos aveam ,13 de rosu si un 12 de galben care putea sa inlocuiasca jolly la un alt jucator etalat....Jucatorul din fata mea a dat un 11 de rosu,deci imi lipsea 12 de rosu sa pot sa fac formatie,dar tinand cont ca aveam cartea sa pot sa inlocuies jolly si sa il folosesc eu pe post de 12 de rosu,dar trebuia sa iau si 11 de jos sa pot sa fac formatia.In loc sa ridic piesa din gramada am ridicat cartea de jos care mi-a dato celalalt jucator ,sa pot sa completez formatia,cartea pt a inlocui jolly o aveam eu deja pe tabla,deci aveam eu deja 2 piese pe tabla 13 si cartea pt a lua jolly....

Edited by Dany_Darke, 21 January 2022 - 09:45.
nu cita inutil


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate