Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Apple Care +

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017

 hyper1971, on 05 septembrie 2020 - 17:46, said:

E, am cumparat o husa rezistenta, va avea folie si, in rest, imi asum sa ii cumpar alta daca o sparge.
Inainte cumparam cu placere produse Apple cand era Noumax.
Acum.... cu iStyle, prefer sa evit achizitii din Romania. Doar din cauza mentalitatii lor.

Mai sunt 2 service uri autorizate.
Cordon care e si service ul HP si Depanero. Am avut xs max ul meu la cei din urma si am fost multumit de comunicare/reparatie/termen.

Edited by Garkan, 05 September 2020 - 23:03.


#20
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
a venit momentul cand trebuie sa ma folosesc de apple care+ pt airpods pro. ca sa achizitionez applecare am schimbat contul pe US, am cumparat, apoi am trecut iar contul pe Romania. Credeti ca o sa am probleme? S-a folosit cineva pana acum de applecare cumparat extern in Romania? Daca da, cu ce reprezentant ati lucrat? Multumesc!

#21
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Cred ca l-ai luat degeaba. iStyle nu accepta decat Apple Care pentru produsele achizitionate in Romania.
Verifica cu ei.

#22
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017
Apple care plus NU EXISTA IN Romania. Mai mult, apple care plus e international ca si garantia de un an.
Nu au de ce sa iti refuze, te duci la altii, Cordon sau Depanero, daca istyle face figuri.

#23
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Esti sigur?

#24
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postovydiks, on 13 februarie 2021 - 10:16, said:

a venit momentul cand trebuie sa ma folosesc de apple care+ pt airpods pro. ca sa achizitionez applecare am schimbat contul pe US, am cumparat, apoi am trecut iar contul pe Romania. Credeti ca o sa am probleme? S-a folosit cineva pana acum de applecare cumparat extern in Romania? Daca da, cu ce reprezentant ati lucrat? Multumesc!

Da, la VOX Timisoara si iStyle Timisoara a mers fara probleme. Am si mail de confirmare de la iStyle ca Apple Care+ este acceptat la ei. Eu am cumparat Apple Care+ cu cont Apple ID de UK. Inclusiv asigurarea Apple Care + de accidente este acoperita in Romania.

Edited by Catean, 13 February 2021 - 21:08.


#25
Garkan

Garkan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.05.2017

View Posthyper1971, on 13 februarie 2021 - 20:58, said:

Esti sigur?
^^

#26
IonelTarcau

IonelTarcau

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.07.2021

View PostCatean, on 13 februarie 2021 - 21:07, said:



Da, la VOX Timisoara si iStyle Timisoara a mers fara probleme. Am si mail de confirmare de la iStyle ca Apple Care+ este acceptat la ei. Eu am cumparat Apple Care+ cu cont Apple ID de UK. Inclusiv asigurarea Apple Care + de accidente este acoperita in Romania.
Salutare. Mai e cineva care poate confirma asta, și anume că poți cumpără produs din România, schimba region pe altă țară să cumperi applecare+, schimbi region înapoi pe România apoi mergi la service autorizate și să îți facă reparațiile eligibile pe garanția applecare? Gen schimbat display spart, etc.

Mulțumesc

#27
IonelTarcau

IonelTarcau

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 17.07.2021

View PostIonelTarcau, on 19 iulie 2021 - 13:27, said:

Salutare. Mai e cineva care poate confirma asta, și anume că poți cumpără produs din România, schimba region pe altă țară să cumperi applecare+, schimbi region înapoi pe România apoi mergi la service autorizate și să îți facă reparațiile eligibile pe garanția applecare? Gen schimbat display spart, etc.

Mulțumesc
Am încercat cu card Revolut (cu număr de card de UK) și nu merge, spune că nu e de UK cardul. Voi încerca și cu Curve dacă reușesc să-mi redeschid contul



Am reușit pana la urma sa cumpăr cu Revolut fără să-mi schimb region la contul de apple, doar am ales UK la pagina de applecare purchase. Rămâne de văzut dacă iau țeapă la service în caz de dauna

Edited by December, 19 July 2021 - 19:28.


#28
hyper1971

hyper1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 02.02.2018
Eu stiu ca nu este acceptat Apple Cre in Romania decat daca este achizitionat pe un cont romanesc.
Am intrebat la iStyle.

#29
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
Va confirm ca Depanero mi-a inlocuit macbook pro 13" cu vin varsat in el si nici macar nu mi-au luat fransiza!
am apple care acum la casti,ceas,tableta si macbook.
Faceti cu incredere folosind cardul Curve pe UK, sau cardul crypto.com pt US.

Bafta!

#30
robot85

robot85

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2020

View Postovydiks, on 16 august 2021 - 14:46, said:

Va confirm ca Depanero mi-a inlocuit macbook pro 13" cu vin varsat in el si nici macar nu mi-au luat fransiza!
am apple care acum la casti,ceas,tableta si macbook.
Faceti cu incredere folosind cardul Curve pe UK, sau cardul crypto.com pt US.

Bafta!

Salut, Depanero ti-au schimbat laptopul in baza applecare sau applecare+ ? Cum ai procedat, ai mers direct cu laptopul la Depanero sau intai ai luat legatura cu Apple? Multumesc

#31
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Salutare. Mă gândeam la achiziționarea Apple care+ pentru watch ultra care urmează să-mi vină prin Vodafone. Cum aceștia nu au nici un fel de asigurare pentru smartwatch ci doar pentru telefon, m-am gândit că mi-ar prinde bine un serviciu direct de la Apple. Totuși după ce am citit tot ce s-a scris pe aici nu sunt ferm convins că alea câteva service-uri de pe la noi vor dori să rezolva situația. Poate confirma cineva că s-a putut folosi de Apple care+ în România, București? Mulțumesc!

#32
Al3xxxinho

Al3xxxinho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 14.03.2007
Salut,
A reusit careva sa cumpere in Ro cu optiunea Monthly? As fi interesat.
Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate