Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

A construit cineva cu Adi Construct Srl bucuresti?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
Diana_Maya123

Diana_Maya123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2020
Buna

A construit cineva in ultimii ani cu aceasta firma? Adi Construct Srl ?
Sau are cineva experienta cu ei?

Va multumesc
Simona

#2
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Pai e o firma aproape fantomă, nu vad de ce.

Tu intrebi de recenzii, dar nu are, asa ca mai bine cauti o companie ce detine deja recenzii, istoric verificabil.

Edited by AdiTwism, 18 May 2020 - 21:16.


#3
Diana_Maya123

Diana_Maya123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2020
Am gasit firma aceasta pe FB unde are interactiune cu oamenii destul be buna, are vreo 2 certificate de incredere acordate, mai apare ca e si partener Arabesque.. dar totusi nu am gasit nici o recenzie despre ei de la persoane care sa fi colaborat cu ei...firma pare destul de veche

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mare grija.

Adi Construct Srl
Teapa. "Firma fantoma".

Sper sa indexeze google.

Edited by MembruAnonim, 18 May 2020 - 21:39.


#5
Diana_Maya123

Diana_Maya123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2020
De ce zici ca e firma fantoma?
Cum as putea gasi o firma de incredere cu care sa construiesc?

#6
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,136
  • Înscris: 22.05.2003
La modul general, exista o chestie numita TVA + garantie de executie, care face orice constructor serios sa isi schimbe firma macar odata la 2 ani.

#7
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View PostDiana_Maya123, on 18 mai 2020 - 21:18, said:

Am gasit firma aceasta pe FB unde are interactiune cu oamenii destul be buna, are vreo 2 certificate de incredere acordate, mai apare ca e si partener Arabesque.. dar totusi nu am gasit nici o recenzie despre ei de la persoane care sa fi colaborat cu ei...firma pare destul de veche

Interactiunea e putin relevanta. Si nu stiu ce "interactiune", de-abia fac cateva like-uri la postare.

Quote

SC ADI Construct SRL - Acasă | Facebookro-ro.facebook.com › Locuri › București › Renovarea casei
SC ADI Construct SRL, București. 4.874 de aprecieri · 4 discută despre asta · O persoană a fost aici.

Doar 4 persoane discuta despre asta ? Doar 1 persoana a fost aici ? Cine si-a dat tag, seful ? Posted Image

Nu construieste lumea cu ei. Nici tu nu ai gasit recenzii.

View PostDiana_Maya123, on 18 mai 2020 - 21:38, said:

De ce zici ca e firma fantoma?
Cum as putea gasi o firma de incredere cu care sa construiesc?

Asa cum ai aflat-o pe asta, caut-o pe urmatoarea, dupa care iar verifici compania. Tot asa pana dai de una potrivita.

Bineinteles ca poti sa cauti direct firmele care sunt in centrul atentiei (de exemplu daca scriu pe Google, imi ofera "g500", "urban art construct", dar posibil sa aiba si preturi mai mari, deci tu stii ce ai nevoie. Iar pe pagina 2 de pe Google hop! dăm si de informatii de care ai nevoie: https://www.misiunea...ucuresti-sau-nu

"Case bine facute" altii care au multe recenzii. Daca Adi Construct are 0 pe Hărți, altii au cateva, "casebinefacute.ro" au mult peste 100, nici nu se compara, multe si pe facebook.

Cu cat vrei sa fii mai sigură pe un lucru, cu atat trebuie sa citesti mai mult. Material gasesti pana te plictisesti. Uite si alte discutii:
https://forum.softpe...a-cu-firma2017/
https://forum.softpe...tie-casa-ilfov/
https://forum.softpe...re-constructor/

De Buhnici am mai auzit ca se ocupa cu informatii despre case, casebune.ro, dar nu stiu daca o sa gasesti exemple de constructori.

Edited by AdiTwism, 18 May 2020 - 23:56.


#8
Diana_Maya123

Diana_Maya123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2020
Mersi mult pentru rabdare si informatii. Apreciez

#9
liviudavid

liviudavid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 26.03.2010
Fugi de G500 cât poți, și tot ce are legătura cu ei. Eu am construit cu ei (de fapt doar am început) și au dispărut cu 11.000 EUR avans pentru etapa a treia a lucrării. Am detaliat toată “colaborarea” pe un alt topic. Dacă vrei pot da detalii și aici.

Sunt niste tepari, nu sunt singurul in aceasta situație, mai sunt cel putini alți doi păgubiti. Avem deja depuse plangeri penale, speram sa ne putem recupera ceva.

Edited by liviudavid, 19 May 2020 - 20:37.


#10
thespcialone111

thespcialone111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2021

 MembruAnonim, on 18 mai 2020 - 21:36, said:

Mare grija.

Adi Construct Srl
Teapa. "Firma fantoma".

Sper sa indexeze google.
DE UNDE STI CA FIRMA ESTE TEPARA? AI AVUT CONTRACT CU EI ? SAU DOAR ASA DE AMORUL ARTEI ? întreb pentru ca firma are Șantiere peste tot în București și nu numai( verificat personal de mine)

#11
thespcialone111

thespcialone111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2021

 AdiTwism, on 18 mai 2020 - 23:52, said:

Interactiunea e putin relevanta. Si nu stiu ce "interactiune", de-abia fac cateva like-uri la postare.



Doar 4 persoane discuta despre asta ? Doar 1 persoana a fost aici ? Cine si-a dat tag, seful ? Posted Image

Nu construieste lumea cu ei. Nici tu nu ai gasit recenzii.



Asa cum ai aflat-o pe asta, caut-o pe urmatoarea, dupa care iar verifici compania. Tot asa pana dai de una potrivita.

Bineinteles ca poti sa cauti direct firmele care sunt in centrul atentiei (de exemplu daca scriu pe Google, imi ofera "g500", "urban art construct", dar posibil sa aiba si preturi mai mari, deci tu stii ce ai nevoie. Iar pe pagina 2 de pe Google hop! dăm si de informatii de care ai nevoie: https://www.misiunea...ucuresti-sau-nu

"Case bine facute" altii care au multe recenzii. Daca Adi Construct are 0 pe Hărți, altii au cateva, "casebinefacute.ro" au mult peste 100, nici nu se compara, multe si pe facebook.

Cu cat vrei sa fii mai sigură pe un lucru, cu atat trebuie sa citesti mai mult. Material gasesti pana te plictisesti. Uite si alte discutii:
https://forum.softpe...a-cu-firma2017/
https://forum.softpe...tie-casa-ilfov/
https://forum.softpe...re-constructor/

De Buhnici am mai auzit ca se ocupa cu informatii despre case, casebune.ro, dar nu stiu daca o sa gasesti exemple de constructori.
Pai dacă zici ca lumea nu construiește cu ei și sunt țepari , CUM DE EXISTA UN SEF? Posted Image
PLUS CA CEL MAI BINE ESTE CA FIRMA SA PREZINTE SANTIERE UNDE LUCREAZA , eu am văzut pe Facebook-ul lor ca au destul de multe și fac și campanii( cam dubios sa fie o firma țepara nu crezi?)

#12
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Daca te iei dupa feisbuc iti iei teapa garantat ! Acolo sunt conturi special creeate ca sa laude " firma " .

Orice firma contactezi pt lucrari in constructii trebuie sa stii un lucru foarte foarte important .
Contract pe etape si banii se platesc pe etape si dupa ce e finalizata fiecare etapa . Deci etapa 1 sa zicem fundatii , dupa ce este gata , virezi banii . Niciodata inainte . O firma serioasa asa lucreaza .

#13
xjl

xjl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 21.07.2013

 DDooGG, on 02 februarie 2021 - 17:44, said:

Daca te iei dupa feisbuc iti iei teapa garantat ! Acolo sunt conturi special creeate ca sa laude " firma " .

Orice firma contactezi pt lucrari in constructii trebuie sa stii un lucru foarte foarte important .
Contract pe etape si banii se platesc pe etape si dupa ce e finalizata fiecare etapa . Deci etapa 1 sa zicem fundatii , dupa ce este gata , virezi banii . Niciodata inainte . O firma serioasa asa lucreaza .
Mai trebuie sa fie si beneficiarul serios si sa plateasca la etapa. Mai bine mai multe etape intermediare la o etapa mare.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 thespcialone111, on 02 februarie 2021 - 17:00, said:

DE UNDE STI CA FIRMA ESTE TEPARA? AI AVUT CONTRACT CU EI ? SAU DOAR ASA DE AMORUL ARTEI ? întreb pentru ca firma are Șantiere peste tot în București și nu numai( verificat personal de mine)

Un fost coleg de munca si-a luat teapa cu Adi Construct Srl
Daca cauti pe google vei mai gasi cazuri. Cum spune si un coleg mai sus, pe facebook laudatorii unor astfel de firme sunt tot ei. Ca o fi mare greutate sa iti creezi cont nou de FB si sa lasi review.

Edited by ech, 02 February 2021 - 18:37.


#15
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020

 xjl, on 02 februarie 2021 - 17:59, said:

Mai trebuie sa fie si beneficiarul serios si sa plateasca la etapa. .
Daca e contract , exista cai de recuperare a banilor daca beneficiarul decide sa fie ticalos ! Si crede-ma ca nu vrea sa afle ce penalitati sunt.

#16
thespcialone111

thespcialone111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2021

View PostMembruAnonim, on 02 februarie 2021 - 18:04, said:

Un fost coleg de munca si-a luat teapa cu Adi Construct Srl
Daca cauti pe google vei mai gasi cazuri. Cum spune si un coleg mai sus, pe facebook laudatorii unor astfel de firme sunt tot ei. Ca o fi mare greutate sa iti creezi cont nou de FB si sa lasi review.
Da dar mi se pare cam subiectiv ce spui tu .... de unde știm noi ca "fostul tău coleg de munca" a fost serios cu firma.. mi se pare un pic ciudat sa afirmi ceva pana sa încerci  produsul sau firma respectiva...
Ce este mai amuzant ca aceasta firma a construit recent pentru 2 persoane care le cunosc și ce sa vezi...nu le-au dat teapa... eu zic ca totuși și beneficiari pot avea ..." vina lor ", dar nu vreau sa generalizez.
Din ce am căutat și eu pe net informații... sunt mai multe firme care au în denumire ADI CONSTRUCT ( A CONS - ADI CONSTRUCT , AD ADI CONSTRUCT ) .. Deci sigur ne referim la aceaisi firma?

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postthespcialone111, on 04 februarie 2021 - 19:23, said:


Asa cum au mai spus si alti colegi mai sus, Adi Construct sunt tepari. Daca vrei sa te arzi, mergi si construieste cu ei. Este fix alegerea ta.

#18
thespcialone111

thespcialone111

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2021

 MembruAnonim, on 04 februarie 2021 - 19:33, said:

Asa cum au mai spus si alti colegi mai sus, Adi Construct sunt tepari. Daca vrei sa te arzi, mergi si construieste cu ei. Este fix alegerea ta.


Pai am construit cu ei și la mine nu au fost țepari ...cred ca confuzi firmele ...TU VORBESTI DE ADI CONSTRUCT SRL, NU LTD. care aia am văzut ca sunt din Jimbou..și au niște chestii negative.... DAR AM SI EU O CURIOZITATE..CAND AFIRMI CEVA DE O FIRMA DE CE NU VI SI CU DOVEZI...așa și eu pot zice ca ești plătit de concurenta lor sa afirmi asemenea lucruri... Nu mi se pare just..plus ca nu a zis nimeni în afara de tine ..ca oamenii sunt țepari...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate