Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

TRX pt acasa- de care? de unde?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Vreau sa cumpar un TRX cu care sa facem exercitii acasa. Stiu ca sunt unele originale si unele nu. De unde stiu care sunt cele originale? Cum le deosebesc? Stiu ca cele originale sunt mai scumpe, la nevoie pot cauta si pe Amazon sau pe ebay.

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote


Total Body Resistance Exercise
1. Delivers a fast, effective total-body workout. TRX which stands for Total Body Resistance Exercise, is revolutionary workout method that uses your body weight and gravity as resistance to build strength, balance, coordination, flexibility, core and joint stability.


#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
https://www.sportgur...home-kit-148310

E "original", cum zici tu.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,068
  • Înscris: 01.12.2001
"Original" dar 850 lei?
E pe OLX și cu 80 lei.
Sau îl faci dintr-o chinga de camion.

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Omu' a zis ca vrea original. Eu n-am pus la îndoială decizia.

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Boss, sunt tatic pe trx, ia-l linistit pe cel mai ieftin de pe Decathlon, daca ai sub 100 kg. Eu am 2 din astea Decathlon la vreo 65 lei si trag de ele ca de alea orginale. Cu originale ma antrenam la World class. Nu am vazut nici o diferenta functionala.

Pt originale vezi DIMI FITNESS. Orginalele vin cu cd basic exercitii. Daca banii nu sunt o problema ia original.

Dar nu faci nimic cu el indoor fara suport de tavan.
Pt exterior ok, gasesti suporti prin natura sau pe langa casa.

Original NU de pe Olx, sigur NU.


Pe asta il folosesc intensiv, ca idee, nu neaparat sa il iei
https://www.decathlo...id_8559625.html

Originalul da, e cam 200 euro si e in 2 variante, galben standard si army. Am impresia ca au mai scos unul roz de fitze.

Worldclass a bagat niste video de antrenament pe site daca esti membru.
Eu sunt fan Trx, mai ales in situatia asta.

Edited by overseas, 05 May 2020 - 13:41.


#7
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Si asta e orginalul din sursa autorizata. Include suportul de tavan. In nici un caz nu il prinzi de o usa de apartament, desi tehnic se poate.

http://www.dimifitne...-sweat-953.html

#8
puisor

puisor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 21.01.2009
Nu neaparat vreau sa arunc cu banii dar antrenoarea de la World Class unde mergeam zicea ca daca nu sunt originale apar tot felul de proobleme: se rup chingile, se destrama materialul de la benzi, etc. Dar daca zici ca sunt bune si astea din Decathlon, de ce nu? Dar asta nu are suportul de tavan, nu? Tu cum l-ai prins? M-am uitat un pic pe ebay si e pe la 400 de lei cel original.

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Pt Decathlon garantez eu, altele ne-originale sunt belea, te tai in ele etc.
Suport tavan intre 5-150 lei.
Iti pun eu link ceva.

De aici am luat, sunt seriosi, vezi daca iti mai place ceva de la ei.

https://artsporttota...de-box-trx.html

Eu le mai bricolez, am masina de gaurit etc
Nu e chiar simplu.
In tavan poti da gauri dar orice ai face NU pune flexul pe tavan !
Dar nu le-am pus cu accesoriile lor, nu ca nu ar fi bune, dar mai simplu am luat niste dibluri de beton aceeasi grosime, putin mai scurte.
Cand ajungi la montaj mai vorbim. Daca e apartament trebuie sa alegi cu mare grija locul, iti trebuie priza jos pe podea etc
Asa e cand esti pasionat.

#10
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 13.03.2007

 overseas, on 05 mai 2020 - 13:47, said:


Dar nu faci nimic cu el indoor fara suport de tavan.
Pt exterior ok, gasesti suporti prin natura sau pe langa casa.

Eu sunt fan Trx, mai ales in situatia asta.

Salut, ce probleme ai intampinat legat de agatarea in usa? Doar limitarea exercitiilor ? Sau crezi ca iese usa din perete? 😅. As vrea sa iau si eu unul, am 90kg . Nu pot face tractiuni si cred ca asta m-ar ajuta foarte mult in prima parte a progresului...+ alte exercitii pentru un gras , incepator si fara forta .

#11
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Salut, TRX agatat pe usa de apartament sau in casa e exclus, pui o presiune f. mare pe balamale, nu merita.
La ce usi am eu la interior de ex. clar distrug ceva. Oricum, daca asta iti doresti, vezi ca se prind in sens invers directiei efortului, deci tu trebuie sa fii in exteriorulcamerei, considerand ca usa se deschide spre interior.

#12
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 13.03.2007
Clar...sigur ca forta sa actioneze in directia inchiderii usii😅. Merg astazi sa il iau si vad eu cum il agat. Daca imi poti lasa 1 -2 linkuri cu ceva exercitii pe care le faci sau le-ai facut as fi recunoscator, daca nu...oricum sunt 😅. Numai bine,

#13
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 13.03.2007
L-am luat, l-am pus pe usa ...hmm ...imi e frica sa trag de el tare😅. Nu stiu daca o sa functioneze treaba asta , imi pare atat de rau, chiar mi-ar fi placut sa gasesc cateva exercitii pentru spate ..triceps cred ca merge fain . Mai incerc maine , azi sunt obososit de la antrenamentul de dimineata😆

#14
wargod

wargod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 29.05.2003
Daca usile sunt ok, garantez eu la 85 de kile ca tine usa. De asemenea garantez pentru cele de la Decathlon. Le am de 3 ani si nu s-au rupt nimic, merg ca in prima zi, doar ca la un moment dat te plictisesti de TRX.

#15
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 13.03.2007
Ala de la Decathlon l-am luat, usi Porta Doors 😁. Mai incerc maine niste exercitii . Eu l-am luat pentru progresia la tractiuni si flotari, desi am vazut foarte multe exercitii pe care as vrea sa le incerc dar si multe balarii, asa ca mai caut content. Am si bara in fata blocului dar imi e frica sa nu ajung pe YT , mai bine caut una prin parc.

#16
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Vezi pe site la World Class, stiam ca au ceva clipuri TRX.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate