Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Descarcare site Shopify

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014
Salut. Exista cumva posibilitatea de a descarca o pagina web pentru a putea fi vizualizata online?

Am incercat sa o ajut pe prietena mea in a realiza un magazin online pentru un proiect la facultate, deci clar, ceva e nu va ajunge niciodata online.

Am ales sa folosesc platforma Shopify pentru ca era mai simpla, am stat cateva ore sa configurez, iar la final, cand sa trimit link-ul, nu functioneaza.

Pentru ca site-ul sa fie online, trebuie sa platesc un abonament lunar.

De aceea intreb, exista cumva posibilitatea sa salvez acel site pentru a putea fi vizualizat online si timis catre profesor? Cu tot cu imagini si link-urile din interior.

Multumesc.

#2
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Pe scurt, nu. Din foarte multe motive,  printre care si acela ca nu ai acces la backend/partea din spatele siteului. Ghinion, altfel spus.

#3
mparvu

mparvu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 27.01.2013

View PostDiosoid, on 08 mai 2020 - 20:47, said:

Salut. Exista cumva posibilitatea de a descarca o pagina web pentru a putea fi vizualizata online?

Am incercat sa o ajut pe prietena mea in a realiza un magazin online pentru un proiect la facultate, deci clar, ceva e nu va ajunge niciodata online.

Am ales sa folosesc platforma Shopify pentru ca era mai simpla, am stat cateva ore sa configurez, iar la final, cand sa trimit link-ul, nu functioneaza.

Pentru ca site-ul sa fie online, trebuie sa platesc un abonament lunar.

De aceea intreb, exista cumva posibilitatea sa salvez acel site pentru a putea fi vizualizat online si timis catre profesor? Cu tot cu imagini si link-urile din interior.

Multumesc.

site-ul are de fapt o parola in perioada de test, de ce nu trimiti parola ca sa-l poata accesa?

#4
Diosoid

Diosoid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.10.2014

View Postmparvu, on 08 mai 2020 - 23:34, said:



site-ul are de fapt o parola in perioada de test, de ce nu trimiti parola ca sa-l poata accesa?

Așa am făcut până la urmă, sper să și accepte chestia asta. Mulțumesc.

#5
coniac

coniac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 17.12.2019
Golesti cache-ul
Vizitezi toate paginile de interes
Bifezi File -> Work Offline (in firefox)
Vei putea accesa paginile din cache, chiar daca nu ai conexiune la internet

#6
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015
Salut, am un site in shopify si vreau sa-l trec pe wordpress, am intrat in cpanel am instalat wordpress, am facut baza de date noua si de aici nu mai stiu ce trebuie sa fac.

#7
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020

View Postolixandru, on 31 mai 2022 - 11:47, said:

Salut, am un site in shopify si vreau sa-l trec pe wordpress, am intrat in cpanel am instalat wordpress, am facut baza de date noua si de aici nu mai stiu ce trebuie sa fac.
https://woocommerce....to-woocommerce/

#8
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015

View PostSynOfficial, on 31 mai 2022 - 20:45, said:


Multumesc pentru link, l-am citit dar nu ma ajuta, am sa incerc sa reformulez.
Nu ma intereseaza sa migrez sau sa pastrez clientii si produsele din shopify, ma intereseaza sa renunt de tot la shopify si pe acelasi url sa apara wordpress.
Amintrat in cpanel am instalat wordpress am facut o baza de date noua si acum pe urla apare tot shopify ce trebuie sa fac ca sa apara wordpress?

#9
SynOfficial

SynOfficial

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 699
  • Înscris: 10.11.2020
Trebuie sa schimbi nameserverele domeniului cu cele ale noului cont de cpanel de la firma la care ai wordpress.

#10
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015
Am intels, OK, iti multumesc.
Eu practic am instalat wordpress pe cpanl-ul pe care l-am avut pana acum, deci e clar ca trebuie sa schimb si hostul. Am sa incerc asta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate