Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

Protestanti VIP din Romania

* * * - - 4 votes
  • This topic is locked This topic is locked
102 replies to this topic

#37
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 14 mai 2020 - 16:31, said:


Adică Dumnezeu este răspunzător pentru toate atrocitățile comise pe fața pământului, și nu Satan Diavolul și oamenii?! Blasfemiatorule! Posted Image

Normal ca Dumnezeu a facut lumea, al Lui este pămantul si, din aceast motiv, El este raspunzator pentru tot ce se intampla pe fata pamantului!

Un alt protestant VIP: Ludovic Orban. Iata ce am gasit despre el:

”Din punct de vedere religios, Orban aparține Bisericii Unitariene, un cult desprins din protestantism. Interesant este că membrii acesteia cred în Dumnezeu, dar nu și în Sfânta Treime, considerându-l pe Iisus Hristos un om obișnuit și nu Fiul lui Dumnezeu. În consecință, nu recunosc nici Învierea Domnului.”

Si iata ce am mai gasit, pe aceeasi pagina:

”La data de 16 decembrie 2007, Ludovic Orban a fost implicat într-un accident de circulaţie, după care a plecat de la locul accidentului şi s-a prezentat la sediul Poliţiei abia după aproape 30 de ore, fapt pentru care a rămas fără permis de conducere. Martorii oculari au declarat că în accident ar fi fost acroşată şi o minoră care se afla pe trotuar. Procurorii au stabilit că Ludovic Orvan a lovit „uşor” o fată în timpul accidentului, dar a fost găsit nevinovat deoarece minora lovită nu a avut nevoie de mai mult de 10 zile de îngrijiri medicale, aşa cum prevede legea.”

Si eu zic ca si paragraful de mai sus spune multe despre cat de ”crestin” este Ludovic Orban.

https://www.click.ro...-se-ocupa-sotia

#38
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 14 mai 2020 - 10:54, said:

In cazul neoprotestantismului, puterea politica cu care el merge mana in mana este SUA.
Prorocu Mincinos(religiosu) mere mana in mana cu Fiara/Cornu Mic(politicu). Posted Image adica, lucreaza pt el.

View Postheart_of_ice, on 14 mai 2020 - 16:31, said:

Probabil, însă din punct de vedere etico-moral și chiar al sănătății, vegetarienii vă sunt net superiori, vouă, mâncătorilor de orice! Da da! Posted Image

prezenta unui drac de orice soi - cum e si vegetarianizmu- NU poate pune un credincios astfel posedat, niciodata intr-o pozitie etico-morala superioara unui alt credincios omnivor pe modelu Domnului lor Isus. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 14 May 2020 - 22:59.


#39
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDude_2nd, on 14 mai 2020 - 22:51, said:

prezenta unui drac de orice soi - cum e si vegetarianizmu- NU poate pune un credincios astfel posedat, niciodata intr-o pozitie etico-morala superioara unui alt credincios omnivor pe modelu Domnului lor Isus. Posted Image

De ce ar fi vegetarianismul un drac, cã așa vrei matale, pe ce te bazezi când faci astfel de afirmații gratuite?! Eu îți pot demonstra biblic și științific cã vegetarianismul este o cale moralã și sãnãtoasã... și nu numai atât, ci și faptul cã vegetarianismul este o alegere plãcutã înaintea lui Dumnezeu (vezi porunca din Eden, mana evreilor, Daniel și cei trei prieteni ai sãi, cuvintele lui Pavel care zice cã bine este sã nu mânânci carne etc)... tu ce demonstrații îmi aduci, în afarã de vorbe goale și bla bla-uri cu care ne-ai obișnuit deja?! Aștept! :)

OK, pentru început încerci api-lacto-ovo-vegetarianismul... dar fãrã cadavre! :)

Edited by heart_of_ice, 15 May 2020 - 02:58.


#40
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 15 mai 2020 - 02:48, said:

De ce ar fi vegetarianismul un drac, că așa vrei matale, pe ce te bazezi când faci astfel de afirmații gratuite?!
ar fi un inger daca ar sta la locu lui inhumilintza. Posted Image
dar cum se ridica asupra fratelui sau invocand moralitatea crestina desavarsita, ramane un drac. Posted Image

View Postheart_of_ice, on 15 mai 2020 - 02:48, said:

Eu ĂŽți pot demonstra biblic și științific că vegetarianismul este o cale morală și sănătoasă... și nu numai atât, ci și faptul că vegetarianismul este o alegere plăcută ĂŽnaintea lui Dumnezeu (vezi porunca din Eden, mana evreilor, Daniel și cei trei prieteni ai săi, cuvintele lui Pavel care zice că bine este să nu mânânci carne etc)... tu ce demonstrații ĂŽmi aduci, ĂŽn afară de vorbe goale și bla bla-uri cu care ne-ai obișnuit deja?! Aștept! Posted Image
mai biblic decat o s-o fac io mai jos colea? Posted Image

hai sa vedem:
1. Abel a adus si el o jertfa de mancare din oile intai nascute ale turmei lui si din grasimea lor. Domnul a privit cu placere spre Abel si spre jertfa lui; (Fac.4:4) ... Dar spre Cain care a adus si el o jertfa morala, din grasimea Ridichii intai nascute din straturile fertilizate cu balegaru de la turmele imoralului Abel, n-a privit cu placere... Posted Image

2. Avraam a ridicat ochii si s-a uitat: si iata ca trei barbati stateau in picioare langa el. Cand i-a vazut, a alergat inaintea lor, de la usa cortului, si s-a plecat pana la pamant. Apoi a luat unt si lapte, impreuna cu vitelul pe care-l gatise, si l-a pus inaintea lor. El insusi a stat langa ei, sub copac, si le-a slujit pana ce au mancat. (Fac.18:8)

3. Isaac a facut semanaturi in tara aceea si a strans rod insutit in anul acela; caci Domnul l-a binecuvantat.Astfel omul acesta s-a imbogatit si a mers imbogatindu-se din ce in ce mai mult, pana ce a ajuns foarte bogat. Avea cirezi de vite si turme de oi, si un mare numar de robi; de aceea filistenii il pizmuiau.

4. Era in tara Ut un om care se numea Iov. Si omul acesta era fara prihana si curat la suflet. El se temea de Dumnezeu si se abatea de la rau.
2. I s-au nascut sapte fii si trei fete.
3. Avea sapte mii de oi, trei mii de camile, cinci sute de perechi de boi, cinci sute de magarite si un foarte mare numar de slujitori. Si omul acesta era cel mai cu vaza din toti locuitorii Rasaritului.


...

5. Moses a scris:  Daca sunt prea putini in casa pentru un miel, sa-l ia cu vecinul lui cel mai de aproape, dupa numarul sufletelor; sa faceti socoteala cat poate manca fiecare din mielul acesta.
5. Sa fie un miel fara cusur, de parte barbateasca, de un an; veti putea sa luati un miel sau un ied.
6. Sa-l pastrati pana in ziua a paisprezecea a lunii acesteia; si toata adunarea lui Israel sa-l injunghie seara.
7. Sa ia din sangele lui si sa unga amandoi stalpii usii si pragul de sus al caselor unde il vor manca.
8. Carnea s-o manance chiar in noaptea aceea, fripta la foc; si anume s-o manance cu azime si cu verdeturi amare.
9. Sa nu-l mancati crud sau fiert in apa; ci sa fie fript la foc: atat capul, cat si picioarele si maruntaiele.
10. Sa nu lasati nimic din el pana a doua zi dimineata; si, daca va ramane ceva din el pe a doua zi dimineata, sa-l ardeti in foc.

asadar, dupa cum vezi porunca, in poporu lu YHWH  NU existau popovegetabili. Posted Image

6. I-au dat o bucata de peste fript si un fagure de miere.
43. El le-a luat si a mancat inaintea lor.


7. si sa nu uitam, sa NU uitam Heartule, Dumnezeu si Stapanu "a zis robilor sai: "Aduceti repede haina cea mai buna si imbracati-l cu ea; puneti-i un inel in deget si incaltaminte in picioare.
23. Aduceti vitelul cel ingrasat si taiati-l. Sa mancam si sa ne inveselim;"



ce despre Daniel, cat despre Daniel, singuru motiv pt cqre el a refuzat mancarea carnurilor de pe masa imparatului a fost acela ca erau intinate prin jertfirea idolilor vaviloniaci. alfel, baga si Daniel fritane oae/vita fara numar. :)



Dar ce avem noi in contrapartida, Heartule? :dontgetit:

iete:

Dar Duhul spune lamurit ca, in vremurile din urma, unii se vor lepada de credinta, ca sa se alipeasca de duhuri inselatoare si de invataturile dracilor,
2. abatuti de fatarnicia unor oameni care vorbesc minciuni, insemnati cu fierul rosu in insusi cugetul lor.
3. Ei opresc casatoria si intrebuintarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a facut ca sa fie luate cu multumiri de catre cei ce cred si cunosc adevarul.
4. Caci orice faptura a lui Dumnezeu este buna, si nimic nu este de lepadat, daca se ia cu multumiri,
5. pentru ca este sfintit prin Cuvantul lui Dumnezeu si prin rugaciune.


iete. :)  moralitate gnostica asceta. :) anticrestina, antidumnezeiasca. cu pretentii de :

View Postheart_of_ice, on 15 mai 2020 - 02:48, said:

  cale morală și sănătoasă...  vegetarianismul este o alegere plăcută ĂŽnaintea lui Dumnezeu...
OK, pentru ĂŽnceput ĂŽncerci api-lacto-ovo-vegetarianismul... dar fără cadavre

Edited by Dude_2nd, 16 May 2020 - 09:53.


#41
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Bine, si ce inseamna carnea dpdv duhovnicesc?

#42
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
.

View Postheart_of_ice, on 15 mai 2020 - 02:48, said:

OK, pentru început încerci api-lacto-ovo-vegetarianismul... dar fără cadavre! Posted Image
asta e baza Evanheliei culinare gnostice, si NU a Evangheliei Imparatiei lu Dumnezeu... Posted Image

cadavre "mananci" cand meri la resboaiele cezarilor diabolici lumesti, ca sa-ti ucizi semenii facuti si ei dupe chipu si asemanarea lu Dumnezeu... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 16 May 2020 - 10:05.


#43
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 15 mai 2020 - 02:48, said:

De ce ar fi vegetarianismul un drac, că așa vrei matale, pe ce te bazezi când faci astfel de afirmații gratuite?! Eu îți pot demonstra biblic și științific că vegetarianismul este o cale morală și sănătoasă... și nu numai atât, ci și faptul că vegetarianismul este o alegere plăcută înaintea lui Dumnezeu (vezi porunca din Eden, mana evreilor, Daniel și cei trei prieteni ai săi, cuvintele lui Pavel care zice că bine este să nu mânânci carne etc)... tu ce demonstrații îmi aduci, în afară de vorbe goale și bla bla-uri cu care ne-ai obișnuit deja?! Aștept! Posted Image

OK, pentru început încerci api-lacto-ovo-vegetarianismul... dar fără cadavre! Posted Image

Dumneata ai putea demonstra biblic si teoria relativitatii... Dar important nu este sa demonstrezi, ci ca demonstratia dumitale sa fie si corecta! Deci, asteptam sa faci un topic special in care sa ne demonstrezi ca vegetarianismul este Hristosul nostru si nu Iisus Hristos din Nazaret, proroc mancator de carne si bautor de vin!

#44
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011

View PostDorel666, on 16 mai 2020 - 11:52, said:

Dumneata ai putea demonstra biblic si teoria relativitatii... Dar important nu este sa demonstrezi, ci ca demonstratia dumitale sa fie si corecta! Deci, asteptam sa faci un topic special in care sa ne demonstrezi ca vegetarianismul este Hristosul nostru si nu Iisus Hristos din Nazaret, proroc mancator de carne si bautor de vin!

De ce-mi pui cuvinte-n gurã? Când l-am comparat eu pe Cristos cu vegetarianismul? Unde scrie cã Cristos mânca carne (lasã tu bucata de pește prãjit pe care Isus a mâncat-o dupã înviere)?
Poți tu sã demonstrezi biblic cã omnivorismul este superior din punct de vedere moral vegetarianismului? :w00t:

Edited by heart_of_ice, 18 May 2020 - 00:43.


#45
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDorel666, on 16 mai 2020 - 11:52, said:


Dumneata ai putea demonstra biblic si teoria relativitatii... Dar important nu este sa demonstrezi, ci ca demonstratia dumitale sa fie si corecta! Deci, asteptam sa faci un topic special in care sa ne demonstrezi ca vegetarianismul este Hristosul nostru si nu Iisus Hristos din Nazaret, proroc mancator de carne si bautor de vin!
Prin Hristos ajungi la veganism, nu invers.

#46
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postpacopaco1967, on 18 mai 2020 - 09:39, said:

Prin Hristos ajungi la veganism, nu invers.
exemplu direct a lu Hristos te contrazice. Posted Image

Pavel explica cum se ajunge la aberatia veganista(Col. 2:18). Posted Image Doar el traia in zilele lu Simon Magu, parintele gnosticilor samariteni, luptandu-se cu "puterea lui Dumnezeu, cea care se numeste "mare"(FA 8:10) . Posted Image

View Postheart_of_ice, on 18 mai 2020 - 00:43, said:

De ce-mi pui cuvinte-n gură? Când l-am comparat eu pe Cristos cu vegetarianismul? Unde scrie că Cristos mânca carne (lasă tu bucata de pește prăjit pe care Isus a mâncat-o după înviere)?
Poți tu să demonstrezi biblic că omnivorismul este superior din punct de vedere moral vegetarianismului? Posted Image
vegetarianizmu e atat de moral, incat vegetarienii NU aveau loc in poporu lui Dumnezeu, Israel:

"Toata adunarea lui Israel sa faca Pastile.
48. Daca un strain, care va locui la tine, va vrea sa faca Pastile Domnului, orice parte barbateasca din casa lui va trebui taiata imprejur; apoi se va apropia sa le faca, si va fi ca si bastinasul; dar niciun netaiat imprejur sa nu manance din ele".

cat despre Isus,

"Ucenicii au facut cum le poruncise Isus si au pregatit pastile. (Mat.26:19)
Ucenicii au plecat, au ajuns in cetate si au gasit asa cum le spusese El; si au pregatit pastile. (Marc.14:16)
Ei au plecat si au gasit asa cum le spusese El. Si au pregatit pastile. (Luc.22:13)"

da peshtele ce are, iti sta in gat? :P

Edited by Dude_2nd, 18 May 2020 - 14:04.


#47
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 18 mai 2020 - 14:03, said:

exemplu direct a lu Hristos te contrazice. Posted Image

Pavel explica cum se ajunge la aberatia veganista(Col. 2:18). Posted Image Doar el traia in zilele lu Simon Magu, parintele gnosticilor samariteni, luptandu-se cu "puterea lui Dumnezeu, cea care se numeste "mare"(FA 8:10) . Posted Image

Exista oameni vegani din fire. Eu ma fortez sa mananc carne. Prefer doar hrana vegana. Sunt eu cumva de condamnat pentru faptul ca nu apreciez carnea ca hrana ?
Niciodata nu am impus cuiva sa fie vegan, invers s-a intamplat foarte des. Carnivorii ma batjocoreau mereu pentru ca refuzam carnea. Ma faceau neom, ma faceau animal, eram discriminat, si in foarte dese situatii eram umilit intr-un hal . Pentru a scapa de batjocura lor incercam sa ingurgitez mortaciuni. Cred ca voua va place enorm sa ingurgitati mortaciunile . . . stiu ca exista religii care au ajuns sa sarute mortaciuni de oameni, dar de aici pana la dorinta halucinanta de a injunghia mielul pentru a savura carne de miel . . . . Din biblie am inteles ca jertfirea mielului nu era urmata de infulecarea lui ci arderea lui, cum Abel sau Avraam savarseau. Actul in sine era pentru trezirea constintei, nu pentru umplerea burdihanului sau pentru potolirea foametei. Nu. Gestul lui Abel  sau lui Avraam era din sinceritate, insa actul uciderii animalului era unul de respins.

Edited by pacopaco1967, 18 May 2020 - 15:21.


#48
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postheart_of_ice, on 18 mai 2020 - 00:43, said:

Unde scrie că Cristos mânca carne (lasă tu bucata de pește prăjit pe care Isus a mâncat-o după înviere)?


Marcu 14:14 Unde va intra el, spuneţi stăpânului casei: ‘Învăţătorul zice: «Unde este odaia pentru oaspeţi, în care să mănânc Paştele cu ucenicii Mei?»’

View Postheart_of_ice, on 18 mai 2020 - 00:43, said:


Poți tu să demonstrezi biblic că omnivorismul este superior din punct de vedere moral vegetarianismului? Posted Image

Nu-i greu de demonstrat, dar pe dumneata nu te intereseaza demonstratia...

Coloseni, 2:
20 Dacă aţi murit* împreună cu Hristos faţă de învăţăturile începătoare** ale lumii, de ce, ca şi cum aţi trăi încă în lume, vă supuneţi la porunci ca acestea:
21 „Nu* lua, nu gusta, nu** atinge cutare lucru”?
22 Toate aceste lucruri, care pier odată cu întrebuinţarea lor şi sunt întemeiate pe* porunci şi învăţături omeneşti,
23 au*, în adevăr, o înfăţişare de înţelepciune într-o închinare** voită, o smerenie şi asprime faţă de trup, dar nu sunt de niciun preţ împotriva gâdilării firii pământeşti.

Edited by Dorel666, 18 May 2020 - 16:24.


#49
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postpacopaco1967, on 18 mai 2020 - 15:10, said:

Exista oameni vegani din fire. Eu ma fortez sa mananc carne. Prefer doar hrana vegana. Sunt eu cumva de condamnat pentru faptul ca nu apreciez carnea ca hrana ?
Absolut ca esti de condamnat. Pentru ca te fortezi sa mananci carne.
De ce o faci?

#50
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 18 mai 2020 - 17:06, said:

Absolut ca esti de condamnat. Pentru ca te fortezi sa mananci carne.
De ce o faci?
Cum am mai spus, pentru a trai in aceasta lume printre mancatorii de mortaciuni fara sa fiu batjocorit , trebuie sa accept ingurgitarea mortaciunilor, Dupa cum vezi, Dude considera veganismul o revolta fata de porunca divina. Ma compara si ma aseamana cu Cain. La fel fac si batjocoritorii cand aud de vegani.
Naiba sa-i inteleaga. Eu nu le interzic carnea, dar nu ii inteleg de ce ma batjocoresc daca eu nu vreau asa ceva.
Mi-e scarba de carne, dar asta e, pentru a fi acceptat intre rude, intre cunoscuti, trebuie sa ma raliez obiceiurilor lor. Ca pofta de asa ceva nu poate fi vorba.

#51
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

View Postpacopaco1967, on 18 mai 2020 - 17:25, said:

Mi-e scarba de carne, dar asta e, pentru a fi acceptat intre rude, intre cunoscuti, trebuie sa ma raliez obiceiurilor lor.
Daca-ti plac aplauzele si nu poti trai fara acceptarea oamenilor, asta e, Paco, sufera! Posted Image

View Postpacopaco1967, on 18 mai 2020 - 17:25, said:

Dupa cum vezi, Dude considera veganismul o revolta fata de porunca divina.
Ma indoiesc.
Mai degraba as crede ca Dude considera ca omul are libertate sa manance carne sau sa nu manance.

Dar cand incep veganii cârâiala lor cu "mortaciunile" si "mancatorii de cadavre" nu-i mai poti opri decat cu electrosocuri.
Iar doctorul Dude va administreaza cate o binemeritata injectie.

Edited by penticostalul, 18 May 2020 - 17:38.


#52
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 18 mai 2020 - 17:25, said:

Cum am mai spus, pentru a trai in aceasta lume printre mancatorii de mortaciuni fara sa fiu batjocorit , trebuie sa accept ingurgitarea mortaciunilor, Dupa cum vezi, Dude considera veganismul o revolta fata de porunca divina. Ma compara si ma aseamana cu Cain. La fel fac si batjocoritorii cand aud de vegani.
Naiba sa-i inteleaga. Eu nu le interzic carnea, dar nu ii inteleg de ce ma batjocoresc daca eu nu vreau asa ceva.
Mi-e scarba de carne, dar asta e, pentru a fi acceptat intre rude, intre cunoscuti, trebuie sa ma raliez obiceiurilor lor. Ca pofta de asa ceva nu poate fi vorba.

Ti-e scarba de carne, totusi o mananci...
Eu cred ca-ti furi caciula singur. Si stii de ce spun aceasta? Pentru ca, daca nu ai mai manca-o in scarba, pana la urma ai ajunge sa o poftesti. Pe cand asa, te amagesti ca ai fi vegan din fire, dar ca inghiti carne doar ca sa te ”sacrifici”. Si cu f3t3tul faci la fel? Adica ti-e scarba de femei, dar te ”sacrifici” si-ti bagi p3la in ele?

Edited by Dorel666, 18 May 2020 - 17:43.


#53
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postpenticostalul, on 18 mai 2020 - 17:38, said:

Daca-ti plac aplauzele si nu poti trai fara acceptarea oamenilor, asta e, Paco, sufera! Posted Image

Ma indoiesc.
Mai degraba as crede ca Dude considera ca omul are libertate sa manance carne sau sa nu manance.

Dar cand incep veganii cârâiala lor cu "mortaciunile" si "mancatorii de cadavre" nu-i mai poti opri decat cu electrosocuri.
Iar doctorul Dude va administreaza cate o binemeritata injectie.
Esti dus cu capul. Nu pentru fala sau apreciere fac asta ci pentru a scapa de batjocura lor.
Dar ce sa-i faci, omul Satanei a ajuns sa ma judece pentru ca nu am dorit sa fiu centrul de batjocura. Cam asa face Satana si tu esti se pare cel mai fervent slujitor al lui.
Sunt diferit, asta e, dar daca sotia e mancatoare de carne si eu ma opresc, atunci am parte de batjocura chiar din partea ei. Asta e, nesimtirea mancatorilor de carne nu se va opri ci vor fi tot timpul asmutiti sa hartuiasca pe cei care nu sunt asemenea lor. Ce dracului placere sa simti ucigand animale pentru a te imbuiba si a fi fericit ?
Am crezut ca doar cei de langa mine ma vor judeca si condamna , dar uite ca nici daca le mananci hoiturile nu e bine. Daca nu mananc am ca dusmani pe cei apropiati, daca mananc se trezesc fariseii de pe forum sa ma condamne ca pacatuiesc.
Duceti-va invatrindu-va,  . . .  deja mi-e scarba . . .

View PostDorel666, on 18 mai 2020 - 17:42, said:

Ti-e scarba de carne, totusi o mananci...
Eu cred ca-ti furi caciula singur. Si stii de ce spun aceasta? Pentru ca, daca nu ai mai manca-o in scarba, pana la urma ai ajunge sa o poftesti. Pe cand asa, te amagesti ca ai fi vegan din fire, dar ca inghiti carne doar ca sa te ”sacrifici”. Si cu f3t3tul faci la fel? Adica ti-e scarba de femei, dar te ”sacrifici” si-ti bagi p3la in ele?
Uite cum ajung unii de la nemancatul carnii la futut. Cam in acelasi fel ma batjocoresc si rudele, prietenii, si oricine aude ca eu n-amplacere pentru carne.

#54
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postpacopaco1967, on 18 mai 2020 - 18:11, said:


Uite cum ajung unii de la nemancatul carnii la futut. Cam in acelasi fel ma batjocoresc si rudele, prietenii, si oricine aude ca eu n-amplacere pentru carne.

Uite cum aud unii doar ce le convine lor. Nu ma deranjeaza deloc persoanele care nu consuma carne, dar ma deranjeaza foarte tare persoanele care isi fac un merit personal si chiar religios din nemancatul de carne. Sunt convins ca din acelasi motiv te batjocoresc si rudele, pentru ca si dumneata le batjocoresti pe ele. Reactia pe care o ai cand se vorbeste despre mancatul de carne demontreaza ca asa reactionezi cu toata lumea, nu doar cu noi.
Cat priveste legatura dintre mancatul de carne si sexualitate, nu eu am inventat-o, ci este evidentiata chiar in Scriptura: ”unii opresc casatoria si intrebuintarea bucatelor”....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate