Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Noua generatie S-Class = HIDOSENIE stil Bangle^2 sau mai rau

- - - - -
  • Please log in to reply
150 replies to this topic

#73
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Lol, care cerere daca scrie slowdown ? Cerere imaginară ? Posted Image Lumii nu-i arde de masini de lux acum.
Eu iti zic de vanzari si tu-mi zici de cerere pt ca pantof si cartof, much logic.
Nu-mi trebuie nici-o cifra de an fiscal, S-Class e regele pe segment si e masina mai dorita, BMW nu are cum sa fie la egalitate, doar mai in urma.

Quote

You can't talk about the 7 series without talking about THAT grille, which gives it the buck teeth of a grinning beaver.
Prezentator de masini. Parere mult mai importanta decat parerea ta.

Quote

Maybe they could somehow get rid of the headlights & BMW badge to create more space for the grill.

Quote

this grill is bigger than my future

Quote

The grill size has become comical at this point.

Quote

That grill looks like a parody made by someone who hates BMWs.

Quote

I think the 7 series looked perfect, until this...

Quote

A face only a mother could love.
Good one. Posted Image

Quote

This car pays for itself after 5 years due to its new Truffle Sniffer feature thanks to the grill.

Quote

I have heard, next 7 series will get a bigger grill. To distinguish it better from it’s competitors.

Cititi-le pe toate ca muriti de râs, sunt mii si mii de oameni de aceeasi parere si nicaieri nu vad de bine.
Ceea ce ti-am strans pana aici sunt parerile a aproape 3000 de oameni, deci mult mai importante decat parerea ta.

Apropo, au facut si un poll pe clip unde fiecare poate vota, inter 4 masini printre care S-Class si 7 Series. S Class e la distanta MARE cea mai frumoasa masina dintre 4 masini.

Edited by AdiTwism, 22 May 2020 - 01:33.


#74
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
Inside info, pana ajung numerele in presa se vand n+1 masini, nu e nici un slowdown in china ci din contra, toti alearga dupa cumparat si fabricile nu fac fata, au fost deschise imediat dupa carantina cu productie redusa si au trebuit sa-i dea talpa.
Pai zi asa ca esti fanboy si aia e.

Ai dat citat cu targetul alora de la BMW, iar de vandut n-am zis nimic, ci de cerere iar cele 2 nu sunt sinonime.

De acord ca e urata, am scris asta acum cateva pagini, daca te ducea capul sa citesti din urma ai fi vazut, in orice caz, nu suntem chinezi, asta e problema, acolo e tinta, acolo vinde mai bine ca mb, asta a fost scopul.

Edited by althea, 22 May 2020 - 06:57.
limbaj


#75
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postedi10000, on 21 mai 2020 - 09:26, said:

Nu toate Bmw-urile sunt asa. Eu am un X4 si este ok. Imi mai place X5 si X6, plus decapotabilele de la ei. Dar sa fim seriosi, 7-ele este facut pentru arabi si altii carora le plac bling-bling-urile inutile. Actualul seria 7 este cel mai urat de cand exista modelul acesta.
Nu-i frumos ce-ți place ție, e frumos ce-mi place mie!

View PostAdiTwism, on 21 mai 2020 - 21:33, said:

"Grila sa nu mai sus decat farurile" pentru ca asa arata masinile apreciate de oameni/votate/cumparate, nu pentru ca zic eu, pentru ca asa zic clientii.

Stai liniștit, seria 7 se vinde și fără aprecierile tale.

#76
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Stopurile astea model nou ca sa zic asa care au aparut si pe CLS/A class sedan etc nu imi plac in mod deosebit, in rest cred ca trebuie sa asteptam dezvaluirea oficiala, inca are camuflaj pe ea masina asta si pozele sunt din niste unghiuri foarte proaste pt masina. Nu va panicati! Mercedes nu  a scos niciodata un S class urat sau indoielnic. Experimentele de design le fac pe modele mai de nisa. Asta e una dintre cele mai profitabile masini pt ei si are 50% din segmentul de lux. Toate celelalte marci impart restul... Nimeni nu isi permite sa isi bata joc.

Si da ecranizarea asta a comenzilor devine frustranta. Prefer butoane mai ales pentru comenzile principale gen clima, incalzire/racire in scaune, audio etc. La unele masini e de-a dreptul periculos sa cauti prin meniuri in mers. Singurul mod in care functioneaza ok chestia asta e sa aiba feedback haptic dar chiar si asa tot mai misto mi se pare un buton sau rotita.

Edited by emil_sv, 22 May 2020 - 12:06.


#77
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
da, stopurile noi nu sunt cele mai reusite, parca prea se duc spre acelasi design ca Audi si BMW, mai ales cu linia cromata de pe portbagaj.

#78
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020

View Post_-livio-_, on 22 mai 2020 - 17:47, said:

parca prea se duc spre acelasi design ca Audi si BMW,
Ar fi bine. Dar se duce spre altele:

[ https://i.imgur.com/weaLz24.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#79
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postericmario, on 22 mai 2020 - 07:10, said:

Stai liniștit, seria 7 se vinde și fără aprecierile tale.

Si eu ce-am spus ? Nu tot acelasi lucru, ca se vinde prost ? Ba da, asta am scris, ca se vinde prost.

Oamenii au votat. Cu banii lor. Si inclusiv cu voturile pe frumusete si likeuri, deci pe toate partile acelasi rezultat este, oricum o intorci si vrei tu sa o dai, ca e teoretic sau practic. Eu nu le-am influentat in nici-un fel, deci cu alte cuvinte poti sa stai linistit, asa cum am mai scris, o parere nu conteaza. Eu n-am scris nimic pe aici din ce zic "oameni putini" ci doar din ce zic "cei mai multi oameni". Nu eu sunt "cei mai multi oameni", sunt doar unul. Multi cred ca e parerea mea, din ce scriu. Nimic mai fals. Eu nu-mi explic parerile, doar demonstrez parerile altora, celor care conteaza, adica nu a softpedistilor care comenteaza pe aici cu pareri personale.

Ia arunca un ochi mai sus sa vezi cine incearca cu orice pret sa-si impuna parerea si cui ii este ciuda pe rezultate

Quote

Edited by althea, Today, 07:57.
limbaj
Un om care are dreptate nu face asa ceva. Un om care minte, da, trebuie sa recurga la alte tactici, de genul acela, ca sa "demonstreze" ca are dreptate.

*drops the mic*

Edited by AdiTwism, 22 May 2020 - 20:17.


#80
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007

View PostFailsafe, on 22 mai 2020 - 20:12, said:


Ar fi bine. Dar se duce spre altele:

[ https://i.imgur.com/weaLz24.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Toti spre acelasi design, e dubios, zilele trecute mergeam in spatele unei Kia pro cee'd, mai la distanta si aveam senzatia ca e o Panamera, doar ca nu intelegeam ce nu se potriveste, asta pana am ajuns-o din urma...

#81
Failsafe

Failsafe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 25.04.2020
Bine, probabil sunt niste limite si in materie de design, iar stopurile si farurile niste chestii micute... insa e nasol cand masinile cu staif ajung sa aiba designuri anonime, de masini ieftine si anonime... nu deranja daca si merc mergea in directia Audi si BMW la partea din spate...

un pic asemanatoare, doar au o prezenta eleganta...

[ https://i.imgur.com/NkXdJrf.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#82
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,043
  • Înscris: 10.04.2006

View Post_-livio-_, on 22 mai 2020 - 21:07, said:


Toti spre acelasi design, e dubios, zilele trecute mergeam in spatele unei Kia pro cee'd, mai la distanta si aveam senzatia ca e o Panamera, doar ca nu intelegeam ce nu se potriveste, asta pana am ajuns-o din urma...

Din câte știu, kia a recrutat un designer de la Porsche.
La fel cum Ford au luat unul de la Aston Martin care le-a desenat botul de la fiesta pana la mondeo.

#83
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
Tot ce e posibil, pacat ca nu se leaga fata cu spatele.
De Ford stiam, le-a reusit designul.

View PostFailsafe, on 22 mai 2020 - 21:35, said:

Bine, probabil sunt niste limite si in materie de design, iar stopurile si farurile niste chestii micute... insa e nasol cand masinile cu staif ajung sa aiba designuri anonime, de masini ieftine si anonime... nu deranja daca si merc mergea in directia Audi si BMW la partea din spate...

un pic asemanatoare, doar au o prezenta eleganta...

[ https://i.imgur.com/NkXdJrf.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu luminile aprinse mai sunt cum mai sunt, dar pe ziua prea seamana.
Cum si 3 seamana cu audi din spate, parca sunt scolari ce copiaza tema unul de la altul si mai schimba si ei una alta sa nu sara in ochi.

Edited by _-livio-_, 22 May 2020 - 21:56.


#84
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View PostAdiTwism, on 22 mai 2020 - 20:12, said:

Multi cred ca e parerea mea, din ce scriu. Nimic mai fals. Eu nu-mi explic parerile, doar demonstrez parerile altora, celor care conteaza, adica nu a softpedistilor care comenteaza pe aici cu pareri personale.

Fascinant, de-a dreptul fascinant.
Te-a rugat cineva să faci treaba asta sau ai simțit un impuls care ți-a spus că trebuie să demonstrezi părerile altora?

În altă ordine de idei, după cum vezi toți se descurcă.
Merc, BMW, Audi, toți o duc bine, cu sau fără demonstrațiile tale.

https://giphy.com/gi...vU49apdTpB/tile

#85
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postericmario, on 23 mai 2020 - 06:24, said:

Fascinant, de-a dreptul fascinant.
Te-a rugat cineva să faci treaba asta sau ai simțit un impuls care ți-a spus că trebuie să demonstrezi părerile altora?

În altă ordine de idei, după cum vezi toți se descurcă.
Merc, BMW, Audi, toți o duc bine, cu sau fără demonstrațiile tale.

https://giphy.com/gi...vU49apdTpB/tile

Trebuie prezentat adevarul, pentru ca s-au apucat unii sa mintă. Cine e destept, nu pune botul la afirmatii, ci cauta adevarul, vrea dovezi. Adevarul e tot acolo, indiferent ca il prezint sau nu Posted Image deci este de-a dreptul "fascinant" că pui intrebari in legatura cu mine in loc sa pui intrebari in legatura cu dovezile pt masini. Deci e clar, dovezile sunt incontestabile. La fel ca celălalt dinaintea ta, cand nu mai are nimic de zis, se apuca si vorbeste despre persoane(pe un topic despre masini) si le injura (cazul clasic, cand e praf la capitolul argumente, singura solutie e "demonstrez prin violenta") si dupa ce-a facut unul o prostie, se apuca altu si face la fel, il copiezi Posted Image, eu pun statistici pe aici si apoi vin intrebari "te-a pus cineva...". Pai vorbesti degeaba, eu decid ce si cum postez, nu am nevoie de permisiunile tale Posted Image , aici se vorbeste despre masini si la fel cum intrebi de ce a postat cineva ceva, la fel poti sa te intrebi de ce postezi tu intrebari fara sens, stiai asta ? "Te-a rugat cineva ?". "Ai simtit un impuls ?".

Ai bagat o noua minciuna. Companiile nu se descurca. De fapt s-a si scris ca Seria 7 este in pericol. BMW a incasat 20% scaderi de vanzari din cea mai recenta stire, 20% per total, iar in China au cele mai mari pierderi de pe glob: "In China, first-quarter sales were down 30.9%". Tragem concluzia ca si tu esti foarte slab in argumente, 0 dovezi si de fapt.. minți Posted Image.

Edited by AdiTwism, 23 May 2020 - 14:23.


#86
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,665
  • Înscris: 21.06.2016
Bai da ce va interesează pe voi așa tare mașinile astea de moșnegi? Erați la rind sa cumpărați una? Averi 70+ ani? Eu nu cunosc pe nimeni sa-și dorească un S sau 7, de unde atita pasiune in voi?

#87
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
In general masinile astea sunt varful de gama si dicteaza directia in care merg cu designul, in cazul mb, s seamana f tare cu e si c, deci cam poti sa iti faci o idee cum o sa arate modelele ce te intereseaza, chiar daca sunt mai jos in gama.

#88
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,665
  • Înscris: 21.06.2016
Mie MB mi se pare irelevant in ziua de azi, dar ma rog.

#89
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,352
  • Înscris: 22.10.2007
Eu cam vreau sa schimb actuala troaca pt ca se termina garantia anul asta si ma cam bate gandul sa iau un c350e break, doar ca nu prea imi place spatele modelului actual, asa ca ma gandeam si la urmatoarea generatie.

Edited by _-livio-_, 24 May 2020 - 11:31.


#90
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,905
  • Înscris: 14.11.2004
Ai rabdare sa apara modelul nou, la T Modell au facut minuni fata de sedan, in 2016 a primit facelift, deci nu mai are mult pana apare generatia noua.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate